Zapísať do zoznamu obľúbených

OXFORDKY A LOAFERS NA HRUBEJ PODRÁŽKE

2021-12-03
OXFORDKY A LOAFERS NA HRUBEJ PODRÁŽKE

DÁMSKE OXFORDKY A LOAFERS SÚ KLASICKÁ OBUV, KTORÁ TÚTO SEZÓNU ZÍSKALA NOVÚ PODOBU VĎAKA HRUBEJ PODRÁŽKE. AKO NOSIŤ ELEGANTNÉ TOPÁNKY NA JESEŇ A V ZIME? POZRITE IS NAŠE TIPY.

Túto sezónu hrubé podrážky ovládli takmer každý typ topánok – trend neobišiel ani štýlové oxfordky a loafers. Výsledok? Tieto klasické dámske poltopánky nabrali štýl a "príťažlivosť". Oxfordky, ktoré kedysi nosili študenti z najstaršej anglicky hovoriacej univerzity na svete a spájali sa s ľuďmi z dobrého domova, naberajú na hrubej podrážke trochu voľnosti a odkazujú na štýl grunge 90. rokov.

Nosenie tohto typu topánok má ďalšie výhody – hrubé podrážky pridávajú pár centimetrov a zároveň sú mimoriadne pohodlné.

Ako nosiť oxfordky a loafers na hrubej podrážke?

Oxfordky a loafers si zvyčajne obliekame k elegantnejším a oficiálnejším outfitom. V klasickej verzii ho kombinujeme s cigaretovými či kostýmovými nohavicami či sakom. Avšak hrubá podrážka vôbec nemení pohľad na spôsob nosenia týchto topánok. Dajú sa obuť nielen do kancelárie či na úrad, skvele sa hodia aj k voľnému či športovému štýlu. Môžeme ich kombinovať s teplákovými nohavicami, joggersami či vyšúchanými džínsami.

OXFORDKY A LOAFERS NA HRUBEJ PODRÁŽKE


Oxfordky a loafersy na hrubej podrážke – tipy na outfit

Vyskúšajte vzhľad inšpirovaný pánskou módou

Topánky oxfordky sú inšpirované pánskou módou. V outfitoch sa preto oplatí sihnuť po mužských prvkoch, ale v ženskom vydaní. Oxfordky a loafers s hrubou podrážkou sa skvele kombinujú so širokými manžetovými nohavicami a košeľou, elegantnou blúzkou, krátkou bundou či sakom.

Oxfordky v rockovom a grunge štýle

Hrubá podrážka bude dokonale ladiť so štýlmi inšpirovanými mládežníckymi subkultúrami. Týmto spôsobom môžete klasické oxfordky kombinovať so skinny džínsami, boyfriendami či džínsami typu „mom”. K tomu si oblečte tričko a koženú bundu. Uprednostňujete grunge à la 90.roky? Úzke nohavice typu skinny skombinujte s károvanou košeľou s potlačou populárnej skupiny.

Nemusíte sa obmedzovať len na nohavice. Tento typ topánok sa skvele prezentuje v kombinácii s krátkou sukňou a čiernymi pančuchami. Podobný efekt získate keď si na pančuchy či legíny oblečiete otrhané kraťase.

V ženskom štýle

Oxfordky a loafers sú ako vieme inšpirované pánskou módou, ale nie je prekážkou ich kombinovať s typicky ženskými prvkami. Verziu na hrubej podrážle môžete kombinovať s ľahkými vzdušnými sukňami či šatami. Hore je vhodné si obliecť voľný sveter alebo (v elegantnejšej verzii) dlhšie samo alebo kabátik.

Na čo nezabudnúť pri nosení oxfordiek a loafers na hrubej podrážke?

Ukážte kúsok kože okolo členkov. Bez ohľadu na to, či si k oxfordkám a loafersom oblečiete široké manžetové nohavice alebo úzke nohavice, dobrým nápadom je ukázať kúsok nohy medzi topánkou a nohavicamiOXFORDKY A LOAFERS NA HRUBEJ PODRÁŽKE


Nezabudnite na voľnú vrchnú časť oblečenia. Vzhľadom na hrubú podrážku, loafers a oxfordky vyzerajú trochu „ťažko”. V takejto situácii musíte vybalansovať postavu. V outfitoch tohto typu skvele vyzerajú voľné svetre, košele, ale aj dlhšie saká či kabáty, ktoré si hodíte na tričko či blúzku.

Oblečte si zaujímavé ponožky. K topánkam typu oxford alebo loafrs môžete nosiť ťapky (ukážete členok) alebo vyššie ponožky. Druhá voľba je vhodná obzvlášť pri kratších sukniach alebo šatách, ale môžete ju využiť aj k nohaviciam so širokými manžetami. Hľadajte vzory, ako sú kabaretky alebo kontrastné farby. Vďaka nim bude vaša ponožka funkčná, a oxfordky získajú originálny „podklad”.

Zobraziť viac záznamov z December 2021
pixel