Zapísať do zoznamu obľúbených

Nohavice flare - Aké topánky

2022-03-23
Nohavice flare - Aké topánky

Vracia sa móda na nohavice v štýle flare čiže obľúbené “zvony”. Aké topánky sa hodia k džínsom so širokými nohavicami?

Nohavice flare – čo je to za strih?

Nohavice flare sú rozšíreného strihu. Môžu to byť rovnako veľmi široké zvony, ako aj nohavice, ktoré majú menej materiálu v spodnej časti. Obyčajne sú vyrobené z džínsoviny. Nohavice flare boli veľmi obľúbené v 70-tich rokoch a teraz sa móda na ne opäť vracia.


Ideálne topánky k džínsom flare

S nohavicami typu flare nie je vôbec jednoduché vytvoriť dobre vyzerajúci outfit. Najťažšie je k nim doladiť topánky. Tu je niekoľko modelov, ktoré sú určite vhodné.

Topánky na platforme

Topánky na platforme určite naväzujú na módu v štýle hippies, a teda rovnako sa hodia k flare nohaviciam. Vďaka hrubej podrážke získava postava akúsi ľahkosť. Takýto model, ktorý je zakrytý nohavicami, opticky predlžuje. Topánky na platforme sú obzvlášť vhodné na leto vo forme sandálov. Dobre budú vyzerať tie na prírodnej podrážke, napríklad drevenej. Platforma umožňuje nosenie vyšších podpätkov než obyčajne.


Sneakersy

Pohodlné sneakersy sa hodia takmer ku všetkému, takisto k flare džínsom. Môžete si zvoliť typicky športovú mnohofarebnú obuv prípadne s veľkými dekoráciami, alebo módne tenisky. Bude to pohodlné, voľné, ideálne k módnym rozšíreným nohaviciam.Nohavice flare - Aké topánky


Čižmičky na podpätku

K džínsom flare sa ideálne hodia čižmičky na podpätku s hranatou či mandľovou špičkou.. Vtedy len veľmi jemne vystávajú spod nohavíc.


Trapery na hrubej podrážke

Masívne topánky jednoducho vyzerajú skvele v kombinácii s rozšírenými nohavicami. Topánky vo vojenskom štýle sú skutočný módny trend v roku 2022.


Klinové topánky

Klinové topánky prekryté materiálom nohavíc vyzerajú veľmi ľahko. Pridajú niekoľko centimetrov na výške a navyše robia dojem, že naoko ťažké džínsy sú ľahké, v dovolenkovom štýle. Je to veľmi pohodlné riešenie.Nohavice flare - Aké topánky


Sandále na stĺpiku

MMasívne podpätky sú ideálnou volbou k nohaviciam v štýle flare. Predovšetkým kvôli tomu, že dokonale splývajú s nohavicami. Na leto sú preto ideálne sandále na stĺpiku.


Dreváky

Ťažké dreváky na masívnej podrážke zrovnovážia zvonové nohavice. Naväzuje to na módu v štýle retro. Najlepšie, ak tento typ nohavíc nesiaha úplne po zem, ale dva centimetre nad ňou. Takýto spôsob nosenia šľapiek-drevákov je najpohodlnejší.


Aké topánky nenosiť k zvonom?

Nie všetky topánky budú dobre vyzerať k zvonovým nohaviciam. Tu je niekoľko nevhodných tipov:


Lodičky

Nohavice s veľkým množstvom materiálu v dolnej časti v kombinácii s tenkými a nestabilnými lodičkami je najjednoduchší spôsob ako sa prevrátiť ukážkovým spôsobom. Chodenie týmto spôsobom je priam krkolomné. Rozhodne lepšou volbou je hrubší podpätok.


Šppicaté poltopánky

Špicaté špičky topánok vystávajúce z pod zvonom tvoria čarodejnícky vzhľad. S takými topánkami nie je ťažké zaháčiť o material, čo spôsobuje rovnaké problémy ako v prípade lodičiek.


Šľapky

opánky klopkajúce pod zakrývajúcim materiálom džínsov je módnou katastrofou. Súvisí s tým samozrejme záležitosť pohodlia a bezpečnosti. Materiál sa bude rolovať pod pätami a všetko bude vyzerať veľmi zle. Preto je to jedna z najhorších možností. Týka sa to topánok s plochou podrážkou. Šľapky na podpätku a najmä dreváky môžu v prípade takého outfit vyzerať veľmi dobre.


Zobraziť viac záznamov z Marec 2022
pixel