Zapísať do zoznamu obľúbených

TOPÁNKY OPEN TOE – AKO ICH NOSIŤ?

2021-05-05
TOPÁNKY OPEN TOE – AKO ICH NOSIŤ?

TOPÁNKY OPEN TOE (PEEP TOE) SÚ TOPÁNKY S OTVORENOU ŠPIČKOU, KTORÉ SÚ MÓDNE UŽ MNOHO ROKOV A AJ NAĎALEJ SA OBJAVUJÚ V RÔZNYCH MODELOCH. PRE MNOHÉ ŽENY SÚ NAJSEXI DOPLNKOM DÁMSKEHO OUTFITU. NENOSIA SA NA NOHÁCH VÔBEC ĽAHKO. V AKÝCH OUTFITOCH VYZERAJÚ NAJLEPŠIE A AKÝCH CHÝB BY STE SA NEMALI DOPUSTIŤ PRI ICH VÝBERE?


Outfity s topánkami peep toe

Topánky peep toe sa ideálne hodia na každodenné nosenie, ako aj na špeciálne príležitosti, ako doplnok k úzkym džínsom alebo úzkej sukni. Opticky zoštíhľujú nohy, dodávajú im ľahkosť, najmä ak si zvolíte telovú farbu. Vďaka menšiemu či väčšiemu výrezu vpredu môžete nohu opticky zúžiť. Rovnako nie je problém s predĺženou špičkou, ako je to v prípade klasických lodičiek, ktorých špička môže mať rôzny tvar.

Je potrebné mať na pamäti, že ni sú vhodné na každé ročné obdobie. Sú ideálne na jar prípadne leto, ale nie príliš horúce (vo veľmi horúcom období je vhodné vybrať si sandále).

Okrem toho je tento typ topánok vhodný v prípade veľmi formálneho dress codu (koniec koncov odhaľuje prsty na nohách, čiže nie je vhodný tam, kde sa vyžaduje zakrytá obuv).

Stylisti v súčasnosti navrhujú riešenia aj na zimu a na jeseň, kombinujúc peep toe s pančuchami, ale s materiálom a farbou vhodnou pre danú sezónu. Je pravda, že je čoraz populárnejšie kombinovať tento typ topánok s veľmi kontrastnými pančuchami, určite to však nie je riešenie pre každú ženu. Je dôležité zvoliť pančuchy bez viditeľných švov na prstoch. Pohľad na ne pokazí akýkoľvek outfit.open toeOpen toe sú ideálne topánky na večer. Poskytujú dostatočné vetranie, ale zároveň sú tiež stabilnejšie ako sandále. Peep toe sú tiež vhodnou obuvou na bežné nosenie vo verzii s klinovým podpätkom. Tento druh obuvi sa pre svoju ľahkosť a menej formálny charakter hodí k rifliam a tričkám. Sú skvelou voľbou topánok na leto, niečo medzi uzavretými topánkami a sandálmi, a hodia sa taktiež k väčšine pracovných outfitov.


Ako nenosiť topánky open toe?

Kupujte správny rozmer

Pri výbere topánok typu open toe je najdôležitejšia voľba správnej veľkosti. Ide o to, že prst, ktorý z nich trčí, by sa nemal deformovať, ale zároveň by nemal príliš veľa voľného miesta, čo tiež nevyzerá príliš atraktívne. Potom je nosenie takejto obuvi na nohách nielen neatraktívne, ale aj nepohodlné a z dlhodobého hľadiska dokonca škodlivé. Topánky s malým výrezom odhaľujú pohľad iba na jeden palec na nohe.


Nenoste ponožky

Topánky v štýle peep toe nie je vhodné nosiť s ponožkami. Je pravda, že takýto trend sa objavuje v prípade lodičiek, ktoré sú zladené s krátkymi, vtipnými a dierkovanými ponožkami, ale v prípade odhalených prstov to môže byť už príliš a konečný efekt bude skôr komický než ľahký a dievčenský. Na druhej strane, všetko závisí od konkrétnych topánok a ak sa nebojíte experimentovať vo svojom štýle, môže to byť dobrá voľba.


Starajte sa o svoje chodidláopen toeMali by ste však pamätať na to, že topánky typu peep toe zvýrazňujú prsty na nohách. Preto je tak dôležité dbať o ich estetickú manikúru. Ak nepatríte k ľuďom, ktorý sa o túto časť tela radi špeciálne starajú, zvoľte iný druh obuvi. Zaujímavým nápadom je zvoliť farbu laku na nechtoch nôh k topánkach s odhalenými prstami na základe kontrastu, ktorý vyzerá najviac sexi. Môžete taktiež vsadiť na vzory, ktoré zmenia Vaše topánky.


Zobraziť viac záznamov z Máj 2021
pixel