Zapísať do zoznamu obľúbených

TOPÁNKY V ŠTÝLE „POWER DRESSING“ – NAŠE TIPY

2021-10-29
TOPÁNKY V ŠTÝLE „POWER DRESSING“ – NAŠE TIPY

"POWER DRESSING" je trend v biznis móde, ktorý Vám pomôže vyjadriť svoju pracovnú pozíciu a autoritu v práci. Na čom je založený a aká obuv sa najlepšie hodí k uvedenému štýlu oblečenia? Pozrite si naše tipy!


Odkiaľ pochádza power dressing?

Prvýkrát sa výraz „power dressing“ objavil v 80.rokoch 20.storočia, kedy ženy začali pracovať na pozíciách, ktoré predtým patrili mužom. Oblečenie sa stalo jedným z prvkov, ktoré zvýrazňovali vzhľad úspešnej ženy. Práve v osemdesiatych rokoch sa objavili charakteristické saká rovného strihu s vypchávkami zdvíhajúcimi ramená. Tento štýl širokých ramien mal byť symbolom sily, rozhodnosti a sebaistoty. Charakteristickými prvkami boli taktiež košele a blúzky bez výstrihu častokrát zapínané až po krk (so stojačikom), sukne po kolená alebo pod kolená, a takisto široké nohavice s manžetami. Tento typ maskulínneho oblečenia mal za úlohu obmedziť erotické asociácie v pracovných vzťahoch. Výsledkom toho bolo, že úspešná žena v 80.rokoch stratila všetky svoje ženské atribúty.

Na šťastie návrhári sa rýchlo zobudili a zistili, že biznis móda nemusí nevyhnutne stratiť na ženskosti. Začali navrhovať čoraz priliehavejšie uniformy prispôsobené ženskej postave. Týmto spôsobom sa power dressing objavil na novo. Jednou z najznámejších žien, ktorá si obľúbila tento štýl obliekania v politike bola Margaret Thatcher.


Čím je súčasný "power dressing"?

Power dressing je jednoducho neopakovateľný štýl, vďaka ktorému môžete vyjadriť svoju pozíciu či autoritu v biznise alebo v práci. Týka sa taktiež aspektov Vašej osobnosti – charakteru, reči tela a taktiež spôsobu, akým sa nosíte.

Power dressing sa samozrejme nespája výlučne s kancelárskou módou a módou v korporáciách, avšak v mnohých prípadoch je s nimi stotožňovaná. Tento štýl však môžeme prispôsobiť každej našej aktivite či vykonávanej pracovnej pozícii.Poltopánky


Tu sú prvky, ktoré treba vziať do úvahy pri tvorbe outfitu v štýle "power dressing".

Priliehavý strih. Oblečenie sa musí dokonale hodiť k postave. Nemalo by byť príliš voľné ani tesne, príliš dlhé ani krátke.


Kvalita oblečenia. Dôležitý je výber oblečenia správneho strihu a malo by byť vyrobené z kvalitných materiálov.


Zladenie farieb Nezabúdajme, že farby majú vyjadriť našu osobnosť. Každá farba má svoj význam. Môžeme si zvoliť tradičné farby (šedá alebo tmavomodrá), ale oplatí sa tiež prezentovať v iných farbách. Úspešné ženy by mali byť výrazné a prispôsobiť farby svojej osobnosti. Je možné to dosiahnuť pomocou výrazného saka kobaltovej farby ako aj uniformy v pastelových farbách.


Luxusné doplnky. Dôležitý je nielen strih, ale aj doplnky. Oplatí sa zvoliť si kvalitné doplnky ako np. koženú kabelku či šperky.


Všetko musí ladiť. Dôležité je, aby všetky prvky nášho oblečenia spolu dokonale ladili a boli módne a trendy.


Aké topánky zvoliť k power dressing?

Vhodne zvolená obuv je jedným z kľúčových prvkov pri tvorbe outfitu pre úspešnú ženu. Dôležitá je kvalita topánok, ale taktiež ich vzhľad. Topánky musia byť v dokonalom stave – vždy čisté a elegantné.


Výber strihu topánok bude závisieť od ostatných prvkov oblečenia. K biznis outfitom sa ideálne hodia:


Poltopánky na vysokom podpätku – lodičky či stĺpik

Ide o topánky, ktoré sú nevyhnutným prvom biznis looku. Ženám pridali zopá centimetrov a takisto sexepíl. Túto sezónu sa na móla vrátili špicaté poltopánky s štýle 90.rokov. Topánky charakteristického vzhľadu so špicatou špičkou zoštíhľujú nohy a dodajú eleganciu a pôvab. Hľadáte pohodlie, ale nechcete sa vzdať výšky? Siahnite jednoducho po poltopánkach so stĺpikom


Loafersy, mokasíny a lordsy

Je to tip práve pre ženy, ktoré uprednostňujú biznis outfity v pánskom štýle. Tento typ topánok sa skvele hodí k cigaretovým či širokým textilným nohaviciam. Ak ich skombinujete s voľným sakom, dosiahnete štýlový oficiálny look.

DÁMSKE MOKASÍNYBaleríny

Ide o typ obuvi, ktorý si čoraz častejšie vyberáme ku kancelárskemu outfitu vzhľadom na elegantný strih a taktiež pohodlie. K outfitu „power dressing“ zvoľte kožené baleríny v klasických farbách ako čierna či tmavomodrá, ale môžete takisto experimentovať s inými farbami.

Zobraziť viac záznamov z Október 2021
pixel