Zapísať do zoznamu obľúbených

NAJMÓDNEJŠIE TOPÁNKY NA TOHTOROČNÝ KARNEVAL

2021-02-01
NAJMÓDNEJŠIE TOPÁNKY NA TOHTOROČNÝ KARNEVAL

KARNEVALOVÉ ŠIALENSTVO SA UŽ ZAČALO! A PO AKOM ŠTÝLE TOPÁNOK SIAHNUŤ PRI VYTVÁRANÍ KREÁCIE NA PÁRTY. ZOZNÁMTE SA S NAŠIMI NÁVRHMI!

Karneval je plesové obdobie v roku, ktoré sa oficiálne začína 6. januára na Troch kráľov a končí sa Popolcovou stredou. Pred týmto dňom ešte existujú tzv. fašiangy, posledný karnevalový deň. Karneval si spájame predovšetkým s časom veľkej zábavy, plesov, maškarných plesov a domácich párty. Najväčšia a najpozoruhodnejšia akcia je samozrejme: fašiangový sprievod na Promenade des Anglais v Riu de Janeiro a maškarný karneval v Benátkach (Carnevale di Venezia) na európskom kontinente. Je zaujímavé, že samotné slovo „karneval“ sa nespája so zábavou a tancom, ale s ... mäsom. Carnevale je odvodené z latinčiny: carnem levāre, čo znamená „odstrániť mäso“, alebo caro, vale, čo znamená „zbohom mäso“. Znamená to teda čas rozlúčiť sa s mäsom pred blížiacim sa pôstom.


NAJMÓDNEJŠIE TOPÁNKY NA TOHTOROČNÝ KARNEVAL

Počas karnevalu sa väčšina z nás dobre zabáva s priateľmi na populárnych domácich večierkoch a nepochybne to bude aj tento rok. Znamená to, že by sme sa mali vzdať večerných šiat? Samozrejme, že nie! Na domácej párty sa tiež môžeme vyblázniť a investovať do veľkolepého účesu, kostýmu alebo šiat, doplnkov a samozrejme štýlových topánok. Predstavujeme vám najlepšie a univerzálne návrhy karnevalových topánok, ktoré sa budú hodiť ku každému večernému stylingu.


Strieborné/metalické/zlaté topánky – buďte glamour!

Topánky v metalických odtieňoch sa dlho tešia neutíchajúcej obľube. Ak máte v skrini aspoň jeden pár metalických topánok, táto karnevalová párty je konečne ideálnou príležitosťou na ich obutie. Lesklé a trblietavé topánky spôsobia, že budete vyzerať oslnivo (doslova), a zároveň elegantne a celý outfit získa pôvabný efekt. Výber doplnkov závisí od odtieňa metalických topánok, ktoré máte obuté. Strieborné lodičky, mokasíny alebo balerínky budú perfektne ladiť s čistými a studenými farbami, ako je biela a modrá. Zlaté topánky dodajú lesk nielen klasickým malým čiernym šatám či obtiahnutým čiernym legínam. Zlato vyzerá nádherne v kombinácii s púdrovo ružovými, bielymi a tmavomodrými alebo červenými šatami.

NAJMÓDNEJŠIE TOPÁNKY NA TOHTOROČNÝ KARNEVAL

Lakované lodičky – pridajte si lesk

Lakované lodičky sú ako stvorené na párty! Topánky s efektným leskom budú dokonalým dotvorením outfitu.

Lakované topánky však vyžadujú starostlivý výber ďalšieho oblečenia - musíte byť umiernené. Keď sa rozhodneme pre čierne, červené alebo ružové lakované lodičky, musíme si obliecť šaty alebo viac tlmený kostým, bez lesku alebo ďalších ozdôb. Dobrým riešením sú monochromatické štylizácie, napríklad čierny kostým s čiernymi lakovanými lodičkami. Pre lepší efekt stojí za to pridať vhodný doplnok, napríklad lakovanú kabelku v odtieni našich topánok. Ľudia, ktorí uprednostňujú skôr rockový štýl, si môžu zvoliť lakované topánky, krátku sukňu a koženú motorkársku bundu.


Postavte na intenzívne farby

Karneval je časom, kedy si môžeme dovoliť trochu šialenstva. A tak sa bez tieňa pochybností zamerajte na výrazné intenzívne farby. Ružové topánky, žlté alebo červené dodajú oživenie párty. Rovnako ako v prípade lakovaných lodičiek stojí za to používať farby striedmo. Topánky v intenzívnej farbe sú tak výrazným doplnkom outfitu, že nemá zmysel ich miešať s inými kontrastnými farbami - získame tak efekt odlišný od zamýšľaného.


Dámske lodičky nude – počíta sa prirodzenosť

Ak staviate na expresívny a farebný karnevalový outfit s efektnými farebnými kombináciami, flitrami alebo potlačou zvierat, potom stojí za to zvoliť si tlmenejšiu obuv. Takou univerzálnou voľbou sú lodičky vo farbe nude. Ide o obuv, ktorá bude fungovať prakticky v akomkoľvek variante karnevalového oblečenia. Subtílne, nenápadné topánky budú dokonalým pozadím pre oslnivé a farebné karnevalové kostýmy. Vo svojom šatníku majte vždy aspoň jeden pár takýchto topánok.

Zobraziť viac záznamov z Február 2021
pixel