Zapísať do zoznamu obľúbených

Ako vydržať v lodičkách celý deň?

2021-05-20
Ako  vydržať v lodičkách celý deň?

Topánky na podpätku majú okrem svojich neopakovateľných výhod taktiež svoje nevýhody – nepatria medzi najpohodlnejšie topánky na svete. Akým spôsob zabezpečiť, aby bolo chodenie v lodičkách pohodlné?

Lodičky si najčastejšie vyberáme na výnimočné príležitosti ako večerné oslavy, rodinné stretnutia, ale aj na dôležité obchodné stretnutia. A pravdepodobne každá z nás by nosila lodičky od rána do večera, ak by tu nebol jeden problém. Väčšina z nich je z dlhodobého hľadiska jednoducho nepohodlná. Naše nohy sa v lodičkách rýchlo unavia, preto chodenie v lodičkách niekoľko hodín je pre nás veľmi nepohodlné.Ako  vydržať v lodičkách celý deň?
Prečo sa v lodičkách cítime nepohodlne?

Dámske lodičky na vysokých podpätkoch sú nepohodlné z niekoľkých dôvodov. Je to určené predovšetkým konštrukciou topánky, ktorá je veľmi neprirodzená a nezlučiteľná so stavbou nášho chodidla.

1. Oblasť tiaže je posunutá smerom k špičke chodidla
2. Oblasť, ktorá sa dotýka podlahy, čiže predná časť podrážky je výrazne menšia
3. V lodičkách je tlak na chodidlo nerovnomerný – najväčší je na prednú časť chodidla
4. Prsty sú stlačené v špičke, a zadná časť topánky nie je prispôsobená tvaru chodila


Ako  vydržať v lodičkách celý deň?
Samozrejme, nikto nám nekáže nosiť lodičky celý deň, hoci v niektorých situáciách sme k tomu v určitej miere nútené, napr. keď ideme na svadbu alebo ak pracujeme v kancelárii, kde sa vyžaduje špecifický dress code. Akým spôsob zabezpečiť, aby bolo nosenie lodičiek pohodlnejšie? Ako vydržať v lodičkách celý deň? Tu je niekoľko overených spôsobov

1.Vyberte si vhodný pár dámskych lodičiek

Kľúčom k úspechu je výber topánok na vysokom podpätku, v ktorých sa budeme cítiť pohodlne. Preto je potrebné lodičky dobre otestovať. Dobrým riešením je nákup lodičiek v internetovom obchode. Môžete si ich v kľude doma vyskúšať a preveriť, či sú pohodlné chodiac v nich počas dňa. Uistite sa však, že majú dobré podmienky vrátenia tovaru.


2. Zainvestujte do gélových vložiek

Ak majú Vaše lodičky veľmi vysoký podpätok, dobrým riešením je investovať do gélových vložiek. Vložky tohto typu znižujú tlak na prednú časť chodidla a zabraňujú tomu, aby sa chodidlo presúvalo príliš dopredu (najmä ak nosíte lodičky typu open toe). Existujú aj gélové prúžky, ktoré je možné aplikovať na okraj topánky, čím sa zamedzí oderom a stabilizuje sa noha v topánke.


3. Noste ponožky

Ak máte takú možnosť (napr. nosíte k lodičkám nohavice alebo dlhú sukňu) a druh topánky to umožňuje (nie sú to lodičky open toe), noste ponožky, aj tie najtenšie. Ponožka zmierňuje trenie topánky o chodidlo a výdrž na vysokých podpätkoch sa značne zvýši. Okamžite si všimnete rozdiel v komforte nosenia topánok.


4. Aplikujte hydratačný krém

Aplikácia hydratačného krému na chodidlá pred obutím lodičiek môže chrániť chodidlá pred bolesťou, otlakmi či odreninami, hlavne ak sú topánky nové a tesné.


5. Použite deodorant na chodidlá

Iným riešením, ktoré zabráni nadmernému poteniu nôh a zminimalizuje riziko oderov je použitie deodorantu alebo detského púdru. Pred tým, ako si obujete lodičky, jednoducho nastriekajte sprej na nohy alebo aplikujte púder.


6. Zlepte prsty na nohách

Možno Vám to bude znieť zvláštne, ale dobrým riešením je taktiež zlepenie tretieho a štvrtého prsta na nohe lepiacou páskou. Týmto spôsobom zmiernite tlak na nerv medzi týmito dvoma prstami, ktorý spôsobuje bolesť.


7. Nedávajte si topánky dolu z nôh

Posledná rada môže byť pre Vás pomerne prekvapivá. Aj keď je nosenie lodičiek veľmi nepohodlné a chodenie v nich Vám spôsobuje čoraz viac problémov, v žiadnom prípade ich nevyzúvajte. Úľavu pocítite len krátko a toto rozhodnutie môže mať neblahé následky. Po krátkom oddychu Vaše chodidlá okamžite opuchnú a opätovné obutie lodičiek Vám spôsobí ešte väčšiu bolesť.


Zobraziť viac záznamov z Máj 2021
pixel