Zapísať do zoznamu obľúbených
#LODIČKY
#LODIČKY
( počet produktov: 15 )

Vždy sa hovorilo, že každá žena by mala mať v šatníku klasické „malé čierne šaty“. My toto tvrdenie upravíme a povieme, že každá žena by mala mať v šatníku „malé čierne“ a čižmy mušketierky! Dámske čižmy nad kolená  sú topánky, ktoré budú ideálnym prvkom takmer každého jesenného a zimného štýlu. Najväčšou výhodou čižiem mušketierok je ich univerzálnosť a nadčasovosť. Môžu byť kombinované s mnohými časťami garderóby a byť „čerešničkou na torte“ štylizácie alebo môžu byť hlavným základom našej štylizácie. Hodia sa ako pre každodenné jednoduché štýly, tak ako doplnok k elegantnej mini, pridá štýlu väčší šmrnc. Ktorý model čižiem mušketierok bude ten ideálny? Či čižmy nad koleno sú určené iba pre modely s dlhými nohami? Pozrite si naše rady!

 

Čižmy nad kolená

Áno! Neexistuje žiadna osoba, pre ktorú by boli čižmy mušketierky nesprávnou voľbou, pod podmienkou, že pri nákupe venujete pozornosť niekoľkým aspektom. Mnoho ľudí verí, že čižmy nad koleno sú vyhradené iba pre vysoké ženy s „nohami do neba“. To, či budú naše nohy vyzerať atraktívne v tomto type obuvi, je určené šírkou zvršku k našim lýtkam a stehnám. Dámy s hrubšími nohami by si mali zvoliť model s voľnejším zvrškom, aby sa predišlo prílišnému priľnutiu materiálu k telu a tým k vytvoreniu záhybov na koži. Na druhej strane, ľudia so štíhlymi nohami by mali zaistiť, aby čižmy mušketierky čo najlepšie sedeli na nohách, aby sa neprehlboval účinok štíhlosti nôh. Nižšie dámy môžu porozmýšlať o modely s mierne vyšším podpätkom. V závislosti od typu štylizácie, ku ktorým chceme nosiť čižmy mušketierky, môžeme vyskúšať iný typ podpätku. Dlhý, tenký podpätok bude skvelým riešením na večerné stretnutia. Stabilný, hrubší podpätok (stĺpikový podpätok) bude ideálny pre každodenné chodenie po meste kvôli väčšiemu pohodliu pri nosení.

 

 

Trend jes/zima - aký materiál vybrať?

Pri výbere našich vysnívaných čižiem mušketierok by sme mali brať do úvahy aj materiál, jeho elastickosť, podľa účelu použitia. Ak vieme, že čižmy majú byť topánkami na každý deň, najlepším výberom bude model z prírodnej kože. Klasická, hladká koža alebo nubuk bude ideálnou voľbou nielen pre svoju všestrannosť, ale aj pre praktickosť, pretože je najvhodnejším materiálom na jesennú prechádzku v daždivom počasí alebo pri brodení sa v snehu. Materiály ako napr. velurová alebo semišová koža budú ideálne pre občasné prechádzky alebo pri slnečnom suchom počasí.

 

 

Čižmy nad kolená v každodenných štylizáciách

Čižmy mušketierky sú obuvou, ktorá bude perfektne vyzerať aj v každodennom vzhľade. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nejde o model vyhradený iba pre odvážne a výstredné ženy. Čižmy nad koleno budú vyzerať veľmi dobre s mikinou alebo veľkým svetrom a hrubými pančuchami. Môžete ich obliecť do práce alebo na skúšku ku klasickej bielej košeli a károvanej sukni. Čižmy mušketierky sa hodia aj ku klasickým tmavých džínsom alebo ku vlneným vypasovaným šatám. Čižmy nad koleno sú ideálnym doplnkom rockového vzhľadu. Čierne hladké čižmy mušketierky sa dokonale hodia k obnoseným džínsom a tričku s logom vašej obľúbenej metalovej kapely. Všetko, čo potrebujete, je flanelová károvaná košeľa a kožená bunda v chladnejších dňoch. Čižmy nad koleno sú tak univerzálnou obuvou, že skutočne budú sedieť ku všetkému, takže by sme sa nemali báť experimentovať s naším vzhľadom.

 

 

Čižmy mušketierky na párty

Čižmy nad kolená sú dokonalým partnerom pre šaty na večer alebo do klubu. Čižmy mušketierky budú dokonalým doplnkom k rozšíreným vzdušným šatám, pomocou ktorých vytvoria veľmi ženský, a na druhej strane dievčenský a romantický vzhľad. V spojení s vypasovanými jednoduchými šatami s trojuholníkovým výstrihom bud klasickou, ale veľmi odvážnou štylizáciou, ktorá určite zaujme nejednu osobu!

 

Akú vybrať farbu a povrch?

Pri výbere farby a štruktúry našich čižiem mušketierok sa môžeme riadiť rôznymi kritériami. Ak hľadáme topánky, ktoré majú byť na každý deň, mali by sme sa zamerať na univerzálnejšie a klasické farby, ktoré sa hodia k čo najväčšiemu počtu štylizácií. Čierna, sivá a béžová sú farby, ktoré nikdy nevyjdú z módy a hodia sa takmer k čomukoľvek. Rovnaké je to s prírodnou kožou a semišom, ktoré sú nadčasovým materiálom. Zaujímavou voľbou budú čižmy mušketierky vo farbe zelenej, vínovej alebo medovo hnedej, t. j. v typicky jesenných farbách. Obuv však nemusí byť iba doplnkom našej štylizácie a jej hlavným prvkom. Môžeme sa pohrať s farbami a zvoliť intenzívnu červenú alebo kobaltovu a doplniť ich jednoduchými čiernymi šatami. Veľmi odvážny a pútavý je model z lakovanej kože s dlhými strapcami alebo inými ozdobami, napríklad zipsy, cvočky alebo dokonca flitre!

 

Kde hľadať inšpiráciu?

Čižmy mušketierky už niekoľko rokov kraľujú na prehliadkových mólach a uliciach! Obúvajú si ich ako obyčajné ženy, tak aj populárne umelkyne. Vďaka ich rastúcej sláve máme obrovský výber a každá z nás si môže nájsť model, ktorý ukradne jej srdce. Nespornou kráľovnou čižiem nad koleno je aj Ariana Grande. Mladá speváčka a ikona mladej generácie dokazuje, že čižmy mušketierky sú dokonalými topánkami pre ženský štýl s mini šatami alebo pohodlným športovým štýlom s veľkou mikinou. Hviezdou, na ktorú nemôžeme zabudnúť pri zmienke o čižmách nad kolenom, je Kim Kardashian. Americká celebrita nie raz dokázala, že čižmy mušketierky sú určite topánky, ktoré môžu inšpirovať veľa žien. Kim si vyberá klasické modely a tie, ktoré sú často nezabudnuteľné z dôvodu ich originality. Čižmy mušketierky si viditeľné aj na poľskej scéne módy. Najznámejší poľské blogerky, ako sú Maffashion, Jemerced alebo Cajmel, dokazujú, že stojí za to experimentovať a s trochou kreativity a fantázie môžete vykúzliť úžasný a originálny vzhľad. Inšpiráciu sa oplatí hľadať aj na uliciach, pretože ľudia, ktorí stretávame pri ceste do práce alebo v kaviarni pri čakaní na obchodné stretnutie, nás často môžu inšpirovať k väčším či menším experimentom s naším vzhľadom.

 

 

Čižmy mušketierky - ideálne topánky?

Čižmy mušketierky sú nepochybne druhom obuvi, ktorá vyvoláva ešte stále veľa kontroverzí. Dúfame, že sa nám nepodarilo presvedčiť nerozhodnutých, aby im dali šancu, pretože s malým množstvom práce môžete s nimi vytvoriť úžasnú štylizáciu. Jednoduché modely môžu stáť v našom šatníku aj niekoľko rokov a môžeme si byť istí, že nikdy nevymiznú z módy, a tie neobvyklé sa môžu stať hlavným prvkom štylizácie, na ktorú si budúci mesiac spomenú naše trosku žiarlivé kamarátky. Vysoké čižmy mušketierky sú topánky, ktorým určite stojí za to dať šancu, a možno sa stanú druhým „svätým grálom“ nášho šatníka, hneď za „malými čiernymi šatami“.

 

pixel