Zapísať do zoznamu obľúbených

OUTFITY S FARBOU ROKA 2022

2022-01-12
OUTFITY S FARBOU ROKA 2022

"PREBÚDZAJÚCA TVORIVÉHO DUCHA, SEXI A POZORUHODNÁ – TAKÁ BUDE FARBA ROKA 2022 PODĽA PANTONE. TOTO ČESTNÉ MIESTO TENTOKRÁT ZÍSKAL ODTIEŇ PANTONE 17-3938 VERY PERI. AKO VYUŽIŤ TENTO ODTIEŇ V OUTFITOCH?

Prečo Very Peri?

Výber modrého odtieňa nie je náhodný. Prvýkrát v histórii bola farba PANTONE vytvorená pre to, aby “odzrkadľovala zmeny, ktoré nastupujú v globálnej kultúre, inovácie a transformácie.

Tvorcovia netaja, že farba roka 2022 čerpá inšpiráciu z reality okolo nás (pandémia), vývoja moderných technológií, obľuby hier či metaversum (virtuálnej reality v internetovej verzii). Pripomína aj modrú žiaru digitálnych zariadení – počítačov, tabletov či smartfónov. V istom zmysle PANTONE 17-3938 Very Peri „ilustruje fúziu moderného života a ako sa farebné trendy v digitálnom svete prejavujú vo fyzickom svete a vice versa.”


PANTONE 17-3938 Very Peri — čo to je za farbu?

PANTONE 17-3938 Very Peri je nezvyčajný odtieň, ktorý dizajnéri nazývajú „najšťastnejší a najteplejší zo všetkých odtieňov modrej“. Kombinuje modré farby a navyše má charakteristický fialovo-červený podtón. Týmto spôsobom má ukázať veselý, energický prístup a zároveň povzbudiť odvážnu kreativitu a tvorivé vyjadrenie. Ako priznáva Laurie Pressman, viceprezidentka Inštitútu farieb Pantone, „zložitosť tejto novej modro sfarbenej červenofialovej zvýrazňuje obrovské príležitosti, ktoré sú pred nami.“ ”.

Pôvodný odtieň modrej je tiež veľmi univerzálny a (ako sa ukázalo) môže byť prezentovaný v rôznych kombináciách. S jeho pomocou určite dokážeme vykúzliť zaujímavé, živé a pozitívne outfity práve na teplejšie dni. Ktoré farby budú najlepšie ladiť s farbou roka 2022 PANTONE? Poďme sa pozrieť na odporúčanú paletu farieb.
OUTFITY S FARBOU ROKA 2022Čo sa hodí k farbe Veri Peri?


Pastelové farby

Farba roka 2022 perfektne doplní akýkoľvek outfit v pastelových farbách. Poslúži ako základ, ale aj ako doplnok outfitu - na kabelke alebo topánkach. Ak sa rozhodnete pre blúzku alebo šaty vo farbe Veri Peri, potom sa oplatí doplniť ich odtieňmi púdrovej ružovej, lila alebo pastelovými verziami mätovej a tyrkysovej. Na túto rolu sa výborne hodia púdrové topánky baletky a mätová kabelka.


Béžové, hnedé a šedé odtiene

Osviežujúci odtieň modrej sa tiež harmonicky spája s tlmenými farbami prevzatými priamo z prírody. Skvele preto bude vyzerať v kombinácii so svetlou a tmavou béžovou, hnedou, sivou či antracitovou prezentujúc esenciu štýlu a jednoduchú eleganciu. Tieto farebné kombinácie sa dajú použiť v oficiálnom aj klasickom štýle – k saku či obleku. V tomto prípade sa oplatí použiť ho v rôznych druhoch doplnkov, ako je kabelka, šperky alebo elegantné lodičky..


Rôzne odtiene zelenej

Teplý odtieň modrej sa oplatí taktiež kombinovať s odtieňmi zelenej. V tomto prípade nás môže zlákať čokoľvek, pretože farbe roka 2022 pristanú sýta tmavozelená, ale aj svetlé odtiene, dokonca aj limetkové. Very Peri je ako stvorená na jarný každodenný outfit plný energie a optimizmu. Čo tak kombinácia blúzky vo farbe Veri Peri, džínsov a svetlozelených sneakersov?
OUTFITY S FARBOU ROKA 2022Ružové a červené odtiene a šťavnatá pomarančová

Teplé a jemné odtiene ružovej, červenej a oranžovej dokonale vyvažujú tento studený odtieň modrej. Ružové a oranžové doplnky či prvky outfitu prinášajú veľa osvieženia a upútajú pozornosť. Môžete preto kľudne siahnuť po vysokých opätkoch, lodičkách, sandáloch či mokasínach vo farbách indickej ružovej, lososovej, eozínovej či rubínovej v kombinácii s nohavicami vo farbe Veri Peri.


Žlté odtiene

Veri Peri vyzerá vedľa žltej skvele. Dá sa úspešne kombinovať s teplými odtieňmi žltej, blúzkami v odtieňoch: horčicová, medová, jantárová alebo v odtieni sušeného machu. Do svojho outfitu vnesiete veľa energie a pozitívnych vibrácií.

Zobraziť viac záznamov z Január 2022
pixel