Zapísať do zoznamu obľúbených
( počet produktov: 1 )

Súčasná móda nezastaviteľne smeruje ku pohodlnému noseniu. Čoraz viac mladých moderných žien sa inšpiruje originálnym štýlom profesionálnych modelov a modeliek, ktorí sa zameriavajú na pohodlnosť. Kým kedysi bola športová, ideálna pre nohy, obuv považovaná sa neelegantnú, tak v súčasnosti ju dámy veľmi rady nosia rezignujúc dokonca aj z obľúbených lodičiek. Módne štylizácie spájajú kombinácie voľného, časom extravagantného oblečenia so športovou obuvou, ktoré nielen nevyzerajú zle, ale aj chránia nohu majiteľa pred možným úrazom a okrem toho dodávajú dôveru v seba! O tom, ako módne nosiť trekingovú obuv spomenieme nižšie!    

 

Trekingové topánky - módny hit!

Trekingová obuv sa spája najmä s extrémnymi poveternostnými podmienkami. Nie je v tom nič divného! Trekingové topánky stretávame predovšetkým na horských chodníkoch, u turistov, horolezcov, ktorý neustále chodia po nerovnom šmykľavom povrchu. Od určitej doby nie je ale tajomstvom - treky stretávame aj bežne na uliciach! Žiadna žena nemá rada premočené ponožky, zmrznuté nohy, neestetické šmuhy na topánkach či podrážky oddeľujúce sa od zvršku. Nepriaznivé poveternostné podmienky a soľ, ktorá sa v zime sype na zasnežené chodníky, veľakrát spôsobujú aj krčenie materiálov. Inými slovami, štandardné topánky sa veľmi ľahko rozpadajú! Okrem toho podrážka dámskej obuvi je často zle tvarovaná a nemá profilovanie, kvôli čomu nie je ďaleko k úrazu! A nezabudnime pripomenúť, že súčasné ženy milujú byť aktívne v zime. V tejto situácii je potrebná investícia v niečo trvalejšie než lacný pár topánok zo supermarketu, v niečo pohodlnejšie, teplejšie a zároveň módne... Staré stereotypy predstavujúce ženu ako pohodlnú dámu, strániacu sa dlhých ciest a športu sa postupne stávajú minulosťou. Na šťastie! Nie je pravda, že oblečenie pre nežné pohlavie musí byť jednoducho pekné, a kvalita, trvanlivosť nič neznamená! Ženské oblečenie musí prebúdzať nielen vizuálnu sympatiu, ale mať aj rad výhod, ktoré umožnia žene byť atraktívnou! V trekových topánkach môžete behať, skákať a  cestovať!  

 

Trekingové topánky - ako ich nosiť?

Ja keď sa to nezdá, trekingové topánky můžu dodať štýl a sebavedomie! Najviac ale záleží od toho, akým spôsobom ich budete nosiť. Je potrebné si uvedomiť, že zimné legíny, tenká športová bunda a dámske trekongové topánky nebudú dobre vyzerať v meste. Takéto oblečenie je ideálne do hôr a nikde inde! Môžete ale smelo si obliecť rifle, mikinu typu boyfirend alebo teplý huňatý sveter a dlhšiu bundu s kapucňou s kožušinou. Takáto štylizácia je považovaná za veľmi módnu! V takejto kombinácii budete vyzerať elegantne, a k tomu celý štýl Vám odoberie niekoľko rokov!  

 

Trekingové dámske topánky nie sú iba na športovo! Nemusíte sa rozhodnúť pre nákup výrazne červených topánok s čiernymi šnúrkami, ktoré naozaj - najlepšie sa hodia na vyčerpávajúcu túru v ťažkom teréne. Moderné športové topánky sú dostupné v tisícoch variantov! Podľa žien, najviac okúzľujúce trekingové topánky sú tie štylizované na tvar adidaov, zateplené, v módnych pastelových farbách. Hodia sa ku všetkému. Môžete smelo k nim obliecť rifle alebo manšestráky a obľúbenú bundu. Výborne sa hodia nielen do mesta, ale aj na túry! Typicky športové trekingy sa vyznačujú značnou ľahkosťou nosenia! Vysoký zvršok, správne tvarovaná podrážka, dobrá kvalita materiálu, vďaka tomu všetkému sa voda nedostane do topánok! Vzdušný, priedušný materiál zabezpečí 100% pohodlie a Vaše nohy nebudú citlivé na plesne. Takéto topánky si obujete ku každému typu nohavíc v tmavých farbách a ku riflám, športovej mikine laebo k ľahkej ženskej blúzke bez výstrihu s dlhým rukávom. K tomu športová budna, najlepšie v tých istých farbách ako topánky.    

 

Trekingy v štýle "black" výborne vyzerajú na nohách tvrdého rockového dievčaťa! Viete, že aj trekingové dámske topánky je možné vybrať tam, aby predstavovali osobitý štýl! Čierne nohavice s výraznými zipsami, vreckami, cvokmi, k tomu červeno-čierna károvaná košeľa a voľna čierna bunda. Úžasná kombinácia! Zoberte si do topánok červené šnúrky a stanete sa naozajstnou pankerkou!  

 

Zateplené trekingové topánky s rôznym vzorom ideálne zvýraznia Vašu výnimočnosť, ak si k nim zoberiete farebné oblečenie! Hrubšie legíny s vianočnými vzormi v zimnom období pôsobia na ulici senzačne. K tomu farebná blúzka napr. s komiksovým motívom, voľná športová bunda v tej istej farbe ako topánky! Ideálna kombinácia pre bláznivé mladé ženy! Trekingy štylizované na poltopánky je možné dostať ako vo farbe kože, tak aj v tisíckach iných farieb! Zateplené, pohodlné, priedušné... Kožušinka vystupujúce vonku im dodáva štýl. Takéto topánky môžete obuť skoro do všetkého! A najviac originálne vyzerajú pastelové dámske trekingové topánky v spojení s pastelovou bundou, nohavicami, čiapkou, ale nemusia byť v tej istej farbe. Pastelová ružová a pastelová zelená - zázrak!  

 

 

Dámske trekingy - kedy kúpiť?  

Ak, podobne ako ja, nemáte rady zimu, rýchlo mrznúce nohy, ste majsterkou v ničení topánok, nemáte rady zmeny tvaru podrážok a zvrásnený materiál, určite musíte vyskúšať. Dámske trekingy sú mimoriadne odolné a pohodlné. Sú skvelé nielen v teréne, ale aj na ulici. Ak, podobne ako ja, beháš ráno na autobus, cestička k obľúbenému miestu vedie cez les alebo jednoducho bývaš na mieste, kde terén nie je rovný, nič sa neosvedčí lepšie! Trekingové topánky zvyčajne vyrobené so špeciálneho termocirkulačného materiálu, vďaka ktorému vzduch sa nedrží vo vnútri, pach nôh zostane nezmenený!    

 

Trekingové dámske topánky to nie je iba pohodlie, ale aj výnimočný štýl, nápad pre seba aj sebavyjadrenie. Z finačného hľadiska trekingy sú výhodné. Štandardné dámske zimné topánky stoja väčšinou do 25 euro do 75 euro. Sú pekné, ale... tu a tam sa objavujú fľaky, podrážka sa odlepí, premokajú... Takéto chyby nemajú dámske trekingy. Je možné povedať, že sú ich úplným protikladom! Aj keď kúpite topánky vo svetlých farbách, vedzte, že starostlivosť o ne je oveľa jednoduchšia než iných zimných topánok. Trekingy sú odolné na odieranie aj poškodenia. Ich cena je v hraniciach od 30 - 250 euro, podľa toho, aký model si vyberiete a v akom teréne ho chcete používať.    

 

 

Dámske trekingy verzus elegantné čižmičky

Čo by ste vybrali? Osobne vyberám dámske trekingové topánky! Myslím si, že ženy v nich dobre vyzerajú. Sú sebaisté, vznešené, tvrdé a to v 100% dámskych moderných modeloch! Je možné jednoducho doplniť svoj štýl - máte rady eleganciu - vyberte dámske trekingy z originálnej kože, milujete rock - určite si zoberte čierne, chcete vyzerať dievčensky - zadovážte si pastelové alebo trekingy so vzormi. A možno ste športovkyňa, horolezkyňa? Vtedy si určite vyberte trekingy s odrazkami a zvýšeným členkom!

pixel