Zapísať do zoznamu obľúbených

Ako pohodlne kupovať lodičky?

2020-04-24
Ako pohodlne kupovať lodičky?
LODIČKY OKREM SVOJICH VÝHOD MAJÚ JEDEN PROBLÉM — NESPRÁVNE VYBRANÉ MÔŽU BYŤ HRÔZOU PRE NOHY. AKO KUPOVAŤ TOPÁNKY NA VYSOKOM PODPÄTKU, ABY STE SA V NICH CÍTILI DOBRE A ABY STE VYZERALI ŠTÝLOVO, ELEGANTNE A SEXY?

1. Overte dôkladne rozmer

Výber rozmeru má kľúčový význam. Veľmi tesné lodičky rýchlo unavia nohy. Voľné budú spôsobovať neustále premiestňovanie nohy hore a dole, kvôli tomu nebudete môcť dobre držať rovnováhu.
Fakt, že Váš rozmer nohy je 38 neznamená, že každé lodičky v tomto rozmere budú pre Vás ideálne. Rozmery výrobcov sa môžu od seba odlišovať. Pri nákupe v kamennom obchode to nie je problém - vždy si ich môžete zmerať a vyskúšať rôzne veľkosti. Inak je však pri nákupe v internetovom obchode. Tu sa musíme spoliehať na rozmery a meranie topánok, ktoré sú podané predávajúcim. V Shelovet.sk pomocné informácie nájdete v záložke "Ako vybrať správny rozmer".
2. Kupujte topánky až na koniec dňa.

Vôbec neskúšajte topánky ráno alebo popoludní. Aj keď ste práve dostali balík zo Shelovet.sk, počkajte s tým do večera. Najlepšou dobou na skúšanie obuvi je neskoré popoludnie a večer. V tom čase sú Vaše nohy viac opuchnuté od práce a celodenného chodenia. Keď si ich vyskúšate večer, môžete si byť isté, že topánky budú ideálne sedieť, aj keď nohy budú viac unavené.


3. Vyberajte správnu výšku podpätku

Výška podpätku má veľký význam pri nosení lodičiek. Najvýhodnejšie na chodenie sú topánky s podpätkom od 3 cm do 9 cm.Vyššie podpätky zväčšujú napätie dolnej časti palcov, kolien, členkov a nezabezpečujú dobrú rovnováhu.


  • • Lodičky na nízkom podpätku 4-5 cm nazývané „kitten heels“ alebo „lodičky Kitten“ sú všestranným výberom na celý deň.
  • Klasické lodičky s podpätkom 7-8 cm. v tomto type lodičiek sa budete cítiť nielen sexy, ale tiež veľmi komfortne. Dokonale vyzerajú v klasických outfitov do kancelárie.
  • • Lodičky s podpätkom s výškou 10 cm. tento typ podpätku je veľmi elegantný, ale už o niečo menej pohodlný. Je možné si ich obuť na výnimočné udalosti — oslavy či večeru.
  • Lodičky s výškou od 12 do 16 cm sú už pre naozajstné fanúšičky výšok. Ak si ceníte pohodlie, nemá význam kupovať tento typ podpätkov.


4. Dôležitý je tvar špičky

Pohodlné lodičky by mali mať dosť miesta pre palce. Tesné palce a topánky, ktoré nie sú dostatočne široké, Vám určite spôsobia bolesť. Ak budete nosiť topánky, ktoré nemajú dostatok miesta pre palce, zväčšujete riziko rôznych otlakov, ale tiež vážnejšie choroby, napr. zapálenie kĺbov a haluxy. Optimálne z tohto pohľadu sú určite topánky s okrúhlou špičkou. Ak si chcete kúpiť topánky s ostrou špičkou, pamätajte, aby ste si vybrali topánky, ktoré sa zužujú až za palcami. Týmto spôsobom topánky vyzerajú dlhé a zároveň zabezpečia dosť miesta pre nohy.t
5. Overte si umiestnenie a hrúbku päty

Pri skúšaní nových lodičiek si overte, kde je umiestnená päta. Päta by mala byť ideálne umiestnená pod podpätkom. V takom umiestnení bude Vaša postava stabilná a budete slobodne chodiť aj pri vyšších podpätkoch. Lepšie a stabilnejšie podpätky zmenšujú aj možnosť úrazov alebo vykrútenie členka.

6. Urobte si testovaciu prechádzku

Pri meraní topánok v salóne sa určite prejdite. Ak máte takú možnosť, prejdite sa po rôznych povrchoch — koberci, laminátovej podlahe či dlažbe. Ak sa v priebehu skúšobnej prechádzky budete cítiť nepohodlne — topánky tlačia, odierajú pätu, tak popremýšľajte, či ich chcete naozaj kúpiť. Nespoliehajte sa na to, že sa po čase „rozchodia“ či „povolia“. Topánky, ktoré nie sú pohodlné pri skúšaní v obchode, nebudú pohodlné ani po ich kúpe.


Zobraziť viac záznamov z Apríl 2020

Odporúčané

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

Lakované lodičky dámske na vysokom podpätku

28,20 € brutto21,20 € brutto
Dámske pistáciové lodičky

Dámske pistáciové lodičky

28,20 € brutto21,20 € brutto
Dámske fuksiové lodičky

Dámske fuksiové lodičky

28,20 € brutto21,20 € brutto
pixel