Zapísať do zoznamu obľúbených

Topánky na domáce cvičenie

2020-10-21
Topánky na domáce cvičenieNIE VŽDY MÁME MOŽNOSŤ A ČAS, ABY SME IŠLI DO POSILŇOVNE ALEBO NA AEROBIK. PRETO SA OBČAS ROZHODNEME CVIČIŤ DOMA. NA CVIČENIE DOMA SI MUSÍME KÚPIŤ DOBRÉ A POHODLNÉ TOPÁNKY. NA ČO SA ZAMERAŤ PRI VÝBERE ŠPORTOVEJ OBUVI?

Topánky na cvičenie doma — prečo si ich obúvať?

Keď idete do posilňovne alebo na tréning, tak si vždy beriete so sebou topánky na cvičenie. Situácia sa komplikuje, keď cvičíte doma. Sú teda potrebné topánky na cvičenie? Väčšinou áno, ale tiež záleží na tom, aký typ cvičenia robíte. Pri niektorých typoch cvičenia napr. jóga, pilates alebo stretching sú nielen nepotrebné, ale dokonca ani nechcené. V prípade ostatných aktivít, kedy robíte intenzívne skoky a otáčky – nosenie obuvi je povinné. Prečo?


Topánky zabezpečujú amortizáciu.


Pamätajte na to, že naše nohy nie sú pripravené na chodenie po betóne, paneloch, ale po mäkkom a tým pre nohy oveľa lepšom podloží. V priebehu intenzívneho cvičenia, v ktorých robíme veľa skokov a otočiek, sú naše kĺby vystavené poškodeniu. Správnou obuvou zabránime preťaženiu kĺbov a minimalizujeme tak riziko zranenia.

Topánky chránia vaše nohy.


Ak v priebehu tréningu omylom pustíte ťažké závažie alebo cvičebnú pomôcku – vaše nohy budú mať ochranu. Síce stále to bude bolieť... ale asi o čosi menej.

Topánky na fitness — aké vybrať?


Výber správnych športových topánok je rovnako dôležitý, ako samotný tréning. Pozícia vašich nôh pri cvičení vplýva na postavenie iných častí tela, svalov a kĺbov. Je dobré si uvedomiť, že nie každé sneakresy či topánky sú určené na cvičenie doma. Topánky, ktoré ste si v minulej sezóne kúpili na behanie, určite nebudú dobré na cvičenie na podložke.


TOPÁNKY, V KTORÝCH TRÉNUJETE DOMA, BY MALI BYŤ:


  • pohodlné na nosenie — to je základ,
  • dostatočne ľahké, aby nezaťažovali nohy,
  • v správnom rozmere, vybrané podľa chodidla — nemôžu byť príliš tesné, ani príliš voľné,
  • zabezpečujúce potrebnú priľnavosť — musia mať odolnú a protišmykovú podrážku,
  • na viazanie, aby mohli udržať nohu v potrebnej pozícii, aj pri skokoch a otáčkach,
  • musia mať pätu nad výškou členka,
  • musia mať tvrdú, ale elastickú podrážku, aby ste mohli slobodne cvičiť,
  • vyrobené z priedušných materiálov, aby sa nohy pri cvičení nadmerne nepotili,
  • s časťami znižujúcimi otrasy — všitý gélový alebo vzduchový vankúšik, ktorý pomáha prechádzať úrazom a preťaženiu,
  • s módnym vzorom — topánky ladiace s oblečením zvyšujú motiváciu k tréningu, najmä u osôb, ktoré ešte len začínajú.


Módne dámske topánky na tréning 
Modne damskie buty treningowe

Na trhu je dostupný veľký výber športových topánok na cvičenie doma. Môžeme vyberať nielen podľa druhu cvičenia, ale aj podľa štýlu a dizajnu. Je jedno, či cvičíte v posilňovni alebo doma — správny vzhľad vám dodá motiváciu. .
Dámske tréningové topánky  sú navrhované väčšinou v pozitívnych a energických farbách, s rôznymi efektnými vzormi. Veľmi často majú kontrastnú a výraznú farebnosť, ako napr. neónová ružová, zelená alebo intenzívna pomarančová. Populárne sú aj všetky pastelové farby. Podľa našich preferencií si môžeme vybrať aj klasickú bielu farbu alebo topánky v tmavších odtieňoch (ako tmavomodrá alebo čierna). Tie naposledy uvedené sa hodia prakticky ku všetkému.


Zobraziť viac záznamov z Október 2020
pixel