Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 8 )

 V tejto kategórii nájdete lodičky na klinoch, ktoré sú ideálnym riešením pre elegantné a módne dámy, ktoré chcú obohatiť svoj šatník peknou a pohodlnou obuvou. Klinové lodičky sú skvelým doplnkom takmer všetkých odevov a štýlov a skutočnosť, že majú hrubšiu podrážku, vám umožňujú pridať niekoľko centimetrov a zoštíhliť postavu.  

 

Dámske lodičky sú takmer neoddeliteľnou súčasťou každej ženy. Sú vhodné pre každú príležitosť a môžu sa nosiť s nohavicami, sukňami, šatami alebo tunikami. V našom obchode nájdete veľký výber tohto typu obuvi. Existujú modely v klasických štýloch a farbách, ako aj tie, ktoré sú o niečo originálnejšie a pestrejšie. Lodičky na kline sú ideálnou voľbou pre dámy, ktoré si cenia predovšetkým pohodlie. Kliny poskytujú oveľa väčšiu stabilitu ako stĺpikové podpätky. Sú teda ideálnym riešením pre osoby, ktoré sa necítia dobre na sebe na vysokých podpätkoch, a zároveň sa nechcú vzdať elegantného a štíhleho vzhľadu. Lodičky sú topánočkami, vďaka ktorým budeme vyzerať dobre kdekoľvek. Takéto topánky sa dajú obuť na pracovné, školské alebo spoločenské stretnutia a na mnoho ďalších príležitostí. Dostupné modely sú mimoriadne očarujúce a určite uspokoja väčšinu potrieb aj tých najelegantnejších a najnáročnejších dám.

 

K čomu nosiť lodičky na klínu?

Tento typ obuvi bude fungovať takmer v akomkoľvek štýle. Lodičky na kline sú doplnkom každého oblečenia. Vyzerajú pekne v spoločnosti šiat, sukní a nohavíc, ako aj pri tunikách a legínach. Modely v mierne elegantnejších tvaroch vyhovujú sakám a dámskym oblekom, čo z nich robí skvelú ponuku do práce v oficiálnejších miestach.  

 

Lodičky sú štandardnou ponukou pre ženy všetkých vekových skupín, od tínedžeriek, cez mladé mamičky až po ženy o niečo staršieho veku. Dostupné modely sú dostatočne univerzálne na to, aby sa nosili celý deň skoro kdekoľvek. Ak sa chcete cítiť elegantne a dobre, oplatí sa vyskúšať klasickú štylizáciu v podobe dobre zvolenej sukne, jednoduchej blúzky a pohodlných a elegantných lodičiek. Táto forma oblečenia dodáva štýl, je nenápadná a umožňuje nám dobre vyzerať.  

 

Obuv v štýle lodičiek tiež vyzerá dobre v spojení s klasickými džínsami, ako aj s tričkami alebo dlhších vestami. Ak chcete mierne oživiť tlmené oblečenie, stojí za to obuť si lodičky v trochu inej farbe, strihu alebo topánky s bohatšou zdobením. Je však potrebné pamätať na to, aby ste nepreháňali množstvo ozdôb a nosili maximálne jeden výrazný doplnok - inak by to mohlo mať opačný účinok, ako očakávate.  

 

Lakované lodičky sú skvelým doplnkom k pukovým nohaviciam alebo oblekom. Tento typ obuvi dodáva elegantný a štýlový vzhľad. Lakované topánky boli a stále sú módne, ale treba pamätať na to, aby ste ich nosili na správne miesta. Lakovky sa hodia na špeciálne spoločenské stretnutia v kombinácii so štýlovými šatami alebo s peknou tunikou. Pekné lodičky vyzerajú dobre na jar aj na jeseň. V druhom prípade sa oplatí ich kombinovať s hrubšími pančuchami a napríklad s vlnenými šatami.

 

Krátka história lodičiek

Prvý pár tejto obuvi vznikol v 16. storočí. Túto obuv nosili muži a mali otvorenú pätu, pretože takto navrhnutá obuv umožnila rýchle obutie. V tých časoch ju nosili lodičky služobníci v bohatých domoch. Vzhľad tohto druhu obuvi bol extrémne skromný a bez ďalších ozdôb, ako sú šnúrky alebo remienky. Takýto jednoduchý dizajn bol výsledkom úspor výrobcov pre výrobu obuvi pre chudobných ľudí a volal sa pompes.     V 19. storočí vznikli prvé topánky pripomínajúce lodičky, ktoré nosíme dnes. Tieto topánky boli veľmi žiadané a chcela ich mať každá dobre udržiavaná a módna žena. V priebehu zákazníčky potrebovali čoraz viac topánok a remeselníci začali vymýšľať nové strihy tejto časti garderóby. V roku 1920 Coco Chanel navrhla prvé  naozaj pohodlné lodičky, ktoré nemali príliš vysoký podpätok. Tento navrhnutý model bol veľmi elegantný a mal štvorcovú špičku.  

 

V priebehu rokov sa modely lodičiek množili ako huby po daždi a ich tvar a strih prešiel rastúcim vývojom a zmenami. Objavili sa lodičky na ihlových podpätkoch, lodičky na klínu a iné tvary podpätkov. Špičky týchto topánok sa tiež veľa menili v závislosti od prevažujúcej módy. Boli  lodičky s okrúhlou, rovnou, štvorcovou a špicatou špičkou. V súčasnosti existuje veľmi rozmanitá móda a typy lodičiek, ktoré kupujeme, závisia hlavne od nášho vkusu.

 

Ako vybrať správne obuv?

Keď hľadáme správne topánky, dbajme na to, aby boli pohodlné a dobre vyzerali. Dôležitým prvkom, ktorý si zaslúži pozornosť, je dĺžka vnútornej ložky. Toto je dôležitý najmä vtedy, keď nakupujeme topánky v internetovom obchode. Zmerajme si teda dĺžku chodidla, aby sme zabezpečili, že dostaneme topánky v správnej a pohodlnej veľkosti. Aj tie najkrajšie topánky sú zbytočné, ak sú príliš malé a nepohodlné.  

 

Pri nákupe lodičiek zvážme tiež to, kam ich budeme nosiť. Správnou voľbou je kúpiť si univerzálnejší model, aby sme ho mohli použiť na viacerých miestach a pri mnohých príležitostiach. Klasické farby, ktoré sa hodia takmer ku každému oblečeniu, sú čierna, béžová a hnedá. Dobre sa tiež kombinujú topánky v sivej farbe. Ak ale jediným naším cieľom je oživenie štylizácie pomocou extravagantnej obuvi - vyberte si trochu živšie farby a strih. Napríklad lakované lodičky  alebo lodičky zdobené veľkými sponami a originálnymi vzormi - napríklad leopardia potlačť.   Dôležitým prvkom pri kúpe obuvi je výška klinu. Je zrejmé, že vyšší klin dodáva výšku, zoštíhľuje postavu a zdôrazňuje ženskosť. Je však predovšetkým dôležité cítiť sa v obuvi pohodlne. Pre ženy, ktoré uprednostňujú klasické riešenia, budú vhodné lodičky v tlmenej farbe a so strednou výškou. Takáto obuv bude vhodná na nosenie počas celého dňa.

 

 

Doplnky do lodičiek

Aké doplnky by sme si mali zvoliť k našim lodičkám? Máme naozaj veľa možností. Elegantná lakovaná obuv si zaslúži podobný doplnok vo forme efektnej kabelky a elegantných šperkov. Lodičky v jemne tlmených farbách a štýloch budú vyzerať dobre v spoločnosti malej a peknej listovej kabelky, ako aj väčšej a praktickej tašky. Aj keď sa v súčasnosti sa ustupuje od módy, ktorá si vyžadovala kombináciu topánok a kabelky v jednom odtienie - takáto kombinácia však zostáva vždy elegantná a dá nám dokonalý vzhľad.  

 

Farbu našich lodičiek môžeme zdôrazniť aj vhodnou farbou opasku alebo šatky. Pri obúvaní lodičiek vyrobených z ekologickej kože nezabudnite, že uch nemáte kombinovať s plátennou taškou, ktorá vyzerá lepšie v spoločnosti espadriliek alebo balerín.

 

Lodičky sú nenahraditeľnou súčasť ženskej šatníka - preto stojí za to mať ich v garderóbe. Vyberme si ich tak, aby boli pohodlné a univerzálne a určite nám budú slúžiť veľmi dlho.  

pixel