Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 189 )

Dámske mokasíny sú nenahraditeľnou ponukou pre ženy, ktoré sa chcú cítiť pohodlne a módne. Tento typ obuvi je vhodný pre osoby, ktoré si cenia dokonalý vzhľad a tlmenú eleganciu. Mokasíny sú obuvou, ktorá je vhodná od skorej jari do neskorej jesene. Bez ohľadu na okolnosti sa oplatí, aby mokasíny dobre sedeli a umožňovali pohodlné prechádzky alebo cestu do práce. V tejto kategórii nájdete dámske mokasíny v mnohých štýloch, takže môžete ľahko nájsť topánky, ktoré spĺňajú Vaše očakávania. Bohatstvo farieb, materiálov a tvarov a zdobenia umožní splniť aj ten najnáročnejší vkus! Na stránke nájdete dámy klasické mokasíny, ako aj iné v mierne zmenenej verzii. Dostupné sú modely na plochej podrážke, ako ja modely na minimálnom podpätku či kline. Vďaka tomu všetkému budú dostupné modely použiteľné aj v chladnejších dňoch, ako aj umožnia pridať 1 či 2 centimetre vzrastu! Bohaté zdobenie a použitie neobvyklých materiálov vytvára v niektorých prípadoch mimoriadne originálnu štylizáciu vyjadrujúc tak našu osobnosť! Prečo sa nám ale tak páčia mokasíny? Je to určite pohodlie, ktoré poskytujú našim nohám.   


Do akého oblečenia sa nosia mokasíny?

Tento typ dámskej obuvi sa hodí ako doplnok k džínsom, legínam, šatám, sukniam a napríklad šortkám! Elegantnejšie verzie mokasínov sa dajú nosiť k sakám, bundám a kabátom, vďaka čomu sa stanú pohodlnou a nenahraditeľnou obuvou aj v miestach, ktoré od nás vyžadujú trochu vyšší štandard.

Mokasíny sa všeobecne páčia dámam, ktoré si cenia pohodlie a obľubujú módne riešenia. Je to veľmi praktická obuv, pretože umožňuje rôzne možnosti použitia a má univerzálny a mäkký materiál použitým pri ich výrobe. Dámske mokasíny určite budú dobre fungovať v klasických štylizáciách a na miestach, kde nie sú tenisky vítané... Jesenná štylizácia skladajúca z džínsov, voľného svetra, vkusnej kabelky a mokasínov bude určite fungovať všade tam, kde chceme vyzerať nezáväzne ale elegantne. Elegantné dámske mokasíny sa hodia aj do viac vyžadujúcich miest, čo opäť dokazuje, že je to nadčasová a mimoriadne univerzálna obuv! Zlaté mokasíny budú neobvyklým obohatením jednoduchého oblečenia, zatiaľ čo tlmená verzia nám umožní dosiahnuť o niečo menej výrazný efekt.


Mokasíny dámske

Vďaka jednoduchému dizajnu topánok a jednoduchému tvaru sa takmer všetci cítia dobre nosiac ich na nohách. Mokasíny sú už mnoho rokov modelom, ktorý sa stáva čoraz obľúbenejším. Topánky sú veľmi módne veľa rokov. Existujú štýly, ktoré aj v priebehu času sa tešia neznižujúcej sa populárnosti a majú mnoho fanúšikov!   

Mokasíny sú pohodlné a celkovo nie sú provokatívne, ak si nevyberieme model v krikľavých farbách. Tieto topánky sú bezpochyby najbežnejšie používanými topánkami popri balerínkach, ich dizajn je však plnší a umožňuje lepšiu ochranu chodidla pred chladom. Mokasíny sú tiež populárne tiže preto, že ich môžeme používať väčšinu roka. Na jeseň sa oplatí investovať do modelu z prírodnej alebo ekologickej kože, zatiaľ čo v lete - do dierkovaného modelu. Rovnako ako väčšina nasúvacích topánok, aj mokasíny sú obľúbené kvôli schopnosti rýchleho obutia. Vyberajúc mokasíny ušetríme niekoľko minút na zaväzovanie šnúrok. Jednoducho rýchle, módne a pohodlné!


Odkiaľ prišli mokasíny?

Hoci mokasíny majú zaujímavý tvar a sú vnímané ako cenená talianska obuv, pôvodne nemali s Talianskom nič spoločné. Tento typ obuvi používali už roky pôvodní obyvatelia Severnej Ameriky, Indiáni. Vyrábali si mokasíny pre potreby poľovania a ako dekoratívny prvok šatníka. Mäkká podrážka neplašila zvieratá a poťah z prírodnej kože jeleňov, bizónov alebo losov poskytoval dobrú ochranu nohám. Mokasíny jednotlivých kmeňov sa vyznačovali rôznymi podrážkami a zvrškami, a počet korálikov a iných ozdôb často svedčil o spoločenskom postavení používateľa.

Mokasíny boli prvým výrobkom, ktorý Európania prevzali od domorodých Američanov. Táto obuv získala priaznivcov v Európe vďaka svojej pevnej konštrukcii a pohodliu. Ako veľa druhov obuvi, aj mokasíny majú mnohoročnú históriu a tradíciu. Za zmienku tiež stojí, že tradičné modely tejto obuvi sa veľmi nelíšili od klasických mokasínov vyrábaných v dnešnej dobe.

Aké doplnky sú vhodné k mokasínom? Mokasíny dámske kožené

V prípade mokasínov sa osvedčia rôzne typy kabeliek, batohov a klobúkov. Dobrým riešením budú veľké kabelky v tvare vrecka, zdobené strapcami. Štylizáciu obohatia aj  mokasíny dámske kožené obálkové kabelky a semišové batohy. Dobre budú vyzerať tiež farebne zladené pásiky alebo klobúk v podobnom štýle. Zaujímavým doplnkom štýlového oblečenia a mokasínov bude tiež vhodne vybraná bižutéria. V prípade klasických mokasínov a napríklad šiat z plátna – sa oplatí vyskúšať dlhú bižutériu s perím alebo korálkami. Mokasíny dobre vyzerajú s vrchným oblečením, ako sú pončo, džínová mikina alebo dlhý voľný sveter. V prípade o niečo viac exktravagantných štylizácií stojí za vyskúšanie zaujímavý šál.  


Výhody mokasínov

Veľkou výhodou všetkých typov mokasínov je rýchlosť, s akou ich môžeme obuť. Dámske mokasíny na šnurovanie, tieto topánky sú zároveň aj veľmi univerzálne a často tiež elegantné. Tento typ obuvi Vám umožňuje vytvárať mnoho rôznych štylizácií, ktoré budú vyhovovať aj najnáročnejším zákazníkom. Mokasíny sú mäkké a zvyčajne veľmi pohodlné - je dôležité venovať pozornosť výberu správnej veľkosti a tvaru. V opačnom prípade ani najpohodlnejšia obuv sa neosvedčí v priebehu celodenných výletov. Veľkou výhodou mokasínov je, ako už bolo spomenuté, že sa dajú používať po väčšinu roka, takže kupujúc svoju obľúbenú obuv, môžeme si ju používať prakticky bez prestávky!

Mokasíny sa tiež hodia aj na viac alebo menej oficiálne príležitosti. Ak sa vyberáte ma miesto, kde by sme mali vyzerať elegantnejšie, vyberte si lakovanú verziu mokasínov. Používatelia semišových mokasín si musia pamätať, že je ľahké ich napočiť. Na takúto obuv je potrebné použiť sprej na impregnáciu – aby, ste ich mohli používať aj na jeseň. Mokasíny sú všeobecne veľmi cenené a hodia sa takmer na všetky príležitosti! Mäkká podrážka a pohodlný zvršok spôsobujú, že pri chôdzi sa skoro vznášate!

pixel