Zapísať do zoznamu obľúbených

Ako nosiť v lete topánky bez ponožiek?

2020-08-18
Ako nosiť v lete topánky bez ponožiek?V HORÚCICH DŇOCH SA NOSENIE TOPÁNOK BEZ PONOŽIEK STÁVA NEVYHNUTNÉ. AKO NOSIŤ TOPÁNKY BEZ PONOŽIEK, ABY STE VYZERALI MÓDNE A ZÁROVEŇ SA CÍTILI POHODLNE?


Nosiť topánky bez ponožiek?

Nosenie topánok v lete bez ponožiek má svoje plusy aj mínusy. Z jednej strany sa bez ponožiek cítime lepšie - našim nohám je chladnejšie a nič im neprekáža v pohybe. Okrem toho ponožky sa nehodia do väčšiny letných štylizácií. Oveľa lepšie vyzeráme v topánkach a šortkách, sukni alebo kombinéze, keď nemáme na nohách ponožky. S nosením topánok na holých chodidlách sú ale spojené niektoré nevýhody: prvou z nich sú odreniny a pľuzgiere, ktoré sa objavujú na koži. Druhou nevýhodou je nepríjemný zápach topánok, ktorý je okrem iného spôsobený potením nôh.

Ako nosiť topánky bez ponožiek, aby ste vyzerali módne a zároveň sa cítili pohodlne? Tu je niekoľko rád s tým spojených.


Ako sa vyvarovať nepríjemného zápachu topánok?


Aby sa minimalizovalo riziko nepríjemného zápachu v topánkach:

  • Umývajte si nohy antibakteriálnym mydlom. Používanie antibakteriálneho mydla zabije všetky baktérie, ktoré vyvolávajú nepríjemný zápach a pomôžu udržať sviežosť topánok.
  • Posypte si chodidlá a vnútro topánok ochranným púdrom na nohy. Pomôže absorbovať vlhkosť a predísť takým nepríjemnostiam ako napr. nohy športovca (druh plesne kože nôh). Takýto púder tiež pomáha na ochranu pred odreninami, zaparením a nadmerným potením. Pracuje trošku ako neviditeľná ponožka.
  • Používajte sprej proti poteniu nôh/dezodorant. Týmto spôsobom znižujete potenie nôh a hromadenie baktérií.
  • Nechoďte stále v rovnakých topánkach. Vďaka noseniu tých istých topánok bez ponožiek každý deň začnú topánky veľmi rýchlo zapáchať. Snažte sa chodiť v rôznych topánkach.
  • Správne sa starajte o topánky. Na konci dňa ošetrite topánky dezodorantom alebo iným prostriedkom napr. sódou bikarbónou a nechajte pôsobiť aspoň hodinu.  Odporúčame aj iné spôsoby, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu.Ktoré dámske topánky je možné nosiť bez ponožiek?

Keď ide o nosenie topánok bez ponožiek, ženy majú oveľa viac možností než muži. Okrem sandálov, šľapiek či žabiek si môžete obuť mokasíny, lordsy, espadrilky na plochej podrážke a na kline a tiež nazúvacie a na šnurovanie sneakersy či tenisky.

Loafersy, balerínky, mokasíny i lordsy

Všetky tieto topánky môžete úspešne a bez obáv nosiť na holé chodidlá. Z nich balerínky majú najviac ženský vzhľad. Je možné ich pridať prakticky ku každej letnej štylizácii, ale najlepšie sa hodia k šatám, krátkym kombinézam a sukniam. Rafinované mokasíny a loafersy sú ideálne na viac oficiálne príležitosti – hodia sa k elegantným nohaviciam, legínam a tesným rifliam.

DÁMSKE MOKASÍNY></a> <br /><br />

 <br /><br /><br /><strong>Pozrite si aj:</strong> <a href=Ako nosiť lordsy?

Lodičky

V tomto type topánok je potrebné ukázať členok, preto v lete sme povinné ich nosiť bez ponožiek. Vysoké podpätky sú veľmi štýlovou obuvou a správnym výberom na veľa oficiálnych aj polooficiálnych príležitostí. V topánkach na podpätku môžeme ísť do práce, na rande, do kina, na obed aj na narodeninovú oslavu. Nosíme ich najčastejšie so šatami, nohavicami, sukňami alebo kombinézami. A aj keď ponožky nie sú určené do topánok na vysokých podpätkoch, je možné ich spojiť s veľmi tenkými ponožkami.

  Sediace žena v lete na vysokých podpätkoch


Kliny a espadrilky

Okrem lodičiek bez ponožiek je možné nosiť sandále a espadrilky na kline. Oba typy majú pevnú a stabilnú podrážku. Na klinoch sa chodí jednoduchšie, než na ihličkových podpätkoch, a zároveň máme zabezpečenú dodatočnú výšku. Sú to topánky, ktoré najčastejšie nosíme v lete a väčšinou si ich nevieme predstaviť s ponožkami. Dokonale sa hodia do každej letnej štylizácie. Hodia sa k šortkám, šatám, sukniam, nohaviciam a dokonca aj k plavkám.

Nazávacie a šnurované tenisky


Okrem toho tenisky sú dokonalé do športových a casualových štylizácií. Je možné ich spájať s džínsami, šortkami, nohavicami typu capri, kombinézami a dokonca aj niektorými šatami.


Pozrite si aj: Či nosiť sneakersy k šatám a sukniam?

Zobraziť viac záznamov z August 2020

Odporúčané

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

28,20 € brutto18,80 € brutto
pixel