Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 254 )

Dámske šľapky dostupné v tejto kategórii boli vytvorené na to, aby aj najnáročnejšie zákazníčky mohli nájsť niečo pre seba. Dámske šľapky to kultová ponuka na leto alebo aj na nosenie v domu či na bazén. Táto obuv jer dostupná v mnohých variantoch a štýloch - tak, aby naša letná štylizácia bola viac farebná a originálna. V ponuke nájdete obuv vyrobenú z gumy, plastu, eko kože ako aj prírodnej kože. Sortiment je výnimočne rôznorodý, čo znamená možnosť výberu a spokojnosti.    


Aké dámske šľapky vybrať
?

Dámske šľapky je ponukou pre ženy v každom veku, ale existujú modele, ktoré sú častejšie vyberané tínedžerkami alebo mladými mamičkami. Dámy v strednom veku a dôchodkyne nájdu pre seba veľa klasických a elegantných strihov! Šľapky to obuv zodpovedný na veľa letných príležitostí. Hodia sa k nohaviciam, šatám a šortkám či kombinézam. Pekne prepracovaná letná obuv výborne ozdobí naše pestované nohy a spraví, že sa budeme cítiť elegantne a módne. Je dobré pamätať, že pri výbere šľapiek je potrebné pozerať na ich funkčnosť. Správne vybraný rozmer a dĺžka šľapiek je základ! Aj najkrajšie topánky nie sú užitočné, ak sú malé. Na čo ešte dávať pozor pri výbere šľapiek? Tu je niekoľko rád.  

 

Materiál  

Keď chceme kúpiť šľapky na bazén, správny výber bude model vyrobený z gumy alebo plastové. V prípade, ak naše nohy sa nadmerne potia - vyberáme šľapky z prírodných materiálov. Semišovú obuv je celkovo ťažké vyčistiť, radšej sa mu vyhýbame, ak chceme používať topánky mimo mesto. Ak potrebujeme obuv na špeciálne príležitosti - vyberáme modele vyrobené z ekologickej alebo prírodnej kože, ako aj zdobené pomocou estetických doplnkov.  

 

Pásiky  

Šľapky majúce hrubší pásik, sú väčšinou najviac praktické a umožnia nám na prejdenie dosť veľkých vzdialeností bez rizika odrenín a straty priľnavosti topánky k nohe. Tenké pásiky sú niekedy veľmi estetické a jemné, dbáme ale, aby upevnenie bolo prakticky rozmiestnené. Šľapky musia "držať sa" nohy.  

 

Výstelka

Aby šľapky boli pohodlné a vďaka nim sa nohy cítili pohodlne - dbáme na materiál výstelky. Čím je viac mäkký a pohodlný - tým výhodnejšie budú topánky. Je dobré pamätať, aby podmienkach, kedy dochádza ku kontaktu topánok s vodou, používať topánky s rýchloschnúcou výstelkou a jednoduchou na udržanie v čistote.  

 

Štýl

Zamyslime sa, kde chceme používať naše šľapky. Stojí za to prejsť našu letnú garderóbu a vybrať letnú obuv pasujúcu do väčšiny našich oblečení. Ak sa celkovo obliekame elegantne - vyberáme šľapky o niečo viac elegantné a zdobené. Ak  si však ceníme pohodlie a slobodný štýl - nájdime viac klasickú ponuku. Šľapky s kožušinou budú skôr vhodné pre ženy v mladšom veku. Avšak klasické čierne alebo biele sú vhodné pre ženy v strednom veku, ako aj dôchodkyne! Aby ste získali obuv hodiacu na na každú príležitosť - vyberáme model čo najviac vyrovnaný a univerzálny.    

 

K čomu nosiť šľapky?

Šľapky sú univerzálna letná obuv, ktorú je ľahké skombinovať s naším oblečením. Elegantné a ženské modely zdobené kvetmi a kamienkami výborne vyzerajú na opálených nohách a k šortkám alebo sukni. V prípade štandardných šľapiek - máme veľkú možnosť výberu. Klasické šľapky môžeme obuť k nohaviciam z rifloviny a legínam. Hodia sa aj do športových štylizácií. Šľapky s kožušinkou pekne vyzerajú na starostlivo upravených nohách, v kombinácii so ženským štýlom a doplnkami. Klasické kožené modely ideálne pasujú do štylizácií založených na prírodných materiáloch a tkaninách, takých ako napr. bavlna. Žabky, nazývané tiež Japonky, to kultový model skoro do každého oblečenia, ich gumové verzia je ideálna na bazén alebo na pláž. Topánky na podpätku, klinoch alebo na hrubom podpätku zvýši estetický vzhľad celkovej štylizácie a umožní nám vyzerať viac žensky. Takéto šľapky môžeme obuť k džínsom s dierami, elegantným šatám alebo tiež k elegantnejším šortkám a košeli. Modely na vyšších podpätkoch výborne zoštíhľujú a zvýrazňujú pestované nohy!    

 

Aká je história šľapiek?

Samotný názov šľapky na Slovensku pravdepodobne vznikol od slova stupaj, šľapaj, čo je bosé chodidlo. V Poľsku je slovo klapki, čo je odvodené od charakteristického zvuku pri chodení, Ten je spôsobený chýbajúcim pásikom na päte, čo  spôsobuje, že sa päta vzďaľuje od topánky a vracia sa späť. Prvá zmienka na svete o šľapkách pochádza z východu a je spojovaná s oblasťou Vietnamu. Takáto dámska obuv mala pásiky alebo aj remienky prichytené do koženej podrážky. Na západe prvý raz bolo počuť o šľapkách okolo roku 1478. Na východe boli šľapky symbolom nevoľníctva. Obyvatelia harému slutána nosili takúto obuv preto, aby sa mohli rýchlo vyzuť pred vchádzaním na drahé perské koberce. Šľapky boli veľmi mäkké a určené iba na používanie vo vnútri budov. Ich konštrukcia nebola určená na presúvanie sa po kamenistých cestách a chodníkoch. V niektorých kultúrach, takých ako Japonsko, nosenie šľapiek po vstupe do domu bolo z dôvodu tradície aj úcty voči domu. Obuv bola navrhnutá práve s myšlienkou na rýchle obúvanie. Zaujímavé je, že Japonky mali šľapky určené iba na použitie na záchode. Takéto praktiky neboli známe na západe.   V priebehu rokov šľapky začali vyrábať  aj na iných miestach na svete, rozvíjal sa aj ich štýly a ozdobenie. Kde obúvame šľapky? Šľapky, aj keď vedia byť naozaj elegantné - nepatria do oficiálnej obuvi. Nemali by sme ich obúvať do večerných kreácií a brať so sebou na dôležitejšie miesta. Elegantná večera alebo večierok v práci to sú určite miesta, kde by sme mali zvážiť obutie vhodnejších a elegantnejších topánok. Šľapky nebudú najlepšou voľbou ani na pracovný pohovor alebo tiež pracovné stretnutie. Svadobná hostina tiež patrí do príležitostí, kde šľapky nebudú najlepšie vnímané.


Aké šľapky sú módne?

V súčasnosti je móda, ktorá ponúka veľa modelov tohto typu topánok. Nemeniacou popularitou sa tešia ako žabky, tak aj klasický variant šľapiek - s pásikom. Veľký úspech majú modely s kožušinou a modely vyrobené z prírodných materiálov. Ženy rady vyberajú modely na nízkom kline a modely s prakticky rozmiestnenými pásikmi. Vyberajúc šľapky určené na bazén - vyberáme najčastejšie modely z gumy, plastu alebo ľahké žabky. Na každodenné nosenie často vyberáme šľapky zdobené strapcami alebo veľkými sponami. Šľapky sú absolútnym "must have" každého leta. Topánky tohto typu je možné ľahko obuť a vyzuť a pritom sú obuvou, ktorá dáva nohám najväčší prístup vzduchu v horúcich dňoch! Mali by sme vybrať model najviac univerzálny a pohodlný - tak, aby sme sa mohli tešiť nimi čo najdlhšie! 

pixel