Zapísať do zoznamu obľúbených
#LODIČKY
#LODIČKY
( počet produktov: 1 )

Čižmy sú už veľa rokov jedným z najobľúbenejších modelov obuvi pre ženy. Ich pravdepodobne jedinou nevýhodou bolo, že boli navrhnuté pre typické jesenné a zimné počasie. So záchranou prišli dierkované čižmy, ktoré sú kombináciou nadčasového tvaru čižiem a priedušného dierkovaného materiálu, ktorý nám dáva ideálny typ obuvi pre jar, jeseň a dokonca aj na leto! Dierkované čižmy sú čoraz populárnejšie, ale niekedy sa stále považujú za menej univerzálne a ťažko nositeľné. Je to skutočne tak? V akých štylizáciách budú dierkované čižmy vyzerať najlepšie? Môže ich může nosiř každý? Hneď všetko vysvetlíme!


Dierkované čižmy

Samotné slovo ste určite už počuli mnohokrát, keď sa na rodinných stretnutiach medzi tetami hovorilo o čipkovaných závesoch alebo obrusoch. Ako ale vyzerá v spojení s čižmami? Prelomový je vzor tvorený mnohými malými dierami na povrchu daného materiálu. Otvory nie sú nikdy usporiadané náhodne a majú mať zaujímavé usporiadanie, minimalistickým alebo sofistikovanejším a extravagantnejším spôsobom. Dierkované čižmy sú vyrobené hlavne z ľahších a tenších materiálov v porovnaní s klasickým zimnými čižmami. Často sa používa vzorovaná bavlnená čipka alebo mäkká, jemná koža alebo semiš. Dierkované čižmy sú vhodné ako v chladnejšom lete, tak na jar a na jeseň bez dažďa.


Dierkované čižmy na každý deň

Nepochybnou výhodou dierkovaných čižiem je to, že sú ideálnou voľbou pre prechodné obdobia, teda relatívne slnečnú jar a jeseň. Sú vyrobené z priedušného materiálu, ktorý umožňuje pokožke dýchať, ale neprehrieva ju. Dierkované čižmičky sa tiež často vyskytujú v letných štylizáciách, keď sú často hviezdou na letných festivaloch. Je to dobré riešenie pre ľudí, ktorí patria k zimomrivým a v sandáloch počas chladnejších letných dní by sa mohli cítiť nepohodlne, a dierkovaný materiál bude určite lepšou voľbou ako úplne zakryté, vetru odolné topánky s jednotnou textúrou. Pri vyšších teplotách by bolo dobrým riešením nosiť tenké ponožky alebo naniesť na vaše holé nohy prášok mastenca alebo špeciálny dezodorant na nohy. Vďaka tomu materiál obuvi sa nezmočí a budeme sa cítiť oveľa pohodlnejšie a obuv vydrží omnoho dlhšie.


Sú to topánky pre každého?

Pri výbere dierkovaných čižiem pre náš typ postavy existujú rovnaké pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať pri klasickom zimnom ekvivalente. Dostupné na trhu dierkované čižmy majú často vysoký zvršok, ktorý opticky skracuje naše nohy. Môže to spôsobiť, že pri nízkej postave a hrubších nohách sa postava opticky skráti a bude vyzerať na hrubšiu, než je v skutočnosti. To však neznamená, že dierkované čižmy sú určené iba pre modelky s dlhými nohami. Nižšie dámy môžu zvrásniť a spustiť zvršok topánky a vďaka tomuto triku bude noha automaticky štíhlejšia a bude po probléme. Môžeme si kúpiť aj dierkované členkové čižmičky, ktoré sú tiež skvelou alternatívou pre nízkych ľudí.


Dierkované čižmy - boho a nie len to

Pravdepodobne väčšina z nás mysliac o dierkovaných čižmách myslí na boho štýl. Nemožno poprieť, že ide o model, ktorý je priamo vytvorený pre tento typ štylizácie. Môžeme ich nosiť s etnickými šperkami a vzdušnými maxi šatami. Dobrou kombináciou bude tiež štylizácia s krátkymi šortkami. K tomu kožená alebo džínsová bundu alebo dokonca semišové sako a náš štýl je pripravený. Zaručujeme, že v takej štylizácii by ste sa nemuseli hanbiť ani na kultovej ceste Route 66 v Kalifornii. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia dierkované čižmy sa hodia nielen do štýlu boho. Tento typ obuvi kombinovaný so vzdušnou sukňou nad koleno v tlmených farbách a košeľou zo splývavého materiálu vytvorí veľmi ženský a zmyselný vzhľad. Dierkované čižmy môžeme „kombinovať s malou čiernou“ a bundou ozdobenou cvokmi a získame rockový a odvážny vzhľad, v ktorom môžeme ísť do klubu. Tento model môže byť do každodenných štylizácií s klasickými džínsami a voľným sveterom. Dierkované čižmy môžu byť skutočne univerzálne a môžete s nimi vytvoriť veľa originálnych štýlov. Jediná vec, ktorej treba venovať pozornosť, je skutočnosť, že dierkované čižmy sú pomerne výrazným prvkom, takže pri výbere oblečenia sa zamerajme na jednoduchosť ostatných prvkov, aby sme nekombinovali množstvo a rozmanitosť textúr. V súčasnej dobe je výber dierkovaných čižiem v obchodoch veľmi veľký, takže si každý nájde niečo pre seba. Môžu mať plochý alebo vysoký podpätok, môžu byť priliehavé alebo voľnejšie. Môžeme sa zamerať na najjednoduchší model, aby sme neodviedli pozornosť od dierkovanej čipky alebo postaviť na extravaganciu a vybrať model so strapcami, prackami alebo aj mašličkami.


Dierkované inšpirácie 

Dierkované čižmy si získali srdcia mnohých zahraničných a poľských hviezd. Prvým umelcom, na ktorého sme si spomenuli, je Ashley Tisdale. Herečka veľmi dobre vie, aké univerzálne sú tieto topánky a dokáže ich kombinovať vo veľmi odlišných, vždy charakteristických štýloch. Od festivalového boho, cez neformálny vzhľad, po romantické a dievčenské oblečenie. Na poľskej módnej scéne sa dierkované čižmy objavili medzi mnohými hviezdami, ale so "golden trio" určite by sme zahrnuli Kingu Rusinovú, Patrycju Markowsku a Magdalenu Mielcarzovú, ktoré ich určite vedia nosiť tak, aby zaimponovali a nestratili svoj vypracovaný vlastný štýl. Za zmienku tiež stojí štýl špičkových módnych blogerov, ktorí sa určite nevzdajú príležitosti predviesť takúto originálnu obuv.


Dierkované čižmy, ktoré si zamilujete!

Dierkované čižmy majú veľa priaznivcov aj odporcov. Je potrebné povedať, že je to určite model obuv, ktorý nepresvedčí každého a môžete ho buď milovať, alebo nenávidieť. Dierkované čižmy sú veľmi výrazným prvkom štylizácie, takže môže byť jej hlavným prvkom a nielen doplnkom. Pri výbere ďalších prvkov garderóby máme veľa manévrovacieho priestoru a nemusíme sa obmedzovať len na štýl boho alebo country. Ide o univerzálnu obuv, ktorá je vhodná pre každú príležitosť, takže sa nebojte experimentovať. Možno, že naše štylizácie vzbudia u Vás pochybnosti, ale pokusmi a omylmi nájde každá z nás svoju perfektnú štylizáciu s dierkovanými topánkami v hlavnej úlohe. Dúfame, že pomocou tohto článku sme dokázali presvedčiť nerozhodnutých a možno vzbudiť zvedavosť medzi skeptickými topánkoholičkami. Ako hovorí klasik - od nenávisti krátka cesta k zamilovanosti.

pixel