Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 18 )

V tejto kategórii nájdete jeden z najuniverzálnejších typov obuvi, ktorá dosiahla vrchol svojej popularity v posledných rokoch. Dámske espadrily sú voľbou pre milovníkov moderných trendov a zaujímavých štylizácií. Espadrilky sú modelom pre ženy všetkých vekových skupín a skvelým doplnkom neformálneho aj elegantnejšieho oblečenia. Túto obuv možno bežne vidieť na nohách mladých mamičiek, tínedžeriek, žien stredného veku ako aj dôchodcov. Dámske espadrilky sú pohodlné a módne, ale predovšetkým sú štýlovým doplnkom k oblečeniu bez toho, aby pútali zbytočnú pozornosť. Tento typ obuvi dodá nášmu vzhľadu ľahkosť a úžasne zdôrazňuje našu osobnosť! Espadrilky sú akýmsi kompromisom medzi plnou obuv (balerínky alebo mokasíny) a odkrytou obuvou (napr. sandále). Sú ideálne ako topánky na použitie od jari do konca jesene - najmä modely potiahnuté semišovým materiálom, prírodnou alebo ekologickou kožou. Tento model obuvi nachádza uznanie u čoraz väčšieho množstva zákazníkov a stal sa jednou z „klasík“, ktoré sa oplatí mať v skrini, aby ste sa cítili pohodlne, ekologicky a jednoducho módne!   Tento model majú radi najmä osoby, ktoré milujú klasické a tlmené oblečenie, a tie, pre ktoré je každý deň dôležitý komfort a pohodlie. Espadrilky sú už mnoho rokov na trhu obuvi vynikajúcou alternatívou k balerínkam alebo aj teniskám. Určite nám poslúžia ako pohodlná obuv na veľa neoficiálnych príležitostí.  


Čo odlišuje espadrilky od inej obuvi?

Nedá sa poprieť, že spôsob výroby espadriliek sa mierne líši od výroby iných typov obuvi. Charakteristická podrážka espadrilles je vyrobená z pleteného vrkoča z juty, vodného hyacintu alebo iných prírodných tráv. Aby sa zvýšila trvanlivosť, podrážka je často podlepená gumou. Tradičný „zvršok“ obuvi je obyčajne prírodná bavlna alebo ľanové plátno. V súčasnosti sa používa na espadrilky prírodná koža alebo iné materiály, ktoré vyzerajú esteticky a často im dodávajú sofistikovanejší vzhľad. Je tiež zaujímavé, že veľa ľudí sa rozhoduje pre zaujímavé kombinácie, kombinujúc espadrilky so sakom alebo pukovými nohavicami. Táto štylizácia nie je bežná, ale ak chcete, aby náš vzhľad bol trochu originálnejší - je možné sa oň pokúsiť.   Je potrebné vedieť, že tradičné vyhotovenie espadriliek im dalo status tzv. ekologických topánok. Je to z toho dôvodu, že veľa osôb, ktorí si cenia ekológiu a dobro prírody, si vyberá espadrilky. Používanie prírodných tráv a tkanín na výrobu espadriliek podporuje naše životné prostredie.   Výhody espadriliek:   - zaujímavá cena, - ľahkosť, - priedušnošť, - pohodlie, - hodia sa do veľa štylizácií.


K čomu  nosiť espadrilky?

Najčastejšie ich vyberáme na každodenné štylizácie alebo ako ľahké topánky na dovolenku alebo stretnutia so známymi. Espadrilky a klobúk sú takmer neoddeliteľné duo!


Dámske espadrilky

Vyzerajú skvele v kombinácii s ležérnym štýlom, ale tiež ako pohodlný doplnok k plážovým šatám. Skvelá a skoro kultová kombinácia, v ktorej espadrilky vyzerajú fenomenálne, je štylizácia pozostávajúca napríklad z esteticky roztrhaných džínsov, voľnej bavlnenej blúzky a malej kabelky alebo batohu. Táto kombinácia je vhodná na letnú prechádzku, nakupovanie alebo stretnutia s priateľmi na káve.   Espadrilky tiež vyzerajú skvele s námorníckym štýlom alebo voľnými šatami a sukňami vyrobenými z ekologických materiálov. Hodia sa do šortiek, minisukní alebo bermud. S espadrilkami sa dobre kombinuje vrchný odev vyrobeným z prírodných materiálov, ako sú ľanové košele a tuniky. Zaujímavým doplnkom letných šiat sú aj espadrily v typickom ženskom vydaní - na kline. Tento model bude tiež dobre vyzerať s letnou alebo jarnou kombinézou a džínsovou mikinou.   Existuje iba málo modelov obuvi, ktoré nájdu také široké využitie a doplnia každý štýl prirodzeným a diskrétnym spôsobom. Majte teda aspoň jeden pár týchto topánok.


Odkiaľ sa vzali espadrilky?

História týchto topánok siaha veľa storočí späť a ich pôvod je v Španielsku. Miestny remeselníci sa zaoberali výrobou tejto ľahkej a lacnej obuvi, ktorá bola určená hlavne pre roľníkov. Plátno a prírodné trávy boli omnoho lacnejšie ako koža potrebná na vytvorenie uzatvorenej obuvi. Espadrilky pokryté čiernou tkaninou vyzerali elegantnejšie, takže sa nosili hlavne v nedeľu. Populárna bola aj obuv so zvrškom z pruhovanej textíle, pričom farby sa vzťahovali na oblasť Španielska, kde sa topánky vyrábali. Vo svojej dobe boli tieto topánky tradičným prvkom katalánskeho oblečenia - kultúrnym ekvivalentom napríklad krpcov horalov. Neskôr sa espadrilky používali ako obuv pre španielskych vojakov, najmä z dôvodu nízkych výrobných nákladov.   Tieto topánky nosili aj kňazi a dokonca aj baníci. V priebehu rokov si tento druh obuvi získal popularitu aj medzi bohatšími ľuďmi a Salvador Dalí alebo Pablo Picasso prispeli k šíreniu espadriliek. V 60. rokoch bola táto obuv obľúbenou súčasťou šatníka hippies, ktorý ocenil ekológiu a kontakt s prírodou.


Plusy a mínusy espadryliek

Rovnako ako všetky topánky, aj espadrilky majú svoje klady a zápory. Nepochybnou výhodou tejto obuvi je jej praktické vyhotovenie, ktoré umožňuje prístup vzduchu ku chodidlu v horúcich dňoch. To zabraňuje nadmernému poteniu a umožňuje vám cítiť sa dobre. Podľa väčšiny používateľov sú espadrilky veľmi pohodlné - ale stojí za to sa starať o výber správnej veľkosti a prispôsobenie ich tvaru nohy. Tieto topánky sú tiež ľahké, čo znamená, že chodidlo pri chôdzi prakticky „tečie“ a neunaví sa. V súčasnej dobe sú espadrily vyrábané v mnohých štýloch a farbách, čo z nich robí fantastický doplnok k väčšine typov nášho oblečenia!   Dôležitou informáciou je skutočnosť, že espadrilky sa zvyčajne vyrábajú zo surovín ľahko absorbujúcich vodu, a preto tieto topánky sa hodia iba v suchých a relatívne teplých dňoch. Ak chcete používať espadrilky na jeseň, mali by ste si zadovážiť koženú verziu. Za zmienku tiež stojí, že prirodzená a jemná podrážka espadriliek sa ľahko znečistí - vyhýbajte sa preto napr. mokrému piesku alebo tráve.


Prečo by ste mali mať espadrilky?

Tieto topánky sú veľmi univerzálne a doplnia takmer akýkoľvek odev. Dámske espadrilky lámu rekordy medzi mladými ľuďmi, ktorí sa chcú cítiť módne a pohodlne, ako aj medzi dospelými, ktorí si cenia komfort. Obuv je skvelou voľbou pre každého, kto má rad výrobky s dobrým pomerom kvality a ceny. Espadrilky sú klasikou, ktorá obohatí naše oblečenie a spôsobí, že sa budeme cítiť veľmi pohodlne na každom mieste a v akomkoľvek čase!    

pixel