Zapísať do zoznamu obľúbených
#-70%
#-70%
( počet produktov: 1 )

Čižmy to je klasika nad klasikou a každá žena by mala mať v šatníku aspoň jeden pár. Čižmy sú ideálne pre jesennú a zimnú sezónu, okrem pohodlia pri nosení v nepriaznivých poveternostných podmienkach sú vždy vďaka svojej nadčasovosti vždy v móde. Dobre vybraný pár obuvi môžete použiť aj na niekoľko sezón a určite sa stane obľúbeným prvkom vašich štylizácií. Ako prispôsobiť model vašej postave? K čomu ich nosiť? Predstavujeme naše návrhy!

 

 

Klasické čižmy - ako nájsť ideálny model?

Súčasný trh nám ponúka nekonečné množstvo jedinečných modelov, z ktorých sa Vám zatočí hlava. Otázkou zostáva - ako nájsť tú jedinú ideálnu perlu v tomto veľkom mori? V prvom rade sa musíme zamerať na to, ktorý model čižiem bude najlepšie vyhovovať nášmu typu postavy. Ak sa budeme držať niekoľkých jednoduchých pravidiel, nebude to ťažké. Nízky ľudia by sa mali zaujímať o čižmy na hrubých stabilných podpätkoch alebo a kline. Topánky budú vyzerať najlepšie, keď zvršok dobre prilieha do lýtka a jeho dĺžka končí pod kolenom. Zaujímavým a veľmi užitočným trikom je nosenie monochromatických štylizácií tak, aby topánky s nohavicami alebo pančuchami mali rovnakú alebo veľmi podobnú farbu. Vďaka tomuto triku budú vaše nohy vyzerať opticky dlhšie. Dámy s malými a úzkymi chodidlami môžu rozmýšľať o špicatom modeli, ktorý ešte lepšie zoštíhľuje nohy a k tomu je veľmi ženský! Vysoké dámy majú o niečo väčší manévrovací priestor, pretože sa môžu vyblázniť s farbami a vytvárať štylizácie, kedy topánky budú farebne rozdielne od oblečenia. Najlepšou voľbou pre pohodlie a komfort bude klasické čižmy na plochom nízkom podpätku. Vysoké osoby budú dobre vyzerať dobre v čižmách nad koleno.

 

Odveký problém - na nohavice alebo pod nohavice?

To záleží! V tomto probléme hrá hlavnú úlohu zvyšok nášho oblečenia, teda, aký typ nohavíc vyberáme. Topánky oblečené na nohaviciach sa najlepšie hodia na skinny alebo legíny. Nezabudnite, že nemáte nikdy dávať nohavice nasilu do čižiem, pretože pri chôdzi sa aj tak budú vysúvať a bude to vyzerať neesteticky. Druhá možnosť, topánky obuté pod nohavicami, dobre fungujú so širokými nohavicami, napríklad typu mom jeans alebo s nohavicami do zvona. Pamätajte, že výber nohavíc nie je jediným riešením, pretože klasické dámske topánky budú vyzerať skvele s takmer akýmkoľvek typom oblečenia alebo sukne. Kombinácia tohto typu obuvi s dlhým svetrom a vlnenými kolenačkami bude tiež veľmi originálna a zároveň neuveriteľne dievčenská - ideálny vzhľad pre jesennú večernú vychádzku s priateľmi!

 

Má význam typ materiálu dámskych čižiem?

Áno, materiál našich budúcich čižiem je dôležitý podľa ich hlavného účelu. Ak si kúpime topánky s myšlienkou, že sa majú používať na každodennú chôdzu, najpraktickejšou voľbou bude model vyrobený z klasickej, hladkej kože alebo nubuku. To sú materiály, pri ktorých sa nemusíme obávať, že po vstúpení do kaluže alebo snehu budeme o krok alebo dva bližšie k prechladnutiu. Zamat a semiš pri čižmách budú lepšie na zvláštne príležitosti, na skorú jeseň alebo chladnú jar bez dažďa.

 

 

Čižmy - klasika alebo extravagancia?

Pri výbere farby, textúry alebo doplnkového zdobenia pri nákupe dámskych čižiem existuje veľká sloboda a rozhoduje tu iba Váš vkus a fantázia. Klasické čižmy s jednotnou farbou a jednoduchým strihom budú najuniverzálnejším a nadčasovým riešením. Hodia sa takmer do všetkých štylizácií, ako každodenných, tak aj do elegantných či odvážnych šiat. Nič Vám však nebráni v tom, aby ste si vybrali model v odvážnej a svetlej farbe so zipsami, cvokmi, strapcami a čímkoľvek, čo si Vaše srdce želá! Obuv nemusí byť iba doplnkom k zvyšku oblečenia, ale môže byť jej hlavným prvkom a priťahovať pozornosť okoloidúcich.

 

 

 

Čižmy v každodenných štylizáciách

Klasické čižmy sú tak univerzálnou obuvou, že budú vyzerať skvele naozaj so všetkým. A na tejto vete by sme mohli skončiť, pretože to tak naozaj je. Nenecháme to však iba tak, podelíme sa o niekoľko nápadov. V tejto sezóne budú salónom vládnuť zvieracie a kvetinové vzory a žltá farba. Šaty s leopardím vzorom alebo kvetované budú v kombinácii s klasickými čiernymi čižmami vyzerať úžasne. K tomu môžeme obliecť hrubý sveter alebo kabát a náš mestský štýl je pripravený. Skvelou kombináciou budú nohavice typu skinny a hladký rolák v tlmenej farbe, čo spolu s klasickými topánkami vytvorí jednoduchý, pohodlný, ale aj veľmi ženský štýl.

 

Čižmy na veľké akcie

Existuje veľa nápadov na výber rôznych štylizácií na špeciálne príležitosti. Môžete si vybrať čierne čižmy, priliehavé nohavice a biele tričko, plus výraznú farbu pier a vypasované čižmy na vysokom podpätku. Vďaka kombinácii odvážneho make-upu a čižiem získa zdanlivo zdvorilý a klasický štýl okamžite zaujímavý charakter a zmyselnosť. Môžete vsadiť na kontrast a vybrať si úzke šaty do čižiem so širokým zvrškom alebo naopak - voľné, rozšírené šaty s čižmami dokonale priliehajúcimi do lýtok. Takéto kombinácie vždy budú vyzerať senzačne.

 

 

Klasické dámske čižmy - inšpirácia

Je ťažké si spomenúť, že bola niekedy taká sezóna, keď čižmy kraľovali na uliciach aj v salónoch. Každý rok sa na trhu objavujú nové modely, ktoré sa líšia od tých predchádzajúcich, avšak samotný model obuvi je stále obľúbený. Vedia to aj všetky hviezdy, ktoré chápu našu lásku ku klasickým čižmám. Prvou osobou, ktorá nám prichádza na myseľ pri pohľade na čižmy, nie je nikto iný ako Blake Lively - herečka známa zo seriálu „Gossip Girl“. Prvkom kostýmov, v ktorých hrala hrdinka Blake, ktoré priťahovali najväčšiu pozornosť, boli práve čižmy. Aj keď samotný seriál sa skončil pred 7 rokmi, rovnaké trendy sú stále aktuálne a môžu byť zaujímavou inšpiráciou. Jednou z ikon súčasného štýlu je princezná Kate, ktorá vie, ako správne nosiť čižmy. Vojvodkyňa sa zameriava na veľmi klasický a jednoduchý vzhľad, ale to neznižuje ich jedinečnosť a ženskosť. Keď hovoríme o poľskej módnej scéne, nie je možné nespomenúť Edytu Herbuś. Herečka vie veľmi dobre, čo neraz dokázala, že topánky budú perfektnou voľbou ako na deň, tak aj na červený koberec.

 

Čižmy - must have každej garderóby

Čižmy obuvou, ktorá by sa mala vďaka svojej praktickosti a univerzálnosti nachádzať v šatníku každej ženy. Sú ideálne na príležitostné štylizácie a aj na obyčajné vychádzky. Dúfame, že Vám naše rady pomôžu pri výbere vlastného páru. Pamätajte však na to, že ide o subjektívne rady a nič Vám nebráni experimentovať so svojím vzhľadom a nosením toho, v čom sa cítite najlepšie. Ak ešte žiadny klasický pár čižiem, rýchlo si ich obstarajte a garantujeme, že budú prvým, ale určite nie posledným párom!

 

pixel