Zapísať do zoznamu obľúbených

Pranie topánok v práčke - je to bezpečné?

2020-09-24
Pranie topánok v práčke - je to bezpečné?PRANIE V PRÁČKE JE NAJRÝCHLEJŠÍ A NAJKRATŠÍ SPÔSOB AKO VRÁTIŤ TOPÁNKAM ATRAKTÍVNY VZHĽAD. AKO PRAŤ TOPÁNKY V PRÁČKE, ABY SME ICH NEZNIČILI?


Aké topánky prať v práčke?

Nie všetky topánky je možné prať v práčke. Veľa záleží od toho, z akého materiálu sú vyrobené. Väčšinou je možné prať v práčke všetky druhy topánok z plátna, bavlny, nylónu ako populárne tenisky, sneakersy a športové topánky.
Na pranie v práčke sa hodí aj obuv so syntetickej kože a polyesteru. Vôbec sa nehodia všetky topánky z kože, semišu, saténu, hodvábu, ani tie elegantné a na vysokom podpätku. V ich prípade je určite lepšie ručné čistenie a čistenie prostriedkami na daný druh materiálu. Ak si nie ste isté, či topánky sú vhodné na pranie v práčke, pozrite si informáciu na etikete.


dziewczyna w pralni siedząca w wózku sklepowym w sneakersach na stopach

Predtým, ako hodíte topánky do práčky

Aby ste praním získali čo najlepší efekt, musíte si ich poriadne pripraviť. Pred vložením do práčky vlhkou handričkou alebo starou zubnou kefkou utrite čo najviac špiny a nečistôt. Najčastejšie je najviac blata a špiny na podrážke, ktorú je potrebné pred vložením topánok do bubna vyčistiť. Z topánok je potrebné odstrániť šnúrky a tiež vložky. Môžete ich prať samostatne, ručne alebo vložiť do samostatného vrecka na pranie a vložiť do práčky.


Ako prať topánky v práčke?

Mnoho ľudí sa bojí dať topánky do práčky zo strachu, že sa poškodia. A pritom pranie topánok v práčke je bezpečný proces, pokiaľ sa budete riadiť tipmi uvedenými nižšie.


Použite staré uteráky. Aby topánky nebúchali o stenu bubna práčky, je dobré pridať amortizátor vo forme starých uterákov. Do práčky vložte 2 veľké osušky. Pamätajte, že ich periete so špinavými topánkami nevyberajte teda biele a nové uteráky.

Použite vrecko na pranie. Dajte topánky do špeciálneho vrecka na pranie alebo (ak ho nemáte) — do obliečky na vankúš. Vrecka na pranie topánok zabraňujú poškodeniu topánok v priebehu prania v práčke a umožňujú ich pranie s iným oblečením.


buty w worku do prania przygotowane do prania w pralce

Na koľko stupňov prať topánky?

Vzhľadom na to, že väčšina športových topánok a tenisiek je lepených, odporúča sa ich prať na 40 stupňov alebo menej. Týmto spôsobom zabránite prasknutiu alebo rozlepeniu prvkov topánok a tenisiek, a topánky si zachovajú svoju farbu. Pri praní obuvi je tiež najlepšie nastaviť jemný cyklus (otáčky pod 500 za minútu) bez odstreďovania. Postačiť by mal akýkoľvek jemný prací prostriedok, ale uprednostňuje sa gélový prací prostriedok. Nepoužívajte tiež žiadne aviváže, pretože sa ťažšie oplachujú a akékoľvek zvyšky po praní priťahujú ešte viac nečistôt.

Ako rýchlo vysušiť topánky?

Nedávajte topánky do sušičky, pretože takéto sušenie môže spôsobiť poškodenie topánok. Najlepším spôsobom je dať ich na čerstvý vzduch alebo zavesiť na šnúre. Aby ste urýchlili proces sušenia a pomohli topánkam udržať tvar, môžete do nich vložiť staré noviny.

Ako vyprať biele tenisky v práčke?

uvedené vyššie. V tom prípade je dobré pamätať na to, že nemôžeme prať s bielymi teniskami iné farebné topánky. Oprané biele tenisky je najlepšie sušiť na čerstvom vzduchu, v tieni. Vtedy sa vyhneme žltým škvrnám od slnka. Ak sa ponáhľate so sušením a chcete ich dať na slnko, použite zemiakovú múku. Posypanie ňou povrchu tenisiek ich ochráni pred žltými škvrnami.

Pozri tiež:  Ako čistiť biele tenisky?

Zobraziť viac záznamov z September 2020

Odporúčané

KLASICKÉ TENISKY LA.FI

KLASICKÉ TENISKY LA.FI

9,40 € brutto
pixel