Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 127 )

 Ideálne topánky by mali zdôrazniť všetky prednosti ženy, ale tiež skryť aj tie najmenšie nedostatky. Chcete pritiahnuť pozornosť k pekne tvarovaným nohám a prípadne zvýrazniť zadok? Vsaďte na klasické lodičky! Budú perfektné nielen na elegantný stretnutie alebo na bláznivú párty, ale aj na každý deň do práce. Lodičky sú elegantné samé o sebe.  Môžete ich skombinovať takmer ku každému oblečeniu a príležitosti. Vo všetkých situáciách budú lodičky tou správnou voľbou.

 

Aké sú typy lodičiek?

Lodičky na kline sú eleganciou skombinovanou s pohodlím. Nie každá žena si môže dovoliť nosiť topánky na vysokom  tenkom podpätku, napríklad zo zdravotných dôvodov. Vyberajúc lodičky na kline sa môžete dlhú dobu tešiť z dokonalého vzhľadu bez obáv z bolesti nôh. Pri ich nosení nebude mať žiadne nepríjemné pocity. Univerzálny vzhľad znamená, že sa hodia nielen k šatám, ale aj k nohaviciam. Lodičky na kline spôsobia, že sa budete cítiť žensky aj v starých džínsoch. Ak chcete vyniknúť z davu, vyberte tie, ktoré sú kreatívne ozdobené. Vďaka tomu ani všedný vzhľad nebude nudný.

 

Lodičky na plochom podpätku sú ideálnou voľbou pre ženy, ktoré sa necítia pevné v žiadnej výške. Vediete rýchly životný štýl, žijete vo večnom behu? Chýbajúci podpätok Vám to uľahčí. V závislosti od farby a ozdôb môžete prispôsobiť lodičky na plochom podpätku každodennému oblečeniu, ako aj romantickému oblečeniu. Vďaka svojej jednoduchosti zdôrazňujú váš nadčasový vkus.

 

Lodičky na tenkom podpätku snom každého dievčatka. Keď vyrastiete, ukáže sa, že tenké podpätky nie je pre všetkých. Aj keď vyzerajú krásne, nie všetky sú pohodlné. Okrem toho, ich hlavnou výhodou je však zdôrazniť silné stránky ženy. Zdôraznia nielen štíhle nohy, ale tiež Vaša postava bude vyzerať lepšie. Vďaka tomu sa budete cítiť krásna. Lodičky na tenkých podpätkoch sú najviac ženské topánky na svete. Veľa vzorov a farieb vám dáva nevyčerpateľné možnosti na vytváranie nových štýlov - do práce, na rande aj na párty.  

 

Lodičky na širokom podpätku sú stabilnejšou verziou lodičiek. Sú stále rovnako krásne a vysoké, ale zaisťujú bezpečnosť aj počas celonočných párty. Vďaka širokému podpätku je menšia pravdepodobnosť, že si budete vykrútite členok. Lodičky na širokom podpätku sú ťažšie na poškodenie a vyzerajú rovnako efektívne ako lodičky na tenkom podpätku. Rovnako ako ich predchodkyne, aj tieto čerpadlá môžete prispôsobiť mnohým štýlom. Určite tiež budú vyhovovať dress codu v každej firme a vyvolajú obdiv kamarátok. 

 

Klasické lodičky pre každú príležitosť

Každá žena tvoriaca štylizáciu na jednotlivé príležitosti, berie do úvahy niečo, bez ktorého nebude žiadne oblečenie úplné - topánky. Najviac klasické lodičky majú nízky trojcentimetrový podpätok a najčastejšie zaoblenú špičku. Najobľúbenejšie sú lodičky v jemných farbách: béžová, ružová, biela. Nadčasová farba je samozrejme čierna. Takéto topánky budú vyhovovať na každej príležitosť - na doma, do práce, na stretnutia.

 

Lodička na niekoľko centimetrových podpätkoch sú väčšinou používané na oslavy, večierky. Rovnako ako tie na vysokých podpätkoch, podpätky môžu byť prispôsobené každému oblečeniu. Budú vyzerať krásne v kombinácii s dlhými šatami, krátkou sukňou aj pevnými džínsami  

 

Lodičky s otvorenou špičkou nie sú vhodné na použitie kdekoľvek. Aj keď sa zdá, že sú dobrým nápadom na párty, je neprijateľné ich nosiť do práce. Najmä ak pracujete v kancelárii alebo vo veľkej spoločnosti - správne miesto vyžaduje správny dress code.

 

Ako správne vybrať lodičky k postave?

Najlepšou voľbou pre našu chrbticu sú topánky, ktorých päta nepresahuje 4 cm. Optimálna výška päty, ktorá stále umožňuje pohodlie, je 9 cm. Ženy, ktoré majú rady podpätky, sa nezastavia v takej nízkej výške. Mali by sme však pamätať na to, že nie všetky lodičky sa hodia k našej postave.  

 

Ak máte komplexy z dôvodu nôh a myslíte si, že máte hrubšie lýtka, tak ideálnym riešením budú lodičky na širokom podpätku alebo na kline. Avšak, ak ste štíhla a  nízka žena, mali by ste si určite obúť vysoké podpätky, ktoré zdôraznia Vašu postavu a opticky predĺžia nohy.  

 

Pri výbere lodičiek venujte pozornosť tiež špičke topánoatraktívnejšie.  

Prvkom, ktorý sa často vyskytuje pri lodičkách,  je ozdobné zapínanie na členku. Vyzerá elegantne, drží topánku na nohe, ale je to pre každú? Rozhodne nie! Zapínanie na členku je určené pre vysoké ženy. Takéto riešenie môže opticky skrátiť nohu, čo nebude príliš priaznivé, ak máte nízku postavu.

 

Pohodlné lodičky - ako ich nájsť?

Aj keď nie všetky lodičky sú na podpätku alebo ihlovom podpätku, aj tie s plochou podrážkou môžu byť pre naše nohy nevhodné. V dobe online nakupovania nezabudnite vždy skontrolovať veľkosť ponúkanú na webových stránkach. Na jednej bude veľkosti 39 niečo iné ako 39 na druhej. Okrem toho treba vziať do úvahy, že počas nočného tancovania alebo v závislosti od doby dňa môžu chodidlá opuchnúť a lodičky nebudú také pohodlné. Preto je veľmi dôležité - ak ich nedokážeme vyskúšať - starostlivo skontrolovať rozmery lodičiek.  

 

Pri nákupe lodičiek s vysokými podpätkami je potrebné pamätať na to, že kúpiť ihneď 10 cm podpätky nebude pre začiatočníkov dobrý nápad. Pamätáte si - koľkokrát ste videli ženy, ktoré namiesto peknej chôdze na podpätkoch a elegantného vzhľadu chodili, akoby sa vyhýbali kalužiam v gumákoch? Je lepšie začať dobrodružstvo s podpätkami od nízkych, širokých podpätkov, aby ste si v nich vyskúšali chôdzu a nevyzerali groteskne.   Ďalším tipom pri výbere lodičiek na podpätku je zapínanie na členku. Aj keď nie je určené pre každú, poskytuje väčšiu stabilitu chodidla. Môže to byť potrebné, keď noha občas vykĺzne z topánky alebo sa obávame, že ju počas tanca stratíme.  

 

 

Mini, midi, maxi...

Topánky by sa mali vybrané aj podľa dĺžky šiat. K šatám v dĺžke mini sa ideálne hodia klasické lodičky a lodičky na ihlovom podpätku. Je potrebné však pamätať, aby neboli príliš vysoké, pretože môžu spôsobiť nevzhľadne. Midi šaty idú ruka v ruke s každými zvýšenými topánkami. Neodporúča sa nosiť k nim topánky na plochom podpätku. Šaty maxi vám poskytnú úplnú slobodu pri výbere obuvi, takže naša fantázia sa môže byť vyblázniť.

 

Elegancia

Klasické lodičky sú už roky neoddeliteľnou súčasťou dámskeho oblečenia. Umožňujú doplniť akýkoľvek štýl, priťahovať pozornosť. Vďaka správnemu výberu lodičiek môže naša postava vyzerať ešte lepšie a každá žena sa bude cítiť, akoby chodila po oblakoch.  

pixel