Zapísať do zoznamu obľúbených

Sandále na kline - ako ich nosiť?

2020-07-20
Sandále na kline - ako ich nosiť? SANDÁLE NA KLINE SÚ DOKONALÝM VÝBEROM PRE ŽENY, KTORÉ CHCÚ PRIDAŤ NIEKOĽKO CENTIMETROV VÝŠKY, OPTICKY ZOŠTÍHLIŤ POSTAVU A PRITOM SA CELÝ DEŇ V TOPÁNKACH CÍTIŤ POHODLNE. K ČOMU SA HODIA SANDÁLE NA KLINE?

Kto vymyslel sandále na kline?

Sandále na kline sú charakteristické tým, že priestor medzi podpätkom a podrážkou je vyplnený. Efektom je podrážka v celku, ktorá ma tvar klina, z tohto tvaru Američania a Briti nazývajú túto obuv wedge sandals, teda klinové sandále (s klinom). Podrážka tzv. klin je väčšinou vyrobený z dreva alebo korku. Veľmi často je takáto podrážka omotaná iným materiálom, ako koža alebo semiš.

Topánky na kline väčšinou podľa dejepisu spájame s gréckym divadlom. Kliny nosili grécki herci, ale tvarom sa viac podobali topánkam na platforme. V skutočnosti tento špecifický tvar klinu bol vymyslený oveľa neskôr, v polovici 20. storočia.

Kliny v súčasnom tvare boli navrhnuté v 40. rokoch 20. storočia v Taliansku Salvatorom Ferragamo. Z dôvodu ekonomických sankcií voči Taliansku Ferragamo nemohol do podrážky topánok na podpätku dodávať oceľ. "Experimentoval som s kúskami korku, lepil som ho, spevňoval, rezal, až celý priestor medzi podrážkou a podpätkom bol vyplnený" - takto opisoval svoje pokusy spojené s návrhom nových topánok sám návrhár. Výsledkom tejto práce sú topánky s charakteristickou klinovou podrážkou, ktorá si rýchlo získala popularitu uprostred žien. Určite pomohlo aj to, že nové kliny si rady obúvali ženy z vyššej triedy a prvé páry si obula aj princezná Visconti di Modrone.

Prečo stojí za to mať sandále na kline?

Nosenie sandálov na kline má veľa výhod. Jednou z nich je určite pohodlie. Tento typ obuvi je odporúčaná aj pre osoby, ktoré majú problém s chrbticou.

  • Pevná a stabilná konštrukcia. Sandále na kline majú hrubšiu a pevnejšiu podrážku. Chodí sa v nich stabilnejšie a je jednoduchšie v nich udržať rovnováhu.
  • Pohodlné. Sandále na kline sú určite viac pohodlné ako sandále na podpätku. Pri tomto type podrážky je váha tela rozdelená rovnomernejšie, preto tak nezaťažuje nohy..
  • Všestranné a štýlové. Sandále na kline vyzerajú výborne skoro s každým oblečením. Sú v množstve vzoroch, ktoré môžete spájať so šatami, rifľami, šortkami - vďaka čomu sú veľmi populárne v lete.

Ako si vybrať dobré sandále na kline?

Na čo musíme brať ohľad:

Výška

Pri výbere sandálov na kline musíte vybrať výšku klina podľa toho, ako často ich budete nosiť.

  • kliny 3-8 cm - je dokonalá výška na každodenné nosenie k tričku a rifliam.
  • kliny 5-8 cm pridajú výšku a vďaka nim budú tiež nohy vyzerať dlhšie. Táto výška je veľmi univerzálna - môžete si ich obuť na prechádzku alebo na večeru.
  • kliny nad 9 cm - sú to kliny, ktoré budú ideálne na párty namiesto lodičiek. Tento typ vysokých klinov dokonale predĺži postavu a správny dizajn pridá štýl a eleganciu.

Štýl

Sandále na kline sú dostupné vo viacerých štýloch a typoch. K najpopulárnejším letným topánkam patria okrem klasických sandálov na kline aj espadrilky na kline a tiež sandále peep toe.

Štýl sandálov záleží výlučne od Vás. Toto leto samozrejme je lepšie vyberať sandále vo svetlých, radostných a výrazných farbách. Odvážne farby pritiahnu väčšiu pozornosť na nohy.

S čím je možné nosiť sandále na kline?

Sandále na kline sú dosť univerzálnou obuvou, aj keď existujú prvky garderóby, v prípade ktorých je lepšie si dať pozor pri ich výbere. Sandále na kline nie vždy dobre vyzerajú s nohavicami zužujúcimi sa v dolnej časti, s rovnými nohavicami alebo nohavicami typu capri.

SANDÁLE NA KLINE MÔŽETE NOSIŤ S:
  • Šortkami. Šortky + sandále na kline sú dokonalým letným spojením. Môžete si obliecť peknú bundu, krátke nohavice a sandále na kline - ideálne spojenie elegancie a slobodného štýlu..
  • Sukne mini, midi aj maxi. V prípade sukní je dobré sa vyhýbať veľmi obtiahnutým strihom, ako napr. úzka sukňa - toto spojenie nevyzerá dobre. Ku klinom vyberajte radšej voľnejšie sukne.
  • Šaty v štýle boho.  Nápad na spojenie pekných kvetovaných šiat s efektnými sandálmi na kline.
  • Rifle. Ak nosíte rozširované rifle, pozrite sa, či dolná časť nohavice zakrýva väčšiu časť klinu. Môžete ich spojiť aj z úzkymi rifľami, ale nevyberajte si veľmi obtiahnuté modely. Sandále na kline dobre vyzerajú s nohavicami typu boyfriend.
Zobraziť viac záznamov z Júl 2020
pixel