Zapísať do zoznamu obľúbených

Príliš veľké topánky – čo robiť?

2020-10-30
Príliš veľké topánky – čo robiť?
KÚPILI STE VYSNÍVANÝ PÁR TOPÁNOK VO VÝPREDAJI, ALE SÚ VÁM TROŠKU VEĽKÉ? PÄTY SA VYŠMYKUJÚ Z TOPÁNOK ALEBO PALCE SA PRESÚVAJÚ DOPREDU? POZRITE SA, AKO ZMENŠIŤ VEĽKÉ TOPÁNKY, ABY STE SA V NICH CÍTILI POHODLNE.

Prečo nestojí za to, chodiť vo veľkých topánkach?

Niektorí radi nosia väčšie topánky. Že vraj to robí aj Meghan Markle, aby sa vyvarovala haluxov. Či je to dobrý nápad? Ak to zanalizujeme zo strany zdravia chodidiel — tak určite nie. Nosenie príliš veľkých topánok spôsobuje, že chodíme neprirodzene a nesprávnym spôsobom. Môže to viesť k závažným zdravotným problémom s nohami.Siedząca kobieta w za dużych butach - cielistych szpilkach do zmniejszenia

Čo urobiť, keď sú topánky veľké?

Najlepším spôsobom riešenia problému s veľkými topánkami je samozrejme kupovanie topánok, ktoré sú akurát pre naše nohy. Ak kupujeme topánky v klasickom obchode, vždy máme možnosť si obuv vyskúšať. Dôležité je, aby sme to robili ku koncu dňa, kedy sú nohy už unavené a trošku napuchnuté. V internetovom obchode sa musíme zamerať na správne zmeranie chodidla a vybranie obuvi podľa rozmerov uvedených na stránke obchodu alebo výrobcu obuvi.Pzykład jak zmniejszyć buty sportowe wodą i suszarką


Určite čítajte: AKO ZMERAŤ CHODIDLO PRI KÚPE TOPÁNOK CEZ INTERNET?

A čo urobiť, keď máme doma topánky, ktoré sú nám veľké? Tu je niekoľko spôsobov, ako sa tomu vyhnúť.

Oblečte si dodatočný pár ponožiek

Prvým spôsobom na to, aby ste upravili príliš veľké topánky, je oblečenie si ešte jedných ponožiek alebo jedného páru, ale hrubšieho. Ponožky vyplnia priestor v topánkach. Táto metóda bude fungovať najmä pri športových alebo zimných topánkach, kde ďalší pár ponožiek nie je problémom. Ale nehodí sa do topánok, v ktorých neradi vidíme ponožky ako: lodičky, topánky peep toe alebo sandále. Okrem toho oblečenie dvoch párov ponožiek v lete spôsobí väčšie potenie nôh.

Vyplniť prázdny priestor v topánke

Prázdny priestor palcov môžete vždy vyplniť mäkkým materiálom. Môže to byť toaletný papier, papierová vreckovka alebo vata. Umiestnime materiál alebo jemne prilepíme do vnútra špičky topánok.

Umiestniť do topánok vložku

Vyššie uvedené dve metódy, aj keď sú jednoduché a ekonomické, je najlepšie využívať v havarijnom prípade, keď musíte rýchlo prispôsobiť topánky k outfitu. Pretože chodenie v dvoch pároch ponožiek či vyplňovanie špičky môže byť málo pohodlné. Keď teda potrebujeme dlhotrvajúce riešenie a pohodlie pre nohy je prioritou, tak sa najlepšie budú vložky do topánok.Vložky do topánok, ktoré sa umiestňujú dovnútra topánok, zabezpečujú dodatočné pohodlie, teplo a lepšie prispôsobenie topánok. Aj keď vložky fyzicky nezmenšia rozmer topánok, vyplnia prázdny priestor medzi chodidlom a topánkami. Predáva sa niekoľko typov takýchto vložiek, ako napr.:

 • Pohodlné a prírodné kožené vložky, ktoré sú najlepšie do športových topánok. Sú pohodlné pre nohy, sú priedušné a umožňujú vyplniť prázdne centimetre.
 • Mäkké a tenké silikónové vložky, ktoré sa dokonale hodia do lodičiek, mokasínov alebo balerínok.
 • Filcové vložky, ktoré je možné vložiť do topánok, čižiem a iných zimných topánok. Sú hrubé a teplé, dokonale vyplnia prázdny priestor v topánkach.


Vložky môžu byť pre celú nohu alebo iba dopredu. V prípade, keď topánky spôsobujú odieranie päty, je možné kúpiť aj vložky do päty.


Určite čítajte:
ČO UROBIŤ, ABY SA TOPÁNKY NEODIERALI O NOHY? 

Ako zmenšiť topánky?


Ak máte trošku času a chceli by ste, aby vaše topánky dobre sedeli bez vyplňovania topánok rôznymi materiálmi, je možné ich domácim spôsobom skúsiť zmenšiť.

Ako zmenšiť športové topánky?

 1. Postriekajte športové topánky postrekovačom. Topánky majú byť vlhké, ale nie mokré.
 2. Vysušte topánky pomocou fénu na vlasy alebo sušičky.
 3. Vyskúšajte topánky. Ak sú stále veľké, zopakujte túto činnosť ešte raz, aby sa topánky zmenšili.

Ako zmenšiť kožené topánky?

 1. Namočte topánky pomocou postrekovača.
 2. Vysušte ich pomocou fénu. Presvedčte sa, že ho nedržíte príliš blízko topánok, pretože by ste mohli spôsobiť ich poškodenie.
 3. Po celkovom vysušení vyskúšajte, či sedia. Ak nie, opakujte tento proces, kým sa topánky neprispôsobia chodidlám.
 4. A ak ide o ideálne prispôsobenie, máme pre vás profesionálnu radu: ak ich budete sušiť, keď ich budete mať na nohách, tak sa zúžia podľa chodidla.
 5. V prípade topánok zo semišu a kože, nezabudnite na konzerváciu, ošetrenie. Poslednou etapou je použitie prostriedku na ošetrovanie semišu a kože.Zobraziť viac záznamov z Október 2020

Odporúčané

pixel