Zapísať do zoznamu obľúbených

Ako chodiť v lodičkách?

2020-07-21
Ako chodiť v lodičkách?LODIČKY SÚ JEDNÝMI Z TOPÁNOK, V KTORÝCH SA CÍTIME ŽENSKY A SEXY. BOHUŽIAĽ NOSENIE LODIČIEK NIE VŽDY DOBRE VPLÝVA NA NAŠE NOHY, KTORÉ PO CELOM DNI SÚ DOSŤ UNAVENÉ. AKO SPRÁVNE CHODIŤ V LODIČKÁCH A TEŠIŤ SA ATRAKTÍVNYM VZHĽADOM?

„Dajte dievčaťu správne topánky a dobyje svet.” – povedala kedysi Marilyn Monroe. I asi nikto nepochybuje, že tým myslela... lodičky. Samozrejme, v tých módnych a efektných topánkach každá z nás vyzerá úžasne. Bohužiaľ okrem veľa výhod a zmyselného vzhľadu majú topánky na tenkom podpätku jednu nevýhodu – nie vždy sú pohodlné, preto málokedy sa nám podarí v lodičkách vydržať až do konca dňa. Nestačí si kúpiť pohodlné lodičky, ale je potrebné naučiť sa v nich aj správne chodiť.

1. Vyberte dobre sediace lodičky.

Než sa naučíte správne chodiť v lodičkách, musíte si najskôr vybrať správny pár. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, dosť často kupujeme lodičky, ktoré nesedia na naše chodidlá. Namiesto pohodlia si vyberáme podľa ceny (pretože je práve výpredaj) alebo podľa módneho vzoru (pretože flitry sú v móde). Neberieme do úvahy, či topánky sedia tak, ako majú. Ak práve začínate dobrodružstvo s topánkami na vysokom podpätku, vyberte tie s nízkymi (3-6 cm) alebo s hrubším podpätkom s primeranou podporou členka. Najpohodlnejšie lodičky majú výšku podpätku do 8 cm. Dobrým výberom na začiatok sú lodičky na kline, ktoré zabezpečia potrebnú stabilitu nohy a pocit bezpečia.

Pozrite sa tiež na: Ako kúpiť pohodlné lodičky?


2. Od piat k chodidlám a nie od chodidiel k pätám.

Technika chodenia v lodičkách sa veľmi neodlišuje od chodenia v topánkach na plochom podpätku alebo športových topánkach. V lodičkách sa snažte chodiť presne tak, ako to robíte v iných topánkach, čiže najskôr dávajte na podlahu pätu a potom palce, nie naopak! V inom prípade bude vaše chodenie vyzerať veľmi neprirodzene a niekedy možno aj dosť zábavne.
Najskôr dajte na podlahu pätu, potom stred nohy a palce. Keď váha tela spočíva na chodidle, posuňte ho dopredu, akoby ste kráčali po špičkách prstov, a zatlačte ho, aby ste prešli k ďalšiemu kroku.

3. Robte menšie kroky

Vysoké podpätky nedávajú toľko slobody, ako topánky na plochom podpätku. S ohľadom na špecifickú konštrukciu tohto typu topánok sa bude technika chodenia trošku odlišovať od chodenia v teniskách alebo balerínkach. Vysoké podpätky skracujú krok a nemá význam s tým bojovať. V lodičkách je potrebné chodiť menším pomalším krokom a dávať pozor, aby ste veľmi neohýbali kolená. Čím vyšší je podpätok, tým kratší je krok. Týmto spôsobom chôdza bude vyzerať viac prirodzene a budete sa cítiť viac pohodlne.


4. Udržte správne držanie tela.

Pri nosení dámskych lodičiek je dôležité správne držanie tela. Často, pri chôdzi v lodičkách, robíme jednoduché chyby. Presúvame nohy a plecia alebo dopredu, alebo dozadu. Taká postava vyzerá neprirodzene a znamená jedine problémy s udržaním rovnováhy a bolesti v chodidlách a tela. Ďalšou chybou je to, že ženy vytáčajú chodidlá do boku alebo do vnútra. To tiež vedie k strate rovnováhy a môže spôsobiť silnú bolesť nôh.

V správnom držaní tela by hlava mala byť v jednej línii s chrbticou a brada by mala byť rovnobežne k podlahe. Vyhýbajte sa pozeraniu dole pri chôdzi na vysokých podpätkoch. Vyrovnajte plecia, uvoľnite sa v bokoch. Môžete nimi ľahko hýbať pri chôdzi, to vám pomôže udržať rovnováhu. Pri udržaní správnej postavy sú dôležité aj brušné svaly. Snažte sa sťahovať brucho. Pomôže vám to sa vyrovnať, zároveň budete vyzerať štíhlejšie.
V priebehu chodenia v lodičkách držte nohy blízko seba a smerujte palce rovno pred seba.

5. Choďte po rovnej línii

Predstavte si, že pred vami je dlhá šnúrka na zemi, po ktorej musíte chodiť. Vždy choďte po rovnej priamke, dávajte jednu nohu pred druhú. Takéto umiestňovanie jednej nohy pred druhú tvorí ilúziu „kolísajúcich bokov”, vďaka čomu bude vaša chôdza vyzerať sexy a sebavedome, ako je to možné (vyskúšajte a uvidíte na vlastné oči).


Zobraziť viac záznamov z Júl 2020

Odporúčané

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

28,20 € brutto21,20 € brutto
Dámske fuksiové lodičky

Dámske fuksiové lodičky

28,20 € brutto21,20 € brutto
pixel