Zapísať do zoznamu obľúbených

Či nosiť sneakersy k šatám a sukniam? Áno!

2020-05-05
Či nosiť sneakersy k šatám a sukniam? Áno!Sneakersy sú typicky športovou obuvou. Ale je možné ich nosiť v ženských štylizáciách — k šatám alebo v spojení so sukňou? Samozrejme, že áno! Stačí si pamätať niekoľko dôležitých zásad.


S čím sú spájané dámske sneakersy? So športovým štýlom, návštevou posilňovne, joggingom či fitness. Sú to topánky, ktoré sa výborne hodia k voľnému, slobodnému a casualovému štýlu. Ako ľahko si vieme predstaviť obutie sneakersov k džínsam alebo legínam, tak ich spojenie so šatami alebo sukňami už nie je každodennou záležitosťou.

Či je možné celkovo sneakersy obuť k elegantným, ženským a jemným elementom garderóby? Samozrejme, že áno. Kedysi tohto typu spojenie bolo nepredstaviteľné, ale dnes kombinácia elegantnej a klasickej vrchnej časti so športovou obuvou je... veľmi módna!
Na čo je potrebné myslieť? Aby takéto štylizácie kombinovať s citom a vkusne. V tomto type „protichodných” spojení to niekedy môžeme prehnať a nakoniec vyzerať... neprirodzene, divne alebo smiešne.

Aké sneakersy k šatám?

Sneakersy sú názvom pre všetky typy športovej obuvi. Sú vyrábané v mnohých strihoch a dostupné v mnohých farebných variantoch. V podstate experimentovať môžete s každými sneakersami, avšak šatám a sukniam sa najviac hodia::


Sneakersy s nízkym zvrškom

Sú optimálnym riešením, ktoré bude sedieť k väčšine ženských postáv. Ak nie ste dievčaťom so štíhlou postavou, nenoste k sukniam a mini a midi šatám sneakersy s vysokým zvrškom – opticky skracujú nohy. „K šatám a sukniam najlepšie sedia sneakersy s nízkym zvrškom. Odhaľte členky!“


Sneakersy slip on

yp sneakersov, ktoré nemajú šnúrky ani zapínanie. Tenisky slip on jednoducho nazúvame na nohy. Úspešne môžu zastúpiť v štylizáciách lodičky na plochom podpätku, mokasíny alebo balerínky.

Sneakersy jednofarebné 

Ak si obliekate „hore“ farebné šaty, jednofarebné topánky dokonale doplnia štylizáciu. Farby a vzory na topánkach v tomto prípade môžu spôsobiť zmätok.

Sneakersy so vzormi a farbami 

Pod podmienkou, že ich budete nosiť k jednofarebným šatám.

Úzke a štíhle strihy

Vďaka širokým a masívnym sneakersom budú Vaše nohy vyzerať väčšie a viac ploché. Hľadajte sneakersy so zaoblenou špičkou do tvaru mandle. Tento typ obuvi bude lepšie vyzerať v spojení so šatami a sukňami.

Biele sneakersy

Ak potrebujete sneakersy, ktoré budú univerzálne, vyberte v bielej farbe. Môžu to byť sneakersy v športovom štýle, šnurované alebo slip on.Ako nosiť sneakersy k šatám a sukniam?

Pri výbere svojich športových topánok k sukniam a šatám sa snažte maximálne sústrediť na farby a vzory všetkých prvkov, ktoré spájate. Kľúčom úspechu je vytvorenie harmónie medzi nimi.


Obmedzte ponožky.

Čím viac je vidieť líniu nôh a členky, tým lepší je vizuálny efekt. Ak si obúvate sneakersy k šatám, zrezignujte z ponožiek nad členok. Namiesto nich si oblečte nízke ponožky alebo iba ťapky.

Dôležité sú detaily

Sneakersy sa nám väčšinou spájajú so slobodným štýlom a sukne a šaty sú prirodzene viac elegantné. Ak si vyberiete viac štýlové šaty alebo sukne so sneakersami, presvedčte sa, že v oblečení je ešte jeden prvok, ktorý sa hodí do voľného štýlu.


  • Oblečte si ľahkú džínsovú bundu na elegantné šaty, aby sa sneakersy hodili do celkovej štylizácie.
  • K elegantnej sukni si oblečte tričko, krátky top alebo casualovú blúzku, ktorá sa hodí k športovým sneakersom.

A okrem toho – experimentujte a bavte sa módou

Nie sú žiadne ďalšie pravidlá a zásady, ktorými sa máte riadiť pri kombinovaní sneakersov so šatami a sukňami. Všetko záleží od Vaše kreativity!


Zobraziť viac záznamov z Máj 2020

Odporúčané

Vysoké sneakersy dámske  béžové

Vysoké sneakersy dámske béžové

32,90 € brutto18,80 € brutto
Big Star sneakersy dámske KK274111

Big Star sneakersy dámske KK274111

65,90 € brutto38,80 € brutto
pixel