Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 164 )

V tejto kategórii nájdete veľmi veľký výber sandálov, ktoré boli vyrobené s maximálnou starostlivosťou – tak, aby uspokojili aj tých najnáročnejších zákazníkov. Dostupné sandále predstavujú široký výber strihov a štýlov, vďaka čomu každá žena môže nájsť ideálne topánky pre seba. Obuv predstavená v našom obchode bola navrhnutá tak, aby uspokojila väčšinu z Vašich očakávaní. Ponúkané modely sú vyrobené podľa súčasných trendov a zabezpečujú módny vzhľad každému používateľovi. Dámska obuv je dostupná v klasickej verzii ako aj ozdobenej. Niektoré páry sú bohato zdobené kryštálikmi alebo inými estetickými ozdobami.    


Aké sandále vybrať?

Všetky modely sandálov sú určené pre dámy každého veku. Ten správny model nájdu pre seba tínedžerky, mladé mamičky, ako aj dôchodkyne a ženy v strednom veku. Dostupné modely sú najmä:   


Sandále na podpätku

Tento model obuvi sa uplatní nielen pri každodenných stretnutiach z známymi, ale ja do práce alebo na rôzne oslavy. Sandále na podpätku sú neobvykle ženské, obohatia každú elegantnú štylizáciu. Ideálnou kombináciou je spojenie s ľahkými šatami, elegantnými nohavicami alebo aj s rifľami a letným tričkom. Dostupné modely majú rôzne podpätky – tak, aby boli zákazníčky spokojné v každom ohľade. Aby bola obuv čo najpohodlnejšia, je dobré vybrať také, na pohodlnom podpätku, ktorý nebude veľmi vysoký. Na tzv. veľké udalosti sa hodia sandále na tenkom vysokom podpätku. Všetko záleží od nášho štýlu a vkusu!   Sandále na širokom podpätku   Taký typ sandálov vyberajú najmä dámy, ktoré cenia pohodlie a komfort. 


Sandále na širokom podpätku

sú často považované za stabilnejšie od ich kamarátok na vysokom úzkom podpätku. Dostupné modely majú rôzny druhy podpätkov – tak, aby splnili očakávania aj tých najviac náročných zákazníčok. Zásada je taká, že čím nižší a širší podpätok – tým je topánka viac pohodlná a stabilná? Ale či vždy? Často býva tak, že aj vysoký, ale hrubý podpätok zabezpečuje nám pohodlie a stabilitu celý deň! Sandále na hrubom podpätku dobre vyzerajú v kombinácii so šatami, nohavicami, šortkami alebo sukňami či tunikami. Jedným slovom hodia sa skoro ku všetkému!   


Sandále ploché  

Tento typ dámskej obuvi patrí k najviac pohodlným a univerzálnym typom obuvi. Pri letných úpaloch ploché sandále môžeme nosiť doslovne všade! Tento model dobre vyzerá ku každému oblečeniu, je ale potrebné premyslieť niekoľko otázok pred ich nákupom. Dôležitou otázkou je prispôsobenie sandálov k nášmu štýlu a k zvyšku garderóby v našej skrini. Ak v našej garderóbe dominujú elegantné a rafinované oblečenie – je dobré zadovážiť i klasický model sandálov s prípadnými ozdobami, ktoré im dodajú trošku elegancie. Majúc oblečenie v klasickom každodennom štýle – vyberieme k nemu podobné sandále. Pri výprave do hôr alebo pri dlhých letných prechádzkach – je lepšie obuť viac klasické a stabilné modely s hrubšími pásikmi.    


Ako vznikli sandále – krátka história

Sandále je jedným z najstarších typov obuvi známy ľuďom – vznikli v časti kotliny Stredozemného mora, čo ani neudivuje vzhľadom na tu panujúce horúce podnebie. Sandále v starožitnom Egypte určovali spoločenský status a ich majitelia boli takto odlíšení od nevoľníkov. Typ zdobenia na tejto obuvi tiež veľa hovorili o pozícii svojho majiteľa. Obuv nosili tiež Gríci a Rimania. Ale európske modely sa odlišovali do svojich egyptských modelov. Rímske sandále mali oveľa viac remienkov a pásikov a mali skôr klasickú konštrukciu. Sandále v starožitnom Japonsku sa volali ZORI, a v Indii ich volali PADUKA. V V. a VI. veku boli sandále vyrábané z trávy lipnice alebo iných plastických surovín, dokonca aj papirusu. V prvých rokoch kresťanstva nemohli ženy nosiť sandále z dôvodu posudzovania ich o príliš veľkú provokáciu. Odkrytý členok vzbudzoval zmiešané pocity. V tom veku vzhľadom na náboženské hodnoty – sandále sa stratili z verejného používania na veľmi dlho. V 20. rokoch 20. storočia sa sandále stali veľmi populárne v Európe. Najmä na plážach Francúzskej riviéry. V 30. rokoch sa objavil model sandálov s otvorom v špičke, odhaľujúci palec. Tento dostal pomenovanie go peep – toed. Koncom 60. rokov sa začali vyrábať sandále na kline v štýle disco.  Takéto modely boli vyrobené z trblietavých a krikľavých materiálov, čo bolo najviac charakteristické pre túto dobu. V neskôr nastúpila skutočná sandálová revolúcia, vďaka čomu v súčasnosti môžeme si vyberať bez obmedzenia!    


Na čo upriamiť pozornosť vyberajúc sandále?

Pri výbere každého typu obuvi by sme mali brať do úvahy predovšetkým dva znaky – pohodlnosť a vzhľad. Ako nájsť kompromis medzi týmito vlastnosťami? Aké vlastnosti majú mať ideálne sandále? Tu je niekoľko odporúčaní:   

Pohodlná vložka
Aj keď sú sandále často posudzované najmä zvonku – je dobré zistiť, ako sa v nich bude cítiť naša noha. Vložka topánok by mala byť čo najviac pohodlná a aby sa čo najľahšie čistila.   

Výška podpätku / klinu
Táto otázka je tiež dôležitá. Sandále, ktoré majú veľmi vysoké a nie veľmi pohodlné podpätky, znemožňujú nám pohodlné strávenie času na párty alebo pri inej príležitosti. Vyberáme teda krásne topánky, ktoré ale zároveň sú pre nás dosť pohodlné.   

Hrúbka pásikov
Pásiky v sandáloch to je tiež dôležitá vec. Čím pohodlnejšie a hrubšie – tým väčšie pohodlie pri nosení obuvi. Je dobré, aby pásiky boli mäkké a správne pridržiavali nohu. Dobrým východiskom sú sandále s gumovými pásikmi – ideálne sa prispôsobia nohám a je jednoduché ich udržanie v čistote.   

Podrážka
Kupujúc sandále beriem do úvahy, aby ich podrážka bola stabilná a zabezpečovala pohodlie. Sandále určené na prechádzky do hôr alebo ťažko dostupné miesta, mali by mať protišmykové podrážky a pevné zapínanie.   

Materiál
Obuv vyrobená z ekologickej kože alebo tiež prírodnej je celkovo viac praktická než tá vyrobená z textilných materiálov. Je dôležité vybrať druh našich sandálov podľa danej príležitosti. Elegantné sandále sú vyrobené viac z lakovanej kože, kedy verzia na každodenné použitie - môže byť vyrobená z menej elegantných materiálov.    


K čomu nosiť sandále na úzkom alebo širokom podpätku?

Elegantná verzia sandálov na úzkom alebo širokom podpätku vyzerá dobre v spojení so šatami a peknou a štýlovou obálkovou kabelkou. Taká kombinácia zaručuje ženský a módny vzhľad v každom mieste. Sandále na podpätku nemusia byť nosené iba na špeciálne príležitosti – ak sa v nich cítime pohodlne a komfortne – nič nebráni v ich nosení každý deň. Pekné a pohodlné sandále sú dôležitým prvkom leta. V správne vybranej obuvi naše nohy prekonajú aj tie najdlhšie vzdialenosti a umožnia nám stráviť veľa hodín v práci s pocitom komfortu a estetického vzhľadu!

pixel