Zapísať do zoznamu obľúbených

6 modelov topánok na leto ideálnych do kancelárie

2021-06-18
6 modelov topánok na leto ideálnych do kancelárie

KANCELÁRSKY DRESS CODE MÔŽE BYŤ NIEKEDY VEĽMI OBMEDZENÝ A OFICIÁLNY. ČO SI OBLIEKAŤ POKIAĽ MÁME KANCELÁRSKU PRÁCU A TEPLOTA ZAČÍNA PRESAHOVAŤ 30 ° C? AKÉ TOPÁNKY SI MÔŽEME OBUŤ K ELEGANTNÉMU KOSTÝMU A AKÉ SI NAOPAK NEOBUŤ V ŽIADNOM PRÍPADE? POZRITE SI NAŠE TIPY.


Kancelársky dress code, teda súbor pravidiel obliekania pre zamestnancov, sa líši v závislosti od miesta, kde pracujeme. Spravidla je to prísnejšie a obmedzujúcejšie v kanceláriách, bankách alebo veľkých korporáciách. Ak pracujete v malej alebo rodinnej firme, pravdepodobne máte väčšiu voľnosť pri výbere svojho oblečenia. To však neznamená, že môžete prísť do práce v teplákoch a šľapkách. V horúcom počasí, keď je vonku veľmi teplo, a kedy si nohy potrebujú oddýchnuť, je výber správnej obuvi pre danú prácu ťažší. Aké letné topánky si môžete bez obáv obuť ku kancelárskemu outfitu, a ktorých sa musíte absolútne vzdať?


Aké topánky do kancelárie v lete - 3 pravidlá výberu


Výška podpätku

Topánky na vysokom podpätku, populárne lodičky a vysoké podpätky sú klasikou kancelárskeho a obchodného outfitu. Výška podpätku závisí od našich preferencií a pohodlia. Niektoré ženy sú schopné chodiť celý deň na vysokých opätkoch, iné po 2 hodinách majú dosť.


Pozri tiež: Ako vydržať v lodičkách celý deň?


Hranica výšky pre „pohodlný“ podpätok je 8,5 cm a je to tiež hranica topánky, ktorú môžete nosiť do kancelárie aj do práce. Vysoké podpätky, ktoré presahujú 8 cm, sa hodia skôr na večer ako do kancelárskeho outfitu. Optimálna výška podpätkov pre kancelársku obuv sa pohybuje od 3 cm do 6 cm. V tejto veľkosti určite nájdete veľa klasických dámskych lodičiek, ktoré sa budú perfektne hodiť k vášmu kancelárskemu outfitu.


połbuty


Nepreháňajte to s farbami a leskom

Letné outfity sú zvyčajne plné energetizujúcich farieb. Je veľmi lákavé obliecť si tieto farby do kancelárie. Farebné topánky nie sú v kancelárskom dress code zakázané, mali by ste ich však nosiť s mierou a citlivo. Výberu lodičiek v pastelových, modrých alebo ružových odtieňoch a dokonca ani v zelenej farbe nestojí nič v ceste. Doladené k zvyšku odevu budú dokonalým doplnkom nášho kancelárskeho outfitu. Váš obchodný look sa okamžite zmení na svieži, osobitý a elegantný a zostane dostatočne vážny. Mali by sme sa však vzdať výrazných odtieňov, ako sú napríklad neónové alebo výrazné červené, zelené, oranžové alebo ružové. V kancelárii by ste tiež nemali nosiť lesklé topánky (flitre a kamienky), jedine, že sú veľmi jemné a nie príliš výrazné.


Neodhaľujte príliš chodidlá

V lete si môžete kľudne obuť do kancelárie elegantné sandále na podpätku či topánky open toe. Nie sú zakázané a v niektorých outfitoch sú doslova žiadané. Mali by ste však pamätať na to, že s odhaľovaním chodidiel to netreba preháňať. Sandále s tenkými remienkami určite nebudú vhodnou obuvou do práce. Sandále s dvomi remienkami sa nehodia na každodenné nosenie či k formálnym obchodným outfitom.


Topánky do kancelárie na leto – naše tipy

Lodičky

Sú to najviac klasické a formálne topánky k formálnemu outfitu. Hodia sa k väčšine outfitov. Nezabudnite, že by ste nemali preháňať s výškou podpätku.


Lodičky na hrubšom podpätku

Sú pohodlné a ľahko sa nosia. Vydržíte v nich celý deň.


Topánky peep toe

Nie je nič zlé na lodičkách open toe, ale všetko závisí od strihu. Ak je vidieť väčšinu prstov, môže to vyzerať, že máte obuté šľapky.


Sandále na podpätku

Niektorí nepovažujú nosenie sandálov do kancelárie za dobrý nápad. Určite to nie je doplnok šatníka, ktorý sa hodí do banky či na úrad. Podľa nás sú sandále na podpätku dobrou voľbou v prípade, že nebudú príliš odhaľovať telo.


Topánky na platforme

Nezávisle od toho, či v kancelárii platí prísny dress code alebo nie, topánky na platforme sú dobrou voľbou. Bez obáv si ich môžeme obuť k úzkej sukni či k textilným nohaviciam.


Loafersy a lordsy

Sú to topánky priam stvorené k oficiálnym či polooficiálnym outfitom. Sú dokonalá najmä k textilným nohaviciam či cigaretkám, ktoré môžete skombinovať s elegantnou blúzkou. Kancelársky look je hotový!


połbuty


Čo nenosiť do kancelárie?

Nenoste šľapky a žabky. Môžu byť pohodlné, ale počas chodenia vydávajú nežiadúce zvuky. Okrem toho si šľapky spájame s plážovou obuvou.


Nenoste topánky na platforme. Topánky na platforme nie sú dobrým nápadom. Vyzerajú príliš športovo a ťažko sa kombinujú so zvyškom kancelárskeho outfitu. Môžete si ich obuť len vtedy, pokiaľ v kancelárii platí voľnejší štýl obliekania.


Zabudnite na espadrilky. Espadrilky sú typicky letnou obuvou, ktorú si spájame predovšetkým s dovolenkou a prechádzkami po pláži. Charakteristická podrážka vyrobená zo slamy sa nehodí k pracovnému oblečeniu.

Zobraziť viac záznamov z Jún 2021
pixel