Zapísať do zoznamu obľúbených

Topánky k večerným šatám

2022-02-21
Topánky k večerným šatám
Topánky k večerným šatám – ako vybrať tie ideálne?

V šatníku každej ženy by sa mal povinne nachádzať jeden pár topánok k večerným šatám. Tento druh obuvi sa hodí na svadbu, na silvestrovský ples alebo do opery. Tu je niekoľko tipov módnych topánok na vysokom podpätku, ako aj nízkych topánok k večerným šatám.

Čím sú topánky na večer?

Večerné topánky nemusia byť nebyhnutne bohato zdobené, hoci aj take modely môžeme nájsť. Určite musia byť elegantné a hlavne precízne vyrobené z kvalitného materiálu.


Zvoľte správnu farbu


Topánky k čiernym večerným šatám

K čiernym večerným šatám sa hodia predovšetkým čierne topánky. Outfit typu total black je vždy módny. Pokiaľ sú šaty jednoduché, bez zbytočných ozdôb, ideálnou volbou sú zdobené topánky, napríklad so zirkónmi zdobiacimi podpätok. Je vhodné takisto staviť na contrast a v prípade čiernych šiat sa rozhodnúť pre topánky v kontrastnej farbe : červené, fuchsiové či slivkové.Topánky k večerným šatám – ako vybrať tie ideálne?


Topánky k tmavomodrým večerným šatám

Topánky k večerným šatám tmavomodrej farby by mali mať trochu lesku, ktorí rozžiari tú tmavú farbu. Ideálne sa hodia topánky metalickej farby, napríklad strieborné alebo zlaté. Dodajú šatám štýl.

Čítať viac: Aké topánky sú vhodné k modrým šatám?

Topánky k zlatým večerným šatám

Zlaté večerné šaty sú samy o sebe veľmi ozdobné. Najlepšie je zvoliť si k nim rovnako zdobené zlaté topánky prípadne sa rozhodnúť pre niečo neutrálne, napríklad lodičky alebo sandále v telovom či hnedom odtieni.


Topánky k červeným večerným šatám

Čierna je najuniverzálnejšou farbou k večerným šatám. Vždy sa bude hodiť aj k červenej. To však nie je koniec možností. Ďalším tipom je strieborná alebo napríklad zelená, zvlášť v odtieni tmavozelenej.


Čítať viac: Aké topánky sa hodia k červeným šatám?

Topánky k večerným šatám – ako vybrať tie ideálne?

Lodičky

Mnohé ženy si nevedia k večerným šatám predstaviť iné topánky ako lodičky. Je pravdou, že lodičky dodajú ľahkosť, opticky zoštíhľujú a predlžujú nohy. Pretože večerné šaty často siahajú po zem, táto voľba sa zdá byť úplne v poriadku. Avšak vôbec to neznamená, že ak nemáte rady lodičky, musíte sa v nich trápiť práve pri tejto príležitosti.

Sandále na podpätku

W przypadku sukienki wieczorowej można postawić również na sandále na podpätku. Najlepšie je vybrať sandále na hranatom podpätku, ktorý je veľmi stabilný a pohodlný.

Mušketierky na podpätku

Menej typickým druhom obuvi k večerným šatám sú mušketierky na podpätku. Ak ste zvolili kratšie šaty, je to ideálny doplnok, ktorý bude vyzerať originálne a opticky predĺži nohy. Tento druh topánok sa hodí k večerným šatám na jeseň a v zime. Nie je k nim potrebné už obliekať pančuchy.


Sú nízke topánky k večerným šatám v poriadku?

Topánky s plochou podrážkou si obliekajte k večerným šatám hlavne v lete. Zaujímavým tipom sú sandále a žabky v štýle rimaniek s remienkami zaväzovanými okolo členku alebo vyššie, v prípade jednoduchých šiat. Rovné topánky k večerným šatám môžu byť taktiež baleríny. V tomto prípade sa môžete naozaj vyblázniť a staviť na výrazné topánky napr.s ozdobnými kamienkami. Rovné topánky k večerným šatám sú vhodné v prípade dlhých šiat (nebude vidno chýbajúci podpätok) u žien, ktoré nemôžu nosiť vysoké podpätky so zdravotných dôvodov a taktiež ak mate chuť vela tancovať.

Zobraziť viac záznamov z Február 2022
pixel