Zapísať do zoznamu obľúbených

TRENDY: TOPÁNKY NA STĹPIKU AJ NAĎALEJ V MÓDE!

2021-05-05
TRENDY: TOPÁNKY NA STĹPIKU AJ NAĎALEJ V MÓDE!
ZBOŽŇUJETE TOPÁNKY NA VYSOKOM PODPÄTKU, ALE NIEKEDY MÁTE PROBLÉM UDRŽAŤ V NICH ROVNOVÁHU? V TAKOM PRÍPADE BUDE NAJLEPŠÍM RIEŠENÍM VÝBER LODIČIEK ALEBO SANDÁLOV NA STĹPIKU. URČITE VÁS POTEŠÍ FAKT, ŽE TÚTO SEZÓNU SÚ MEDZI NAJOBĽÚBENEJŠÍM MODELOM OBUVI.

Krátky príbeh stĺpika

V roku 1965 jeden z majstrov dizajnu obuvi Roger Vivier predviedol na móle YSL lodičky Pilgrim. Ich základným prvkom bol štvorcový podpätok, ktorý pôsobil veľmi moderne a sviežo.

Nový strih dokonale zodpovedal vtedajšej spoločenskej nálade, v ktorej rástla móda feminizmu, a ženy sa pripravovali na vymanenie sa z role žien v domácnosti. Nová funkcia si vyžadovala topánky, v ktorých sa budú cítiť na jednej strane mimoriadne žensky a sexi a na druhej strane v pohode. Podpätky na stĺpiku dokonale zodpovedali týmto potrebám. Podpätok na stĺpiku sa výrazne vyvinul v 70. rokoch, čo vyústilo do efektných sandálov na platforme, ktoré si spájame s „horúčkou sobotňajšej noci“ a disko šialenstvom. V súčasnosti majú topánky na stĺpiku rôzne podoby. Obľúbený stĺpik nájdete v rôznych druhoch obuvi, od letných sandálov cez dámske lodičky až po elegantné zimné čižmy.


Prečo milujeme topánky na širokom podpätku?

Topánky na stĺpiku nás sprevádzajú po celý rok. Bez ohľadu na to, či ide o sandále na stĺpiku alebo čižmy, vždy si ich s radosťou obúvame k našim outfitom. Tento typ obuvi je dokonalým riešením pre všetkých, ktorí radi nosia topánky na vysokom podpätku, ale nie vždy sa v nich cítia príliš pohodlne alebo sa obávajú, že pri vysokých podpätkoch môžu stratiť rovnováhu. Stĺpik na rozdiel od vysokých lodičiek dodáva nohe oveľa väčšiu stabilitu a požadovaný komfort. V skutočnosti sú topánky na stĺpiku pohodlné, a aj keď je päta pomerne vysoko, dokážeme v nich chodiť dlhý čas.

Hlavnou výhodou podpätku v tvare stĺpika je, že pridáva niekoľko centimetrov a zároveň príliš nezaťažuje nohu. Vysoké podpätky prenášajú váhu tela na jedno miesto, topánky na stĺpiku rozložia váhu na celú pätu. S tým je spojená ďalšia veľmi dôležitá výhoda. V topánkach na stĺpiku sa oveľa menej sťažujeme na bolesti členkov alebo unavené svaly.

V tomto type obuvi vyzeráme sexi. Štvorcový stabilný podpätok zdvihne vaše nohy natoľko, aby ich predĺžil, čím vám poskytne štíhlejší vzhľad a zároveň vám zabezpečí pohodlie. Môžeme chcieť viac?

K čomu nosiť topánky na širokom podpätku?

Vďaka svojim výhodám sú topánky na stĺpiku - sandále alebo lodičky - vynikajúcou voľbou všade tam, kde sme nútení dlho nosiť elegantné topánky na vysokom podpätku. Z tohto dôvodu bude obuv na stĺpiku vhodná pri akýchkoľvek udalostiach, ktoré trvajú oveľa dlhšie ako niekoľko hodín. Môžete si ich obliecť na všetky druhy osláv, plesov, stužkovú alebo svadobnú hostinu.


Topánky na stĺpiku sú vynikajúcou voľbou aj k oficiálnym outfitom. Ak si vaša práca vyžaduje elegantné a formálne oblečenie a musíte po väčšinu dňa nosiť topánky na vysokom podpätku, potom budú lodičky na stĺpiku oveľa lepším riešením ako vysoké podpätky. V takto pohodlnej obuvi môžete prežiť celý deň bez toho, aby ste sa sťažovali na bolesti nôh. Mimochodom, topánky s vysokými a stabilnými podpätkami vám v kancelárii dodajú elegantný a vysnívaný vzhľad.


Dobrá správa je, že sandále alebo lodičky na stĺpiku môžu nahradiť vysoké podpätky v akomkoľvek outfite. Bez ohľadu na to, či si ich máme obliecť k oficiálnemu spoločenskému odevu, elegantnej úzkej sukni alebo ku športovej bunde a džínsom - v každej podobe budú vyzerať rovnako dobre. Táto obuv je veľmi univerzálna a môžu si ju obuť ženy s každým typom postavy.


Topánky s vysokými podpätkami môžete nosiť s takmer každým odevom vo vašom šatníku. Hodia sa k ležérnemu, elegantnému outfitu, najmä k blúzkam a šatám. Napríklad ich môžete skombinovať s hodvábnou blúzkou a džínsami typu boyfriend pre získanie elegantného vzhľadu. Ak idete na rande, noste sandále na stĺpiku s kvetinovými midi šatami a rifľovou bundou.


Najdôležitejšie je, že trend obuvi na stĺpiku (sandále alebo lodičky) trvá dlho a nič nenasvedčuje tomu, že sa to zmení. Topánky zakúpené v tomto roku budete môcť nosiť niekoľko sezón bez obáv, že vyjdú z módy.

Zobraziť viac záznamov z Máj 2021
pixel