Zapísať do zoznamu obľúbených

Plus size. Ako zoštíhliť postavu vďaka topánkam?

2022-03-23
Plus size. Ako zoštíhliť postavu vďaka topánkam?

Mnohé ženy túžia opticky zoštíhliť svoju postavu a urobiť z nôh prínos svojej postavy. Ak nie ste celkom spokojné s proporciami svojho tela, jedným zo spôsobov, ako ich opticky zmeniť, je výber správnej obuvi. Tu je prehľad topánok, ktoré sú v tom najväčšími spojencami.

Ako zoštíhliť postavu vďaka topánkam?

Aj keď sa postava zmení, veľkosť topánok väčšinou zostáva rovnaká. Z tohto dôvodu je to rozmanitosť topánok, ktoré charakterizujú módne voľby väčšiny žien. Najdôležitejším pravidlom pri výbere topánok, ktoré sú určené na vizuálne zoštíhlenie postavy, je podpätok (alebo klin). Samozrejme, nízke topánky je tiež možné zvoliť tak, aby prospeli vzhľadu nôh, no práve tých pár centimetrov pod pätou dokáže nohy skutočne zoštíhliť. Oplatí sa však vybrať obuv, ktorá je zároveň pohodlná. Predsa nebudete nosiť topánky, ktoré spôsobujú pľuzgiere alebo sa lepia na nohu.

V lete bosé nohy najlepšie zoštíhľujú topánky telovej farby. V zime sa k pančuchám najlepšie hodia čierne alebo hnedé čižmy. Opticky splynú s nohou, nevytvoria jasnú líniu, a preto budú nohy vyzerať lepšie.


Aké topánky si vybrať pre zoštíhlenie postavy?

Farba topánok má veľký význam, čo sa týka predĺženia postavy. Avšak ešte dôležitejší je tvar topánok.

Lodičky

Lodičky, ako klasické topánky na podpätku sú samozrejme veľmi dobrou volbou pre ženy plus size. Jediné, čo je dobré vziať do úvahy je fakt, aby podpätok nebol príliš tenký. Lepšou volbou je o niečo hrubší, stabilnejší.


Sandále na stĺpiku


Plus size. Ako zoštíhliť postavu vďaka topánkam?


Aj nízky stĺpik v sandáloch dokáže efektívne vyvážiť proporcie postavy. Ďalšou výhodou je skutočnosť, že takéto topánky sú zvyčajne pohodlné. Na čo sa obzvlášť oplatí dať pozor, ak nie ste celkom spokojná s proporciami nôh, je to, aby sandále neboli obopnuté okolo lýtka. Remienky okolo členkov sú tiež dosť nebezpečné. Vytvárajú prierez, ktorý pridáva kilá navyše. Najlepším riešením je zvoliť rovnejšie sandále, najlepšie pletené. V tejto verzii sa dokonale hodia k romantickému alebo boho štýlu.


Klin

Platformové topánky s hrubšou podrážkou sú univerzálne, hodia sa k nohaviciam aj sukniam. Ich hlavnou výhodou je fakt, že tento typ obuvi dokonale vyvažuje proporcie postavy. Výhodou je aj pohodlnosť týchto topánok. Mnohým ženám sú vysoké opätky málo pohodlné a potom siahajú po klinoch. Kliny sú obľúbené najmä ako letné sandále.


Čižmy na široké lýtka

Ženy plus size majú často problém vybrať si tú správnu obuv pre svoje potreby. To platí najmä o čižmách. Často majú jednoduchý, tesný zvršok, čo sťažuje výber na širšiu nohu. Riešením sú predovšetkým čižmy s gumenými alebo všeobecne materiálovými prvkami. V kombinácii s kožou pôsobia veľmi elegantne a zároveň ľahko padnú na nohu. Ďalšou možnosťou je zvoliť si semišové čižmy. Často ich výrobcovia ponúkajú vo väčších veľkostiach zvršku. Mušketierske čižmy nad kolená v kombinácii s pančuchovými nohavicami v jednotnej farbe pristanú najmä ženám plnšej postavy. Vizuálne splývajú a vytvárajú dojem dlhších nôh. Najmä ak majú čižmy podpätok, napríklad blok alebo vyšší klin. Čižmy končiace v polovici lýtok sú pre postavu najmenej prospešné.Plus size. Ako zoštíhliť postavu vďaka topánkam?


Nízke čižmičky

Nízke čižmičky sú najuniverzálnejším typom obuvi, ktorý pristane naozaj každému. Široký stabilný stĺpik je pohodlný bez ohľadu na hmotnosť. Navyše dodá postave trochu ľahkosti a zároveň dokonale zladí proporcie postavy. V kombinácii dáva najlepší efekt, ktorý ochotne využijú ženy nespokojné so svojimi telesnými proporciami. Čižmy sa navyše hodia nielen na jar a jeseň, ale aj na teplejšiu zimu. Môžete si ich obliecť aj v lete, pretože existujú špeciálne dierkované modely.


Zobraziť viac záznamov z Marec 2022
pixel