Zapísať do zoznamu obľúbených
( počet produktov: 1 )

V tejto kategórii nájdete široký výber dámskych čižiem, ktoré sú nielen na zimu,ale aj na neskorú jeseň. Ponúknutá obuv bola vytvorená pre dámy, ktoré si cenia eleganciu a pohodlie. Široký výber materiálov, z ktorých boli vyrobené dámske čižmy, poskytuje príležitosť nájsť model, ktorý bude 100% vyhovovať aj tým najnáročnejším. Čižmy sú mimoriadne praktickou obuvou, ktorá poskytne pohodlie v chladných dňoch, bez toho, aby sme sa museli vzdať štýlového a módneho vzhľadu. Vďaka týmto premysleným riešeniam žiadna zimná ani jesenná štylizácia nezostane bez povšimnutia. Dámske zimné čižmy sú vhodným riešením pre ženy, ktoré chcú aj v tých najchladnejších dňoch roku cítiť sa pohodlne a teplo. Zimná obuv ohrieva väčšiu časť nohy a chráni ju pred snehom a vlhkosťou. Tato časť šatníka sa používa už mnoho rokov a má neslabnúcu popularitu a to všetko vďaka estetickému vzhľadu a mnohým praktickým vlastnostiam. Zimná obuv je dôležitým prvkom, pretože okrem pohodlia má aj mnoho ďalších funkcií. Stojí za to, venovať pozornosť hľadaniu toho správneho modelu.


K čomu nosiť dámske čižmy?

Dámske čižmy sa dajú nosiť takmer vo všetkého oblečenia. Je to riešenie, ktoré bude dobre vyzerať s džínsami a zimnou bundou, kabátom a sukňou alebo vlnenými šatami. Čižmy sú klasickým riešením pre všetky štýly, ale stojí za to popremýšľať o tom, aké oblečenie máme v šatníku, aby sme si mohli zvoliť obuv, ktorá sa najviac hodí k nášmu štýlu. K šatám sa hodia čižmy na vysokom podpätku alebo kline, alebo tiež so zaujímavejším tvarom. Ak hľadáte zimnú obuv pre každodenné chodenie do školy alebo do práce - oplatí sa uvažovať o kúpe plochých mušketierok alebo iných pohodlných topánok na hrubšom kline, ktorý chráni našu nohu pred chladom. Mušketierky sú ideálne ku klasickým džínsom, legínam, ako aj k tunikám a šatám. K dlhému svetru a legínam vyzerajú výborne čižmy ku kolenu, ktoré zoštíhľujú nohy a robia, že štylizácia bude vyzerať výnimočne a elegantne. Vysoké čižmy sú ideálne na špeciálne príležitosti alebo veľmi chladné dni. Dierkované čižmy, v o niečo ľahšom vzhľade, budú ideálnou voľbou pre jesenné štylizácie a k jemným šatám alebo ku košeliam. O niečo ťažšie modely čižiem budú vhodné pre ženy, ktoré si cenia originalitu a niekedy skombinujú štylizáciu v trošku viac rockovom štýle. Čierne čižmy budú fungovať prakticky kdekoľvek, zatiaľ čo originálne farby sú najčastejšie vyhradené pre menej oficiálne miesta a pre viac originálne štylizácie.


Niekoľko slov o histórii dámskych čižiem

Berúc do úvahy iné druhy obuvi majú čižmy pomerne krátku históriu a siaha ona do 18. storočia a má trochu vojenské začiatky. Samotné slovo „kozak“ pochádza z Turecka a znamenalo strážcu. Niet divu, že obuv určená na vojenské použitie bola s vysokým zvrškom. Chránili nohu pred zraneniami a dávali vojakovi vážnosť a rešpekt. Dámske kozačky sa objavili až v 60. rokoch 20. storočia a ich popularita sa postupne zvyšovala, napriek tomu, že vysoký zvršok bol veľmi kontroverzný. Staré zvyky požadovali, aby žena zakrývala členok, ale príliš vysoká obuv bola považovaná za príliš vyzývavú. Napriek tomu sa čižmy používali napríklad pri poľovaní, čo uľahčilo pohyb vo veľmi náročnom teréne. Čižmy získali skutočnú popularitu v 90. rokoch 20. storočia, keď návrhári začali vytvárať skutočné kreatívne návrhy. V priebehu rokov sa čižmy stali prirodzeným typom obuvi na celom svete, ktorá chráni nohu počas zimy a sú vkusným doplnkom vašich štylizácií.


Na čo sa zamerať pri výbere dámskych čižiem?

Pri výbere zimnej obuvi sa uistite, že je čo najpraktickejšia a najvhodnejšia na veľa príležitostí. Pri nákupe topánok uvažujme o tom, ako žijeme a kam najčastejšie chodíme. To nám umožní zvoliť najvhodnejšiu obuv, ktorá bude fungovať pri mnohých rôznych príležitostiach. V jesennej a zimnej sezóne, keď sa začína prvý mráz, sa oplatí venovať pozornosť hrúbke podrážky, ktorá má zásadný vplyv na prenos chladu na našu nohu. Dôležitým prvkom je, aby v v období, kedy je sneh a vlhké počasie, sme používali obuv prispôsobenú na také počasie. V takýchto podmienkach sú najlepšie kožené čižmy alebo topánky z eko kože, o ktoré je potrebné sa dobre starať - aby si udržali svoju dobrú kvalitu po dlhú dobu. Ak vám záleží na topánkach, ktoré sa budú používať aj pri vyšších teplotách, napríklad ako doplnok k ľahšiemu šatníku na začiatku jesene - mali by ste sa rozhodnúť pre dierkované čižmy alebo čižmy vyrobené z tenšieho materiálu. Tento doplnok oblečenia bude fungovať aj koncom jari alebo začiatkom jesene.


Trend jeseň/zima - najpopulárnejšie modely dámskych čižiem

Medzi najobľúbenejšie modely tejto zimnej obuvi patria okrem iného: oficierky, mušketierky, vysoké čižmy, kovbojky, semišové čižmy a klasické čižmy. Každý z týchto typov je vhodný pre konkrétnu príležitosť a umožňuje nám zvýrazniť našu osobnosť a vkus. Mušketierky majú úzky tvar a veľmi dlhý zvršok. Zvršok je zvyčajne otočený smerom von. Tento druh obuvi je inšpirovaný dobou Ludvíka XVIII, keď ho nosili francúzski mušketieri. Oficierky. Tento typ obuvi pripomína mušketierky, je však viac zvrásnený na zvršku a nemá žiadne zipsy. Toto sú topánky „nasúvateľné“. Kovbojky. To je obuv s výstrihmi vo zvršku. Takáto obuv dokonale zapadá ku džínsom a voľným košeliam alebo šatám. Často majú nízke podpätky. Tento druh obuvi sa spája s divokým západom a má často dodatočné strapce alebo iné ozdoby. Klasické topánky sú topánky s predĺženým zvrškom. Niekedy majú podpätok alebo klin. Tento typ čižiem v zimnej verzii je väčšinou vo vnútri zateplený.


Rady týkajúce sa starostlivosti o čižmy

Po kúpe topánok sa oplatí udržiavať ich v dobrom stave tak dlho, ako je to možné. Na tento účel je potrebné ich chrániť vhodnými sprejovými alebo krémovými impregnačným prostriedkom. Takéto prípravky predlžujú životnosť topánok a udržiavajú ich pekný vzhľad. V prípade semišových čižiem bude správnym krokom naimpregnovanie topánok pomocou spreju, ktorý zabráni vniknutiu vlhkosti do topánok a zachová ich dokonalý vzhľad zvonku. Mnohé z populárnych názorov na starostlivosť o čižmy sú také, aby sme sa snažili vyhnúť nevzhľadným „pokrčeniam“ na zvršku, je dobré zopnúť hornú časť topánok kolíkom na bielizeň. Obuv uložená takýmto spôsobom udrží dlhšie pekný a elegantný strih. Pokiaľ ide o tradičnú starostlivosť o zimnú obuv, oplatí sa použitie leštidiel a olejov na obuv, ktoré obuv konzervujú. Pozývame vás na nákup!

pixel