Zapísať do zoznamu obľúbených

Štýlové a pohodlné lordsy – ako ich nosiť?

2020-05-06
Štýlové a pohodlné lordsy – ako ich nosiť?Lordsy sú dokonalou obuvou na jar aj leto. Elegantné a dobre vyzerajúce a k tomu neskutočne pohodlné. Ako ich nosiť a čo k nim obliecť? Pozrite sa!


Čo sú lordsy?

S čím sa Vám spája slovo „lordsy“? Samozrejme s anglickým lordom. A táto asociácia nie je neopodstatnená. Topánky so štýlom lordsov boli kedysi nosené osobami z vyšších sfér ako papuče. Lordsy boli domácou obuvou a dokonale sa kombinovali so štýlovými a hodvábnymi županmi. Papuče tohto typu boli na začiatku nosené mužmi, v súčasnosti sa stali obuvou nosenou „vonku“ a k tomu boli adoptované dámskou módou. Lordsy sa často nosia, pretože sa ľahko obúvajú a hodia sa k mnohým štylizáciám.


Lordsy, loafers alebo slippers?Aké topánky nazývame lordsami? V tejto otázke je veľa rozporov. Samotné lordsy svojím vzhľadom pripomína trošku mokasíny a z druhej strany majú veľa spoločného s populárnymi balerínkami. Charakteristickým prvkom je tvar špičky a tvar zvršku topánok. Lordsy sú mäkké a vykrojené na bokoch. V anglickom jazyku sú na tento typ obuvi dva názvy: 'loafers' a 'slippers'. Tie prvé sú navrhnuté ako mokasíny, ale majú samostatnú podrážku a nízky podpätok, ktorý nemajú klasické mokasíny. Majú ale ako mokasíny našitý šev v hornej časti.

Topánky, ktoré vyzerajú ako mokasíny, ale nemajú našitý šev v hornej časti, sú jednoduché nazývané slippersami, a u nás lordsami. Ako je vidieť, lordsy nie sú tým istým, čo populárne loafersy, ktoré sú o niečo masívnejšie a majú veľmi pánsky vzhľad.


Dámske lordsy sú neobvykle štýlové a univerzálne. V obchodoch nájdete lordsy v mnohých variantoch, farbách a štýloch. Od tých najviac klasických, jednofarebných hladkých až po lordsy vzorované, lordsy dierkované s ozdobami (spony, mašličky, kryštáliky a pod.) a tiež lordsy na platforme či kline. Klasické lordsy sú vyrobené z kože, ale kúpiť môžeme aj semišové lordsy alebo lordsy vyrobené z eko kože. Vďaka širokému výberu môžete lordsy požiť k mnohým štylizáciám.


K čomu si obuť lordsy?


Lordsy sú obuvou ideálnou na jar a letné dni, do kancelárie, do práce aj na každodenné nosenie. Sú veľmi ženské a pritom veľmi všestranné. K čomu sa hodia lordsy a ako ich nosiť? Pozrite si našu ponuku.

S džínsami

K džínsam a každodenným štylizáciám sa hodia jednoduché semišové lordsy bez dodatočných ozdôb. Na teplé letné dni budú dokonalé lordsy v pastelových alebo intenzívnych farbách. Červené a modré lordsy sú obuvou, ktorú je možné úspešne nosiť v kombinácii so svetlou mikinou alebo jednoducho s tričkom. S lordsami je najlepšie nosiť úzke nohavice typu skinny, ale dobre vyzerá aj typ boyfriend. Ak chcete dodať štylizácii viac elegancie, vždy je možné pridať voľné sako typu oversize.


Elegantne

Lordsy majú štýlový strih a preto sa dokonale hodia do všetkých oficiálnych, formálnych a kancelárskych štylizácií. Dobre sa kombinujú s textilnými úzkymi nohavicami, ale aj s jednoduchými oblekovými nohavicami. Nenoste ale lordsy k nohaviciam, ktorých spodný okraj sa ohýba na topánkach – zakryjete topánky a opticky skrátite postavu.
K šatám a sukniam

Lordsy sú obuvou, ktorá výborne vyzerá so šatami a sukňami. K týmto topánkam sa najlepšie hodia šaty vo verzii mini, končiace jemne nad kolenom alebo ku kolenám. Podobná situácia je aj so sukňami – vyberáme tie s kratšou dĺžkou.


A na koniec jeden dôležitý typ – lordsy najlepšie vyzerajú na holých chodidlách. Ak si do nich obujete ponožky, zničíte vizuálny efekt. Eventuálne môžete si obliecť sieťované ponožky či tenké lesklé ponožky s jemným volánikom.


Zobraziť viac záznamov z Máj 2020

Odporúčané

Čierne dámske mokasíny do špica Daszyński

Čierne dámske mokasíny do špica Daszyński

23,50 € brutto15,30 € brutto
Dámske lakované lordsy s ornamentom  čierne

Dámske lakované lordsy s ornamentom čierne

42,40 € brutto30,40 € brutto
pixel