Zapísať do zoznamu obľúbených

NOSENIE DÁMSKYCH LODIČIEK : AKO SA VYHNÚŤ OTLAKOM NA CHODIDLÁCH?

2022-02-03
NOSENIE DÁMSKYCH LODIČIEK : AKO SA VYHNÚŤ OTLAKOM NA CHODIDLÁCH?

ZBOŽŇUJETE CHODIŤ V LODIČKÁCH, ALE ČASTO SA VÁM ROBIA OTLAKY A PĽUZGIERE NA CHODIDLÁCH? ZOZNÁMTE SA S NAJLEPŠÍMI SPÔSOBMI, ABY BOLI TOPÁNKY ČO NAJPOHODLNEJŠIE.

Lesk a tieň dámskych lodičiek

Ak by sme mali vybrať jeden z najobľúbenejších dámskych modelov obuvi, to štýlové lodičkyby sa určite nachádzali v prvej trojke, a možno aj na hrdom prvom mieste. Určite práve na lodičky myslela Coco Chanel, pri tvrdení : “Žena v dobrých topánkach nie je nikdy škaredá.” Život bez vysokých podpätkov si nevedela predstaviť ani Marilyn Monroe, ktorá v jednom z rozhovorov priznala, že “nevie, kto vynašiel topánky na vysokých podpätkoch, ale všetky ženy mu vďačia za vela”. V skutočnosti je ťažké nesúhlasiť s týmto vyhlásením. Štýlové lodičky pozitívne vplývajú na ženský vzhľad – predlźujú postavu, zoštíhľujú nohy a tiež dodávajú pôvab a sebavedomie.

Žiaľ, lodičky okrem mnohých výhod majú aj určité nevýhody. Predovšetkým vedia byť veľmi nepohodlné. Najmä ak si vyberieme lodičky, ktoré nie celkom sedia na nohe. Nevýhodou chodenia v nevhodných a nepohodlných lodičkách je vznik otlakov a pľuzgierov na nohách.Ako vznikajú otlaky na chodidlách?

Otlaky na chodidlách sa objavujú vtedy, keď dlhý čas nosíme tesnú a nevhodne zvolenú obuv. K tvorbe pľuzgierov prispieva aj vlhkosť chodidiel. Najčastejšie sú výsledkom dlhotrvajúceho otierania pokožky chodidla o vnútro topánky, väčšinou za pätou. Vtedy s ana najvyššej vrstve kože vytvára malý bolestivý pľuzgier naplnený tekutinou.

NOSENIE DÁMSKYCH LODIČIEK : AKO SA VYHNÚŤ OTLAKOM NA CHODIDLÁCH?Ako sa vyhnúť vzniku otlakov? Čo tak spôsob Meghan Markle?

Pred nedávnom vyvolala rozruch Meghan Markle, ktorá mala obuté (minimálne) o číslo väčšie topánky na vysokom podpätku. Ukázalo sa, že nejde o žiadne spoločenské faux-paus alebo módny prestrelok, ale zámer. Ide o trik, ktorý používajú mnohé hviezdy a celebrity. Nosenie o niečo väčších topánok umožňuje predísť problémom boľavých chodidiel a takisto nepríjemných otlakov. Nie je to však odporúčaný spôsob pre všetkých, a nosenie veľkých lodičiek môže byť dôvod ďalších otlakov na pätách.
Vyberajte si lodičky s nižším podpätkom

Vyššie nie vždy znamená pohodlnejšie. Toto pravidlo dokonale platí pri nosení lodičiek. Čím vyšší uhol chodidla, o to viac sa prsty schovávajú a tlačia do špičky. A to je rýchla cesta k otlakom a pľuzgierom. Ak sa chcete vyhnúť zdravotným problémom, kúpte si lodičky na nižšom podpätku. Už dávno sa zistilo, že najpohodlnejšie lodičky s podpätkom 5-8 cm. Podľa lekárov sú z hľadiska zdravia najbezpečnejšie podpätky 1-3 cm.
Kým pôjdete na oslavu, "rozchoďte" topánky

Ak sa chcete vyhnúť vzniku pľuzgierov a otlakov na chodidlách, neobliekajte sin a oslavu topánky “rovno z obchodu”. Nohy si musia na novú obuv zvyknúť. Preto je najlepšie chodiť doma v topánkach : najprv niekoľko minút denne, a následne 2-3 hodiny denne. Ideálne je obuť si ich večer, kedy sú vaše nohy viac opuchnuté. Týmto spôsobom ich trochu roztiahnete. Aby ste sa vyhli pľuzgierom a otlakom, na neuralgické miesta prilepte ochrannú náplasť.Používajte vložky do topánok

Pľuzgiere a otlaky sa objavujú najčastejšie vtedy, keď sa chodidlo šmýka v topánke. Ako tomu zabrániť? Posnažte sa o lepšie prispôsobenie chodidla. V tomto sú nápomocné vložky do topánok. Mäkké, gélové a vhodne zvolené vložky zabezpečia dodatočný comfort a lepšie rozloženie váhy.

NOSENIE DÁMSKYCH LODIČIEK : AKO SA VYHNÚŤ OTLAKOM NA CHODIDLÁCH?


Zakryte chodidlo náplasťami

Ak viete, na ktorých miestach na chodidle sa vám vždy robia pľuzgiere, hneď použite špeciálne náplaste. Týmto spôsobom zminimalizujete riziko vzniku rán a bolesti.


Vyberajte si vhodný střih topánok

Ak ani jeden z uvedených spôsobov nepomáha a aj naďalej je chodenie v lodičkách skutočným utrpením, a na pätách a prstoch sa objavujú neznesiteľné otlaky, vyberte si iný typ obuvi. K večernému outfitu si môžete obuť topánky na vysokom podpätku s otvorenou špičkou a bez päty. Týmto spôsobom sa vyhnete otlakom na pätách a vaše prsty nebude nič tlačiť.

Zobraziť viac záznamov z Február 2022
pixel