Zapísať do zoznamu obľúbených
( počet produktov: 1 )

V tejto kategórii nájdete klasické modely dámskej obuvi s otvorenou špičkou. Lodičky s otvorenou špičkou Open Toe (nazývané tiež Peep Toe) sú jedným z modelov obuvi milovaných ženami, najmä kvôli zaujímavému vzhľadu a skutočnosti, že takáto obuv je vhodná na veľmi teplé dni. Lodičky s otvorenou špičkou sú akýmsi kompromisom medzi sandálmi a plnou formou lodičiek. Tento model bude fungovať všade tam, kde chceme vyzerať elegantnejšie ako v sandáloch, bez obetovania pohodlia čiastočne holej nohy. Dámske lodičky sú klasickým riešením pre všetky ženy, ktoré radi vyzerajú pekne a jednoducho žensky. Lodičky sú obuvou, ktorá sa hodí do mnohých odevov a doplnkov. Noha v takýchto topánkach vyzerá pekne a vyzerá jednoducho dobre. Lodičky na vysokých podpätkoch alebo klinoch dodatočne predlžujú nohu, čo opticky zoštíhľuje postavu a spôsobuje, že vyzeráme lepšie. Množstvo materiálov, z ktorých sú lodičky vyrobené, znamená, že si môžeme zvoliť model, ktorý sa najviac podobá nášmu štýlu a vkusu. Často sú vyrobené z ekologickej alebo prírodnej kože. Existujú tiež modely obšité plátnom alebo vyrobené z plastu, ako je napr. guma. Tento model obuvi sa hodí pri mnohých príležitostiach a umožní vám cítiť sebavedomie, elegantne a žensky. 


Niekoľko slov o histórii lodičiek

Čo je zaujímavé, prvé modely lodičiek mali otvorenú pätu a používali ich... muži. Tento druh obuvi používali sluhovia, ktorá oceňovala tento druh obuvi kvôli rýchlej možnosti jej obutia. Prvé lodičky nemali veľa ozdôb, remienkov ani zaujímavé strihy - bola to jednoducho obuv pre chudobných ľudí. Tento druh obuvi sa vtedy nazýval pompes.  

 

V 19. storočí sa objavili prvé dámske lodičky. Vyzerali ako skutočná, elegantná obuv pre dámy a každá žena ich chcela mať. A ako to býva zo ženami - časom chceli mať stále viac obuvi, takže typy a štýly lodičiek sa množili ako huby po daždi. Prvé skutočne dizajnérske a pohodlné lodičky navrhla Coco Chanel. V roku 1920 navrhla mimoriadne peknú a pohodlnú obuv s mierne štvorcovoo špičkou. Ich podpätok nebol príliš vysoký, ale vyzeral naozaj elegantne. Takto vyzerali prvé oficiálne dámske lodičky.

 

Modely lodičiek sa v priebehu rokov menili. Ich podpätky boli vyššie, nižšie a mali rôzne tvary. Špička bola niekedy trochu zaoblená, štvorcová a nakoniec trochu špicatá. Prvé modely obuvi neboli najpohodlnejšie, ale po inovatívnom dizajne Coco Chanel sa všetko zmenilo. Ženy začali nosiť lodičky na mnohé rôzne príležitosti, najčastejšie však ako doplnok k večernému oblečeniu. V súčasnosti sú modely týchto topánok takmer nespočetné a ich strihy a dekorácie umožňujú nájsť tie pravé aj najnáročnejším a najoriginálnejším ženám. Ženy v našej dobe nosia lodičky do práce, na plesy a svadby a iné spoločenské stretnutia.


K čomu nosiť lodičky? 

Lodičky sú typom obuvi, ktorá je mimoriadne univerzálna. Takéto topánky sa najlepšie ukážu v mierne elegantnejších štylizáciách. Dobrou kombináciou budú šaty, ktoré doplnia pekné lodičky a kabelka. Takéto topánočky tiež dobre vyzerajú s džínsami, sukňami, plášťami alebo legínami a tunikami. Existujú aj výnimky v móde a niektoré ženy nosia vysoké podpätky, napríklad k športovým nohaviciam. Toto spojenie však nie je klasické a je veľmi zriedkavé.  

 

Lodičky Open Toe sú typom obuvi, ktorá sa dobre kombinuje s rôznymi typmi nohavíc, ako aj šatami alebo sukňami. Tento model je najobľúbenejší v lete a na konci jari, keď počasie umožňuje čiastočné vystavenie chodidla. Lodičky Peep Toe by sa môžu nosiť na letné večierky, svadby alebo iné spoločenské udalosti v teplých a suchých dňoch. Veľmi dobrým krokom je kombinovať lodičky na korkovom kline s klasickými úzkymi nohavicami, tlmenou blúzkou a dlhším sveterom alebo pončom. Kliny sa hodia pre nie príliš vysoké dámy - týmto spôsobom môžete zoštíhliť postavu a pridať jej niekoľko centimetrov. Dámy, ktoré majú o niečo vyvinutejšiu postavu, by si mali zvoliť lodičky na kline alebo na niečo širšom podpätku, takáto obuv bude pohodlnejšia a stabilnejšia.  

 

Lodičky na vysokých podpätkoch sú modely používané najmä k elegantným šatám a nohaviciam. Klasické čierne podpätky budú nevyhnutným doplnkom malých čiernych šiat alebo úzkych nohavíc a elegantnej blúzky. Táto klasická obuv sa hodí do práci, na bankety, svadby, večere alebo rande. V súčasnosti má takmer každá žena aspoň jeden pár lodičiek - aby vyzerala vhodne na miestach, ktoré to vyžadujú. V závislosti od veku si ženy často vyberajú rôzne typy lodičiek. Mladšie a dospievajúce majú rady modely s vyššími podpätkami a ihlovými podpätkami, zatiaľ čo mierne staršie osoby a dôchodkyne sa zameriavajú na pohodlie a tlmenú eleganciu - jednoducho si vyberajú nižšie modely.

 

Čo brať do úvahy pri výbere lodičiek?

Pri hľadaní správnej obuvi by ste mali premýšľať o tom, na čo ju budeme potrebovať. Je dobré nasledovať tieto tipy:  

Výška klinu/podpätku. Táto otázka je mimoriadne dôležitá, pokiaľ ide o naše pohodlie a vzhľad. Vyššie podpätky vyzerajú mimoriadne pôsobivo, ale nevyberajte si ich, keď sa v týchto modeloch necítite dobre. Vysoké podpätky sú jednoducho stvorené pre nízke ženy - je však dobré, aby obuv bola tiež praktická a umožňovala nám dlhé použitie. V opačnom prípade budeme počas večierku nútené vymeniť topánky, a to aj na balerínky. Pohodlie je preto najdôležitejšie!

 

Farba. Ak máme celý rad lodičiek, stojí za to vybrať si farbu, ktorá bude o niečo viac neštandardná. Ak však máme jeden alebo dva páry takejto obuvi, vyberme si klasické farby čiernu, béžovú alebo hnedú. Takúto obuv použijeme takmer všade a bude ľahké ju skombinovať s ostatnými časťami oblečenia. V prípade, že chceme, aby bol náš štýl oživený nejakým neobvyklým elementom - stojí za to mať lodičky v trochu viditeľnejšej farbe. Ku klasickým a tlmeným štylizáciám je možné vybrať vzorovaný model lodičiek.  

 

Materiál. Pri nákupe lodičiek bude najobľúbenejšou voľbou prírodná alebo ekologická koža. Niektoré dámy sú prívrženkyne semišu, ale takýto materiál sa často zašpiní. Musíme vziať do úvahy, aby topánky boli pohodlné a vyrobené z materiálu, ktorý sa mierne prispôsobí tvaru našej nohy.  

 

Dámske lodičky sú časťou garderóby, ktorá je takmer nevyhnutnosťou pre všetky elegantné dámy. Takže je potrebné, aby boli pohodlné a dobre vyzerali. Model s odkrytým prstom je vynikajúcou voľbou na jar a horúce leto!

pixel