Zapísať do zoznamu obľúbených

Oficierky, čiže klasika, ktorá je vždy v móde.

2020-02-15
Oficierky, čiže klasika, ktorá je vždy v móde.

Čižmy oficierky získali svoju popularitu už pred niekoľkými sezónami, aj napriek tomu sú stále na VRCHOLE. Čím si to zaslúžili? Je to jeden z najviac klasických modelov, a ako ich poznáme, klasika sa bráni sama.


Čo sú oficierky?

Čižmy oficierky – topánky s vysokým zvrškom, pôvodne používané na jazdenie na koni. Vyznačovali sa tuhou, hladkou podrážkou, vďaka ktorej bolo možné nohu správne držať v strmeni a bezpečne ju vysunúť v prípade pádu z koňa. Vyznačovali sa tiež vystuženou pätou, ktorá chránila zvršok pred krčením v dolnej časti. V minulosti boli súčasťou uniformy dôstojníkov a dodnes sú súčasťou vojenských prehliadok.


Dnešné oficierky sú skvelé do veľa štylizácií. Čím ich doplniť, aby celok dobre vyzeral?

- Tesné džínsy, menčestrové nohavice alebo legíny – priliehavé nohavice zastrčené vo zvršku budú vždy dobrou voľbou najmä v tmavých tlmených farbách. Túto štylizáciu dokonale doplní pletená tunika a kabát. Skvele budú vyzerať tiež oversize svetre. Vytvoríte vďaka tomu módny ležérny vzhľad – casual.


- Jazdecké nohavice – v kombinácii s oficerkami vytvoria skutočne „jazdecký“ štýl. Rolák a bunda ho dokonale doplnia. Túto kombináciu si môžete obliecť na príležitostnú prechádzku alebo stretnutie s priateľmi.Čo sú oficierky?

- Krátke nohavice - kombinácia, ktorá bude vhodná v teplejších dňoch. V zimných štylizáciách, v ktorých sú šortky, ľahko spadneme ku gýču. Tomu sa vyhnete výberom skromnejšej hornej časti. Vyberte si k tomu klasický dlhý kabát a šatku alebo šál. Matné, nepriehľadné pančucháče doplnia celok.


- Krátka sukňa alebo šaty – je známe, že kombinácia štýlov je absolútnym hitom. Dievčenské rozšírené šaty môžete rozbiť ťažkými čižmami typu oficierky. Do vypasovaných sukní odporúčame košele a blúzky, zatiaľ čo pre rozšírené sukne odporúčame viac vypasované blúzky. V takomto outfite budete každý deň vyzerať očarujúco.Čo sú oficierky?

V našej ponuke sú oficierky z prírodnej kože, ekologickej kože a semišové. V zateplenej verzii alebo bez zateplenia. Vďaka nízkemu podpätku budú módne a súčasne pohodlné a vďaka ich univerzálnosti a ľahkosti kombinovania s rôznymi druhmi oblečenia ich môžete používať v mnohých outfitov.

oficierky
Zobraziť viac záznamov z Február 2020
pixel