Zapísať do zoznamu obľúbených

Piatok 13

2020-02-14
Piatok 13

Piatok trinásteho sa rýchlo blíži. Vážené čitateľky, ste poverčivé? Ukázal sa niekedy tento deň pre Vás naozaj smolný? Nezabudnite nám dať vedieť v komentároch pod týmto článkom.Nadchádzajúci deň nás prinútil uvažovať o poverách, najmä o tých, ktoré sa týkajú najdôležitejšej časti ženského šatníka, teda... samozrejme obuvi! Samozrejme, vzhľadom na nadchádzajúce sviatky, prvá vec, ktorá nás napadla, je, že topánky nie sú dobrým nápadom na darček. Podľa povery, človek, ktorý bol obdarovaný obuvou, od nás rýchlo odíde. Máte s týmto nejaké skúsenosti? Povedzte si samy, môžete získať lepší a praktickejší darček ako nový pár lodičiek na podpätku? Alebo mäkké a teplučké snehule pre nadchádzajúce mrazy? Ak ste však poverčivé, keď dostanete takýto darček, môžete zaň zaplatiť symbolický cent - určite to pomôže zrušiť zlé kúzlo.


POZRITE SI NAŠE TOPÁNKY

Ďalšia povera spojená s topánkami je známa všetkým vydatým ženám. Viete, že v deň predchádzajúci svadbe by mala nevesta dať na parapet topánky, aby v nich zachytila ​​čo najviac šťastia? Samozrejme lodičky by mali mať samozrejme zakryté prsty a päty - aby nám nazbierané šťastie nevypadlo :) Vo svadobný deň by ste mali hodiť do topánok symbolický cent, čo Vám v manželstve prinesie šťastie. Ak sa Vám páči, keď máte posledné slovo, mali by ste počas obradu prikryť kúsok ženíchových topánok Vašimi šatami.

POZRITE SI NAŠE TOPÁNKY

Poznáte nejaké ďalšie povery týkajúce sa obuvi? Snažíte sa ich uplatniť alebo si myslíte, že sú to iba povery? Položili ste niekedy svoje topánky na stôl? A snažíte sa, aby ste pri obúvaní topánok vždy obúvali najskôr pravú nohu? My ku poverám pristupujeme s veľkou rezervou a na budúci piatok Vám prajeme, aby ste si (ne)zlomili podpätky! :)


POZRITE SI NAŠE TOPÁNKY
Zobraziť viac záznamov z Február 2020
pixel