Zapísať do zoznamu obľúbených
( počet produktov: 155 )

Nič tak nepridáva ženskosť ako topánky na vysokom podpätku. Sú nevyhnutným prvkom ženskej garderóby, ktorá sa výborne hodí nielen k formálnemu, ale aj neformálnemu štýlu. Množstvo dostupných farieb Vám umožní prispôsobiť ich nielen do svoje garderóby, ale aj vašim predstavám.

 

Prečo by ženy mali nosiť lodičky?

Dámske lodičky nemusia byť nepohodlné. Všetko záleží na tom, pre aké sa rozhodneme - tenký ihlový podpätok, široký podpätok alebo možno kliny? Bez ohľadu na typ podpätku, topánky s vysokými podpätkami opticky predlžujú a zoštíhľujú nohy každej ženy a dodávajúc jej pri tom veľkú dávku sexapílu. Dámske lodičky sú nadčasové - vždy patria medzi základné prvky dámskej šatníka. Bez obáv môžeme povedať, že tento druh obuvi je najuniverzálnejší, pretože sa hodí ako k elegantným šatám, tak k športovým džínsam. Topánky na vysokom podpätku zvýraznia charakter každej štylizácie  a zdôraznia všetky prednosti ženskej postavy. Ženy, ktoré nosia takúto obuv, sa cítia sebavedomejšie, čo si okolie určite všimne. Dámske lodičky skutočne priťahujú pozornosť, najmä mužov, ktorých elektrizuje klopkanie podpätkou a rytmické kolísanie bokov. Takéto topánky dodávajú eleganciu, ktorá je veľmi dôležitá v práci v kancelárii alebo aj v spoločnosti. Zakryté dámske lodičky sú často súčasťou dress codu, čo znamená, že sú najtradičnejšou dámskou obuvou.

 

Ako dobre vyzerať v lodičkách?

Každá žena môže vyzerať dobre na vysokých podpätkoch, ale dôležitá je správna voľba. Nohy v dámskych lodičkách by nemali bolieť - elegancia nie je utrpením, takže stojí za to venovať nejaký čas hľadaniu perfektného páru topánok. Zvolený strih by mal dokonale rozdeľovať telesnú hmotnosť. Pri nákupe topánok s vysokými podpätkami musíte venovať pozornosť postave - šírka podpätku by mala byť v súlade so šírkou lýtka (čím je podpätok tenší, tým je vyzerá lýtko širšie). 

 

Tenké podpätky sú veľmi efektné, ale na každodenné nosenie sú výhodnejšie kliny alebo topánky na širokom podpätku. Poskytujú väčšiu stabilitu, čo je tiež mimoriadne dôležité, ak sa necítite v tomto type obuvi príliš isté.

Aby si topánky zvýšili sebadôveru, musíte sa v nich cítiť pohodlne. Nepodliehajte móde a vyberte si štýl, ktorý Vám vyhovuje. Inak sa v nich budete cítiť nepohodlne a nebudete v nich vyzerať dobre. Dámske lodičky ponúkajú veľa rôznych štýlov, medzi ktorými určite nájdete tie, ktoré vám vyhovujú.

 

Dámske lodičky

 

Nie bez dôvodu sú dámske lodičky označované ako najuniverzálnejší typ obuvi. V závislosti od toho, ktorý model vyberiete, ich môžete použiť v mnohých prípadoch. Čo nájdete na pultoch obchodov?  

Na tenkom podpätku

Lodičky na tenkom podpätku sú najviac sexy, najviac efektné, opticky predlžujúce nohy. Sú určené pre štíhle ženy s štíhlymi postavami (hrubšie podpätky by vyzerali masívne). Vyzerajú skvele s bežnými nohavicami, úzkymi šatami alebo aj sukňami. Najčastejšie ich ženy obúvajú na rande a večierky. Sú veľmi efektné, ale bohužiaľ často sa po niekoľkých hodinách stávajú nepohodlné.  

Na širšom podpätku

Tieto modely sú ideálne pre dámy s mierne masívnejšími lýtkami - ide o perfektný spôsob vyváženia celej postavy. Lodičkyna širšom podpätkusú stabilnejšie ako tenké podpätky, a preto sú ideálne ako súčasť odevu do práce. Opticky predlžujú nohy a formujú spôsob chôdze. Je to je skvelá voľba pre ženy, ktoré sa necítia dobre na vysokých tenkých podpätkoch.  

Na kline

Lodičky na kline sú skvelou alternatívou pre tie, ktoré si okrem krásneho vzhľadu vážia pohodlie. Dodajú výšky, sebavedomie a zároveň sa môžete elegantne pohybovať z miesta na miesto. Elegancia a pohodlie? To práve poskytujú lodičky na kline.

S pásikom alebo bez neho

V poslednom čase sú čoraz obľúbenejšie modely lodičiek so zapínaním okolo členkov, nie každá žena si ich však môže dovoliť. Ženy s masívnymi lýtkami alebo s menšou postavou by sa mali vzdať tohto typu obuvi, pretože ich vizuálne skrátia a urobia hrubšou. Ideálnou alternatívou budú vykrojené strihy na vysokom podpätku. Lodičky s pásikom môžu nosiť štíhle a vysoké ženy. Dodávajú štýl a zdôrazňujú štíhly členok.    

So zaokrúhlenou špičkou, špicaté a možno otvorené?

Na menej oficiálne príležitosti budú skvelé lodičky s tvorenou špičkou tzn. peep toe. Neobliekajú sa k nim pančuchy, zdôrazňujúc tak ženské nohy. Ostrá špička opticky najviac zoštíhľuje a predlžuje nohy, preto sa stali najviac obľúbeným typom lodičiek. Neodporúča sa však pre ženy s veľkými rozmermi obuvi, pretože predlžujú nohy. Najuniverzálnejšia je zaoblená špička, ktorá sa hodí takmer do akéhokoľvek typu postavy.

 

Akú vybrať farbu lodičiek?

Kedysi v obchodoch boli najmä čierne a telové lodičky. V súčasnosti je však množstvo farieb (a vzorov). Pre formálne stretnutia je najlepšie zvoliť si klasické čierne lodičky na vysokom podpätku, ktoré sa dokonale hodia predpísanému oblečeniu dress code. Pokiaľ však ide o večierky, všetko závisí od individuálnych preferencií. K džínsam sa výborne hodia semišové lodičky, napríklad čierne alebo modré. K malým čiernym šatám si môžeme zvoliť trochu šialenejšie, lesklé strieborné lodičky. V skutočnosti najdôležitejšou vecou je cítiť sa dobre na vybraných vysokých podpätkoch. 

 

Dámske lodičky - povinná časť ženskej garderóby

 

Každá žena by mala mať v šatníku aspoň jeden pár topánok na vysokom podpätku. Dodávajú sebavedomie a charakter a priťahujú pánske pohľady. Je však potrebné venovať pozornosť tomu, aby ste ich správne vybrali k svojej postave a na príležitosť, na ktorú ich chceme obuť. Najpohodlnejšie lodičky na každý deň sú lodičky na širokom podpätku alebo na kline. Sú stabilné a pohodlné, čo uľahčuje chôdzu. Pre zvláštnye príležitosti sú však nenahraditeľné, dokonale zvýrazňujú štíhle nohy a dobre sa kombinujú s mnohými štýlmi.  

 

Lodičky je možné kombinovať s elegantnými šatami aj neformálnym oblečením. Sú mimoriadne všestranné, a preto ich ženy na celom svete tak obľubujú. Bez ohľadu na to, ktorý konkrétny model si vyberiete, je dôležité, aby ste sa v nich cítili dobre. Práve vtedy zdôrazníte vďaka nim svoju ženskosť a pritiahnete pohľady mierne kolísajúc bokmi. V dobre zvolených lodičkách sa budete nielen dobre cítiť, ale tiež budete atraktívne vyzerať. Najlepšie ozdobou ženy je jej sebavedomie, ktoré lodičky dokonale podporia.  

pixel