Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 70 )

V tejto kategórii nájdete široký výber šnurovacích topánok. Šnurovacie čižmičky, zateplené trekingové topánky alebo efektívne snehule sú iba niektoré z dostupných možností. Táto obuv kombinuje prvky ako pohodlie, eleganciu a originalitu. Šnurovacie čižmičky sú nenahraditeľné pre ženy, ktoré hľadajú vhodnú obuv na jeseň, zimu a skorú jar. Ponúkaná obuv vyzerá pekne, rovnako ako poskytuje pohodlie a komfort našim chodidlám.  


Šnurovacie čižmičky

V našom obchode nájdete topánky v klasických verziách, ako aj modely niečo viac neštandardné. Všetky ponuky však poskytnú teplo a pohodlie počas zimných prechádzok a ceste do práce alebo do školy. Výbornou ponukou pre mrazivé počasie budú štýlové snehule alebo aj zateplené členkové topánky traperky. Pre elegantnejšie dámy odporúčame šnurovacie topánky s kožušinou. Takáto obuv dokonale pasuje k džínsom a zimnej bunde, ale aj do pletených šiat a teplého kabátu. Dostupná obuv bola vyrobená z rôznych materiálov a bola navrhnutá v mnohých módnych štýloch. Farebnosť je neobvykle široká, čo zaistí možnosť ich prispôsobenia veľkému počtu štylizácii. Čižmičky sivé, biele, béžové, čierne alebo hnedé - výber je naozaj široký! Pre fanúšičky trochu originálnejších riešení sme pripravili topánky vyrobené z materiálu moro alebo štylizované na „staromódne tampky“, alebo v ružových farbách. Všetky tieto návrhy sú k dispozícii v mnohých veľkostiach, čo všetkým dámam všetkých vekových skupín umožní nájsť si svoju obľúbenú obuv! K čomu nosiť čižmičky a traperky? Takáto obuv vyzerá dobre v spoločnosti klasických nohavíc, džínsov alebo legín. Šnurovacie čižmičky na podpätku sú skvelým riešením pre vlnené a pletené šaty, ako aj pre hrubé pančuchy a sukne z jesenno-zimnej kolekcie. Trampky sú topánkami, ktoré nosíme najmä k voľnému a športového štýlu, ale existujú prípady, keď sa dajú kombinovať so šatami. To, s čím spájame naše topánky, závisí hlavne od nášho štýlu, fantázie a súčasných módnych trendov.   Trekingová obuv je časť oblečenia užitočného najmä počas zimy a výletov do hôr. Takéto topánky nám umožnia zdolať aj tie najťažšie terény a zároveň chrániť náš členok a poskytuje pohodlie našim nohám. Trekingové traperky sú nenahraditeľné aj pri výletoch po meste, pri extrémnom snežení. Vyzerajú dobre v spoločnosti takmer všetkých nohavíc a klasických zimných búnd.


S čím spojiť snehule a workery?

Tento typ obuvi je tiež určený ľuďom hľadajúcim dobrú zimnú obuv. Snehule sú dobrým doplnkom džínsov, legín, šiat, ako aj pančuchových nohavíc a sukní. Tento typ obuvi je extrémne teplý - takže vyzerá dobre v spoločnosti hrubých rolákov a dlhých svetrov. Snehule sú obuvou, ktorú si zvyčajne vyberajú mladšie ženy, ale neexistujú žiadne oficiálne vekové obmedzenia. Tento typ obuvi je mimoriadne praktický kvôli ponúknutému teplu a mäkkej podšívke vo vnútri.   Workery sú určené pre ženy všetkých vekových skupín. Túto obuv môžu úspešne nosiť dospievajúce slečny, mladé matky ako aj dôchodkyne. Klasické štýly týchto topánok Vám umožňujú ich zladenie s akýmkoľvek typom nohavíc ako aj sukňami a šatami. Workery prekvapia príjemným vzhľadom aj v kombinácii s dobre pasujúcou tunikou a hrubými pančuchami. Vyzerajú dobre s vlneným kabátom alebo dlhou bundou. Obuv ponúkaná v tejto kategórii bola vyrobená v klasickom aj neštandardnom štýle. Poskytuje tak možnosť výberu aj pre tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí chcú na zimu obohatiť svoje oblečenie štýlovou a pohodlnou obuvou. Odkiaľ prišli šnurované topánky? Šnúrky, nazývané aj tkaničky, sú jednoducho pletené, nie príliš hrubé motúziky, ktoré sa používajú v topánkach, aby sa zabránilo ich skĺznutiu z nôh. História obuvi viazanej pomocou šnúrok siaha až do starovekej Mezopotámie a datuje sa do roku 2000 pred Kristom. Prvé použitie šnúrok bolo určené na pripevnenie sandálov k nohe. Starožitný Gréci a Etruskovia patrili medzi prvé národy, ktoré používali šnúrky. Rovnako ako Rimania, ktorí putujúc po krajinách Európy popularizovali svoje bohato zdobené šnúrkové sandále zvané „Rimanky“. Takto ich objavili Briti, ktorí ich začali meniť a bohato zdobiť. Vytvorili tak mnoho ďalších modelov šnurovacích topánok. V stredoveku sa v Európe nosila ľanová alebo kožená obuv, ktorá bola k nohám priviazaná popruhmi. V Alžbetínskej dobe boli topánky pripevnené k nohám pomocou popruhov, zapínali sa na spony a ihlicové spony, ktoré obuvníci bohato zdobili rôznymi kameňmi a dokonca aj šperkami.   Okolo roku 1790 boli vynájdené šnúrky podobné tým, ktoré sú v dnešnej podobe, a okolo 1840 sa začali v topánkach vytvárať otvory na prevlečenie šnúrok. Aj keď sa šnurovacia obuv dlhé roky zdokonaľovala, nebola veľmi populárna až do 20. storočia, kedy sa táto obuv stala módnou a veľmi obľúbenou.


Ktoré modely šnurovaných topánok si vyberáme najčastejšie?

Môžete si všimnúť, chodiac po uliciach väčších a menších miest, že ženy milujú snehule. Tento typ obuvi je veľmi obľúbený pri nízkych teplotách, keď sa chceme cítiť teplo a útulne. Snehule sú v zime po mnoho rokov vždy obľúbeným dámskym modelom. Ďalším veľmi obľúbeným riešením na zimu sú topánky typu "workery". Tento model obuvi často vyberajú dámy všetkých vekových skupín. Workery sú veľmi dobrým riešením pre zimné dni, a to aj pri silnom snežení. Dámy, ktoré oceňujú o niečo väčšie pohodlie a komfort, si často vyberajú traperky. Táto obuv je vhodná pre ženy všetkých vekových skupín a poskytuje im veľké pohodlie. Topánky majú často protišmykovú podrážku, čo je veľké plus na zľadovatených povrchoch.


Čo si máme všímať pri výbere členkovej obuvi?

Pri kúpe šnurovacej obuvi sa uistite, že je praktická, pohodlná, ale aj módna a pekná. Ako nájsť taký kompromis? Je dôležité zvoliť si správnu veľkosť odmeraním dĺžky našej nohy. To nám umožní vyhnúť sa nákupu príliš tesnej obuvi. Ďalšou vecou, ​​ktorú je dobré zvážiť, je materiál, z ktorého je obuv vyrobená. Ak chodíme veľa, keď je mokro - skontrolujte, či sú topánky vyrobené z nepremokavého materiálu. Ak však potrebujeme obuv na použitie v interiéri - napr. na pracovisku - môžeme si dovoliť jemnejšie materiály. Všeobecne sa snažíme, aby obuv, ktorú kupujeme, sa hodila ku zvyšku nášho oblečenia.   Nezabudnite, že šnurovacie topánky sú jedným z najtradičnejších modelov obuvi pre jesennú a zimnú sezónu. Vyberte si model, ktorý vyhovuje Vášmu štýlu - aby ste si ho mohli dlho už

pixel