Zapísať do zoznamu obľúbených

TOPÁNKY VO FARBE ROKU 2021 – HORÚCE ŠTÝLY.

2021-02-01
TOPÁNKY VO FARBE ROKU 2021 – HORÚCE ŠTÝLY.

INŠTITÚT PANTONE, AKO KAŽDÝ ROK, NÁM PREDSTAVUJE SVOJE PONUKY NA NAJBLIŽŠIU SEZÓNU. ROK 2021 BUDE PATRIŤ DUETU DVOCH NEZÁVISLÝCH FARIEB – ODTIEŇ ŽLTÝ A SIVÝ. AKÉ TOPÁNKY BUDÚ PODĽA TRENDOV 2021?

Pantone Color of the Year viac ako 20 rokov vplýva na rozvoj produktov a nákupné rozhodovanie v množstve odborov. Farebné trendy navrhované expertmi z Pantone Color Institute využívajú módny návrhári, výrobcovia doplnkov interiérového a priemyselného dizajnu.

Výberu farieb roka vždy predchádzajú dôkladné analýzy. Špecialisti spoločnosti PANTONE kontrolujú súčasné trendy a hľadajú vo svete nové farebné inšpirácie. Pri svojej analýze berú do úvahy rôzne sféry života a umeleckej tvorby - módu, nové technológie, aplikované a audiovizuálne umenie, trendy na sociálnych sieťach a dokonca aj sociálno-ekonomické podmienky. Skrátka všetko, čo ovplyvňuje obraz moderného sveta.

Tento rok je výber inštitútu Pantone Color Institute viac než v predchádzajúcich rokoch diktovaný špecifickou sociálno-ekonomickou situáciou. Farba roku 2021 je duet PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating. Je to pár, ktorý „dodáva silu a nádej a dokáže vám zdvihnúť náladu.“ Týmto spôsobom majú výrazy „upokojujúca sivá“ a „slnečná žltá“ vyjadrovať nádej na lepší čas pre všetkých a podnecovať pozitívne myslenie.


TOPÁNKY VO FARBE ROKU 2021

Farby roku PANTONE 2021 - energia i sila pokoju

PANTONE 17-5104 Ultimate Gray + PANTONE 13-0647 Illuminating je spojenie dvoch samostatných farieb, ktoré s jednej strany majú dodať pozitívne vibrácie a energiu, z druhej strany sú výrazom pokoju, spoľahlivosť a bezpečnosť.


PANTONE 13-0647 Illuminatingje jasný a pozitívny odtieň žltej, ktorý vnáša do štýlu veľa rozmanitosti a určite priťahuje pozornosť. PANTONE 17-5104 Ultimate Grey je zase symbolom pevných a spoľahlivých prvkov, ktoré tvoria pevný a bezpečný základ. Túto úlohu zohráva aj v módnych štylizáciách.


Spojenie PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647, ako priznáva práve PANTONE, „zdôrazňuje našu vrodenú potrebu byť videný, viditeľný, rozpoznaný, počutý.“ Kombinácia týchto dvoch veľmi odlišných a nezávislých farieb má inšpirovať obnovu a regeneráciu a posúva nás k novým spôsobom myslenia a konceptov.”Topánky vo farbách roku 2021 – s čím ich spájať?

Tento rok nám PANTONE výrazne uľahčil úlohu, pretože samotné farebné duo roku 2021 je zaujímavou kombináciou, ktorú je možné implementovať do stylingu. Čo tak žiarivo žltá blúzka, šedé nohavice a žltá športová obuv? Alebo možno obrátime poradie? Uznáte, že takáto kombinácia vám dáva veľa príležitostí hrať sa a žonglovať s doplnkami, ako aj výberom zaujímavých štýlov topánok.
Jasné odtiene žltej ladia s klasickou bielou, rovnako ako s námorníckou modrou a rifľovinou.

Sivosť v štýle PANTONE

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey je veľmi univerzálny odtieň, ktorý v podstate predstavuje základ pre akýkoľvek styling. Sivé farby sa dokonale zmiešajú s akýmkoľvek odtieňom, ale vyzerajú najlepšie a najzaujímavejšie so žiarivými farbami a živými farbami. Sivé farby sa dajú preto kombinovať s pastelovými, modrými a klasickými bielymi, alebo si môžete zvoliť farbu roka, svetlú zlatú, oranžovú alebo ohňovo červenú. ANTONE 17-5104 Ultimate Grey je veľmi univerzálny odtieň, ktorý v podstate predstavuje základ pre akýkoľvek styling. Sivá farba sa dokonale kombinuje s akýmkoľvek odtieňom, ale vyzerá najlepšie a najzaujímavejšie so žiarivými a živými farbami. Sivé farby sa dajú preto kombinovať s pastelovými, modrými a klasickými bielymi, alebo si môžete zvoliť farbu roka, svetlú zlatú, oranžovú alebo ohňovo červenú.

Topánky vo svetložltej farbe PANTONE

PANTONE 13-0647 Illuminating je veľmi pozitívna farba, ktorá stimuluje kreativitu a dodáva veľa energie. Bude sa perfektne hodiť najmä k slnečnej jarnej a letnej štylizácii roku 2021. Žlté topánky sa na teplé dni hodia prakticky k akémukoľvek typu oblečenia. Žlté šľapky, žabky, sandále a balerínky je možné úspešne kombinovať s rôznymi farbami. Jasné žlté odtiene sa hodia k pastelovým odtieňom - svetloružovej, mentolovej alebo modrej. Perfektne sa hodia aj k univerzálnej bielej, rovnako ako k námorníckej modrej a rifľovine. Ak sa chceme zamerať na klasickú eleganciu, môžeme zvoliť kombináciu s čiernou. Určite sa nestratíme v dave na žltých vysokých podpätkoch.


Zobraziť viac záznamov z Február 2021
pixel