Zapísať do zoznamu obľúbených
( počet produktov: 15 )

Topánky sú základnou výbavou šatníka každej ženy - vďaka nej môžete dokončiť akúkoľvek štylizáciu a podľa svojich potrieb dať príslovečnú bodku nad „i“. Jedným z nesporných lídrov v tomto ohľade sú klasické čižmičky, ktoré sú ideálne ku mnohým štylizáciám a prakticky pre každú príležitosť. Bez ohľadu na štýl ženy, ktorú tieto topánky zaujímajú, môže každá štylizácia vyzerať výborne v kombinácii s čižmičkami. Modely jemné a ženské, rockové a výrazné alebo možno klasické a elegantné? V obchode nájdete pár zodpovedajúci každému z nich! Tieto nadčasové topánky majú zvyčajne vyšší zvršok nad členok a vkusný podpätok, ale tiež môžete nájsť veľmi módne topánky na kline alebo na stĺpiku s platformou pod Vašimi prstami. Aký je najlepší spôsob ich štylizácie a čo sa o nich oplatí vedieť?


Úklon pred tradíciou!

Málo žien vie, že ich obľúbené klasické čižmičky, ktoré majú v šatníku, majú veľmi bohatú históriu - prvé modely týchto dámskych topánok sa objavili vďaka ich mužským náprotivkom. Spočiatku topánky slúžili hlavne pracovníkom a vyznačovali sa vysokou odolnosťou voči vonkajším faktorom, ako aj masívnou a pevnou konštrukciou. Tieto vlastnosti boli prevzaté aj na modely pre ženy, vďaka ktorým bola spojená ženskosť s dravým štýlom a odolným materiálom - čo viac by ste mohli chcieť od štýlových dámskych čižmičiek? Aj keď v niektorých modeloch dámskych čižmičiek sa zachoval iba vyšší zvršok, pretože sa tieto topánky ďalej rozvíjali, stále stojí za to mať v šatníku klasické jednoduché čižmičky!


Vytvorte najlepšiu štylizáciu!

Najzaujímavejšie štýly jesene a jari sa nezaobídu bez zaujímavých čižmičiek v rôznych variantoch! Práve ony dokončujú celú štylizáciu a dokonale zdôrazňujú ženskosť v tom najlepšom slove. Klasické členkové topánky na podpätku nielen predlžujú nohy, ale zdôrazňujú aj sexy pohyb bokov, ktorý určite ocení každá sebavedomá žena! Členkové topánky je možné ľubovoľne kombinovať - ​​s elegantnými štylizáciami, napr. kabátom a šatami na veľkú oslavu, ako aj každý deň, v menej formálnej verzii, napríklad s parka bundou a pohodlnými džínsami. Veľa záleží na štýle, ale v prvom rade na type obuvi, pretože si môžeme vyberať naozaj z veľkého množstva! Pri výbere topánok pre Váš štýl existuje úplná sloboda - koniec koncov, každá žena má svoj vlastný štýl oblečenia, v ktorom sa cíti najlepšie. Elegantné kožené členkové topánky pre večerné výlety alebo do práce alebo trochu viac zaujímavejšie na párty, napríklad s odkrytými prstami a na vysokom podpätku - je dobré mať v šatníku niekoľko rôznych párov, aby ste si mohli vybrať tie dokonalé pre každú príležitosť!


Odkiaľ prišla móda na členkové topánky?

Štýlové členkové topánky sa objavili v dámskom šatníku už pred niekoľkými rokmi, keď rôzne modely začali ukazovať najväčšie hviezdy - odvtedy sa takéto topánky u nás už navždy usadili! Už v 70. rokoch v americkom kine prežívali krásne herečky na obrazovkách v týchto nadčasových topánkach rôzne dobrodružstvá a k tomu topánky dokonale zdôrazňovali ich dlhé a tvarované nohy. Nepochybne to však ich komfort a štýl spôsobil, že ženy sú ochotné kúpiť a nosiť tento druh obuvi. Určite sa spájajú s elegantným, ale aj sexy príťažlivým vzhľadom - dobre zvolený štýl a tiež dobre vybrané členkové topánky sú peknou alternatívou k vysokým čižmám - sú ľahké, pohodlné a často vhodné na nosenie počas mnohých sezón, zatiaľ čo vysoké čižmy - sa často nosia iba v zime kvôli ich vysokému zvršku.


Prečo stojí za to ich mať?

Pravdepodobne každá žena aspoň raz v živote stála pred šatníkom a pomyslela si: „Nemám čo na seba!“ Vďaka topánkam je to oveľa jednoduchšie, ak máme obľúbený pár, v ktorom rady chodíme a robíme to často, je potom oveľa jednoduchšie zvoliť štýl tak, aby vybraná obuv a celé oblečenie spolu sedeli. Neexistuje absolútne žiadna nuda, pretože takéto topánky budú vyhovovať mnohým príležitostiam a situáciám. Ak chcete vyzerať naozaj dobre a trochu zmeniť svoj vzhľad, úplne stačí pridať nové doplnky. Je tiež povzbudivé, že takúto obuv je možné často kúpiť za veľmi atraktívne ceny a jej kvalita a masívny dizajn v mnohých modeloch navyše ovplyvňuje ich trvanlivosť a funkčnosť. Inými slovami, topánky vydržia neuveriteľne dlho, ak sú správne udržiavané a používané. Okrem toho stačí mať niekoľko obľúbených a pohodlných párov topánok, aby sme mohli celú jeseň, zimu, jar a často aj leto vytvárať pohodlné a štýlové kombinácie pre každodenné použitie aj na veľké akcie. Je však potrebné venovať pozornosť výberu obuvi, ktorá je vyrobená zo stálych materiálov, vhodných pre pohodlie a zdravie chodidiel - potom v takýchto topánkach môžete doslova dobyť svet!


Členkové topánky na podpätku, stĺpiku alebo kline?

Pokiaľ ide o výber podpätkov alebo klinov, problém je individuálny a závisí výlučne od osobných preferencií používateľky. Či už sú čižmičky na vysokom tenkom podpätku, na hrubšom podpätku ako aj klasické kliny, sú veľmi módne a vyzerajú skvele bez ohľadu na príležitosť! Pre mnoho žien sú práve topánky na kline veľmi vhodnou alternatívou k podpätkom, ktoré nosia každý deň aj do casual štylizácií. Ich verzie s vysokými podpätkami alebo tenkými podpätkami si často nechávajú na príležitosti, ako sú večierky alebo veľké oslavy, hoci to nie je pravidlom!


Ktoré členkové topánky na danú príležitosť?

Vďaka rozmanitosti topánok sa nemôžeme sťažovať na nudu - každá pravá milovníčka módy nájde obľúbený  model, ktorý nielen zdôrazní jej postavu, ale dodá zaujímavú bodku alebo eleganciu. Ich zimná verzia je najmasívnejším modelom, ktorý sa nebojí výkyvov počasia, mínusových teplôt alebo šmykľavého povrchu - elegantné a kvalitné zaručia komfort a bezpečnosť, ale aj štýlový vzhľad. Posledným výkrikom módy sú tiež čižmičky v dierkovanom štýle, ktoré žiaria na najväčších módnych blogoch, tzv. "módnych bloggeriek". V lete ich môžete kombinovať so vzdušnými šatami a najmódnejšími doplnkami - určite pridajú dievčenský šarm a pôvab! Na druhej strane, topánky s cvočkami a na stĺpiku sa najčastejšie vyberajú pre typické rockové a výrazné štylizácie, v ktorých hrajú veľkú úlohu kožené doplnky a silný make-up - táto kombinácia je najväčším hitom posledných rokov a už získala povesť klasického a nadčasového! Ak sa cítite dobre v tomto štýle, určite oceníte takýto model. Členkové topánky na plochom podpätku, tzv. štiblety sú tiež odkazom na rockový štýl, ale v oveľa jemnejšej verzii. Sú ideálne na každý deň alebo na bežné stretnutie s priateľmi v piatkový večer. Bez čižmičiek v šatníku môže byť ťažké získať štýlový vzhľad - to je dôvod, prečo určite stojí za to ich mať! Bez ohľadu na to, ktorý pár si vyberiete, určite Vás oslovia a oceníte úžasný štýl a šarm, ktorý Vám dajú!

 

pixel