Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 16 )

Ženy veľmi často premýšľajú, či si môžu obliecť dámske gumáky do akejkoľvek štylizácie. Ako vieme, ešte nedávno tento typ obuvi bol spájaný predovšetkým s prácou v záhrade. Môžeme si všimnúť, že v súčasnosti čoraz viac žien obúva gumáky na každý deň. Je potrebné vedieť, že správne vybrané topánky by mali byť nielen pohodlné, ale tiež by mali ochrániť ženské nohy pred prípadným premočením. Čo by mali predstaviteľky nežného pohlavia brať do úvahy pri kúpe gumákov a tiež, čo sa nosí k tomuto typu dámskej obuvi?    

 

Či sa oplatí obúvať dámske gumáky?

Ženy, ktorú majú v pláne kúpu gumákov, by mali najskôr si premyslieť, či im obuv bude slúžiť prakticky celý rok, či iba v jarných a jesenných mesiacoch. Ako vieme, práve vtedy sa najčastejšie objavuje dážď. Ženy by mali tiež zobrať do úvahy, že celoročné gumáky nemôžu byť veľmi hrubé, pretože by to mohlo spôsobiť prehrievanie nôh. Dámy by mali myslieť na to, že vyberajúc tento typ na celý rok, by si mali vybrať väčší rozmer. V priebehu zimy a v chladnejších jarných dňoch môžu pokojne na nohy obliecť teplejšie ponožky. Na druhej strane ženy, ktoré plánujú nosiť gumáky výlučne v chladnejších dňoch, odporúčané sú modely s hrubšou podrážkou. Takéto topánky budú teplejšie. A podrážka bude lepšia pri pohybe po snehu alebo šmykľavom povrchu.    

 

Čomu by sme mali venovať pozornosť pri nákupe dámskych gumákov?

Ženy by mali predovšetkým venovať pozornosť materiálu, z akého bol vyrobený daný model gumákov. Guma nie je jediným materiálom, z ktorého môže byť vyrobený tento typ obuvi. Výrobcovia na výrobu gumákov používajú tiež kaučuk či PVC. Je dobré vedieť, že používanie firmami týchto materiálov im dáva veľa možností pri pridávaní doplnkov a ozdôb na gumáky. Môžeme si všimnúť, že čoraz viac gumákov má pásiky alebo prieduchy. Ženy musia pri výbere opisovaného typu topánok brať do úvahy šírku gumákov v oblasti lýtok. Štylisti odporúčajú dámam, ktoré majú hrubšie nohy, aby si obstarali širšie modely. Ale ženy, ktoré majú chudé nohy, by si mali vybrať viac vypasované gumáky, pretože v širších nebudú vyzerať tak dobre. Faktorom, ktorý musia ženy brať do úvahy pred konečným rozhodnutím o kúpe gumákov, je ukončenie špičky. Je možné si všimnúť, že väčšinou sú okrúhle. V súčasnosti si môžu ženy vybrať aj topánky so špicatou špičkou. Tento typ špičky môže vplývať na optické predĺženie nôh. Je potrebné vziať do úvahy fakt, že dámske gumáky nebudú dobre vyzerať vo všetkých štylizáciách. Určite najviac univerzálny bude opisovaný druh obuvi so zaokrúhlenými špičkami.    

 

Aké poznáme druhy gumákov?

Ženy, ktoré aj naďalej sa nemôžu presvedčiť do obutia gumákov do každodennej štylizácie, musia vedieť, že tento typ topánok už dávno nie je spojovaný s gumákmi charakterizujúcim sa neohrabaným a neestetickým vzhľadom. Teraz sú dámske gumáky nosené každý deň aj ženami z prvých strán časopisov. Dizajnéri vyšli v ústrety rastúcim očakávaniam predstaviteliek nežného pohlavia a uviedli na trh veľmi zaujímavé modely. Aké typy dámskych gumákov existujú?    

 

Klasické gumáky  

Klasické gumáky sú vo väčšine prípadov používané ženami pracujúcimi v záhrade či na poli. Najdôležitejšou úlohou tohto typu gumákov je zabránenie premočeniu nôh pri vysokej hladine vody na danom teréne alebo kedy sú nevhodné atmosférické podmienky. Gumáky väčšinou siahajú predstaviteľkám nežného pohlavia do polovičky lýtok alebo ku kolenám. Opisovaný druh gumákov nie je iba výborným zabezpečením nôh pred vodou, ale tiež chránia nohy pred rôznymi mechanickými úrazmi. V súčasnosti sú gumáky používané ženami do každodenných štylizácií. Ženy sa zabávajú módou, skúšajúc rôzne riešenia, a tiež spojenia tohto druhu gumákov s rôznym oblečením. Samozrejme dámy začali obúvať gumáky na každý deň až vtedy, keď videli, ako to robia modelky alebo herečky z prvých strán časopisov.

 

Gumáky s filcom  

Gumáky s filcom sú stavbou veľmi podobné do klasických gumákov, ale tento typ gumákov je špeciálne zateplených. Predstaviteľky nežného pohlavia čoraz častejšie obávajú opisovaný typ topánok do každodennej štylizácie. Topánky určite zložia skúšku v zime. Ženy milujú obúvať gumáky do dlhšieho plášťa. Ak žena obuje gumáky s filcom v rovnakej farbe ako nohavice či hrubšie pančuchy, môžu opticky predĺžiť jej nohy. Doplnením štylizácie s týmto druhom gumákov môže byť farebná čiapka, elegantná taška a dlhší šál. Ženy by si mali byť vedomé toho, že v súčasnosti nie je štylizácia, ktorá by mohla niekoho zaskočiť, preto sa oplatí experimentovať a zabávať sa módou obúvajúc filcové gumáky do rôznych Vami vybraných štylizácií. Správne vybrané gumáky s filcom môžu určitým spôsobom ukázať charakter a emócie ženy.  

 

Gumáky obúvané na topánky

Výrobcovia obuvi, vychádzajúc v ústrety rastúcim požiadavkám predstaviteliek nežného pohlavia, sa rozhodli dať do svojej ponuky čoraz viac návlekov a chráničov, ktoré môžu byť obliekané na akýkoľvek typ topánok. Gumáky kladené na iné topánky majú veľa výhod, ale v súčasnosti nie sú veľmi často používaní v každodenných štylizáciách. Ženy by si však mali byť vedomé, že sú určitým druhom ochrany pre topánky pred blatom, soľou či vodou. Vďaka veľmi flexibilnej konštrukcii chráničov či návlekov sa výborne prispôsobia ženami vybraným topánkam. Ženy by mali mať vo svojej garderóbe aspoň jeden pár gumákov obúvaných na iné topánky. Počasie sa nedá vždy predpovedať a nákup chráničov alebo návlekov bude určite lacnejší v porovnaní s novými gumákmi.  

 

Gumáky imitujúce iné druhy obuvi  

Návrhári sa rozhodli navrhnúť gumáky, ktoré budú aspoň svojím vzhľadom pripomínať úplne iné topánky. Stojí za zmienku, že veľký počet predstaviteliek nežného pohlavia, ktoré sa nemôžu rozhodnúť na nosenie gumákov, rozhodli sa na nákup opisovaného typu topánok. Treba myslieť na tom, že gumáky môžu v súčasnosti pripomínať nielen čižmičky, ale tiež tenisky alebo čižmy oficierky. Okrem toho fantastické strihy sú dokonalým riešením, aby si mohli predstaviteľky nežného pohlavia rozšíriť svoju súčasnú štylizáciu.

pixel