Zapísať do zoznamu obľúbených

Loafersy - čo sú to za topánky a s čím ich nosiť?

2022-10-10
Loafersy - čo sú to za topánky a s čím ich nosiť?
Čo sú to loafersy? Jedná sa o veľmi pohodlné topánky, ktoré si vyberajú muži aj ženy. Milujeme ich pre ich pohodlie a elegantný vzhľad. Sú nenahraditeľné v úradných situáciách a pri stretnutiach s priateľmi. Nechcete nosiť vysoké podpätky, ale nepresvedčila vás športová obuv? Loafersy sú práve pre vás!

Balerínky príliš ploché, vysoké podpätky príliš vysoké? Vyberte si loafersy!

Nie je to veľké tajomstvo – topánky by mali byť predovšetkým pohodlné. Občas sa stane, že ich musíme mať na nohách celý deň! Nepohodlné, sťahujúce a sťažujúce chôdzu (a niekedy aj hodiny státia) vysoké podpätky nie sú vždy dobrým riešením.

Baleríny? Zdajú sa byť dokonalé - ploché, decentné, vizuálne ľahké. Len sa niekedy ukáže, že ich podrážka je príliš tenká a celá topánka pôsobí skôr infantilným dojmom. A potom čo?

Vtedy na scénu vstupujú lofaersy – dámske poltopánky dokonale ušité na mieru potrebám žien v rôznych situáciách. Sú elegantné, zakrývajú prsty a päty (v niektorých situáciách to vyžaduje protokol), majú vystuženú a zvýšenú v zadnej časti podrážku, ale nie sú to vysoké podpätky. Podľa potreby si môžete vybrať loafersy v oficiálnej verzii - čiernej a hladkej - alebo v trochu voľnejšom štýle. Aj ružové topánky s peknými bodkami, zdobené čiernym prúžkom, padnú štýlu mnohých žien, ktoré si chcú po práci zažiť trochu šialenstvo.

Loafersy - čo sú to za topánky a s čím ich nosiť?

Loafersy nie sú pánske topánky!

Aj keď je pravda, že ako prví nosili loafersy muži, v dnešnej dobe sú to perfektné topánky aj pre ženy. Sú ideálne pre sezónu od jari do jesene.

Vizuálne sa od seba dámske a pánske topánky mierne líšia, ale u loafersov je najdôležitejší strih a tento je maximálne zachovalý. Dámske topánky budú z pochopiteľných dôvodov klásť väčší dôraz na vizuálnu stránku – zdobenie opaskom v inej farbe, jemná spona, zvršok s módnym vzorom sú tu štandardom. Pánske loafersy sú všeobecne hladké a čierne. Ženy nosia rôzne farby – okrem klasickej čiernej tu nájdeme bielu, béžovú aj odvážnejšie návrhy.

Pevný dresscode a ľahké ležérne štylizácie – loafersy sa overia kdekoľvek!

Začneme štylizáciami, v ktorých loafersy nebudú fungovať. Rozhodne by sa nemali nosiť s teplákovými súpravami - je to príliš veľká disonancia. A to je vlastne jediné obmedzenie - loafersy sú poltopánky, takže najdôležitejším determinantom ich nosenia bude počasie. To je k nám však v posledných rokoch veľmi láskavé. V extrémnych prípadoch ich možno nasadiť aj v zime. O tým viac, nesmú loafersy chýbať v šatníku dobre oblečené ženy.

Loafersy - čo sú to za topánky a s čím ich nosiť?

Loafersy k šatám?

Určite áno. Najmä tým jednoduchým, ktoré sa nosia s ohľadom na obchodné rokovania. Aj keď… loafersy s trochu frivolnejším vzhľadom sa dajú nosiť aj ku klasickým malým čiernym šatám. Vyvarujte sa však kombinovaniu loafersov s večernými šatami. Tie rozhodne vyžadujú vysoké podpätky.

Loafersy k nohaviciam?

Možností je tu naozaj veľa. Tento model dámskych poltopánok sa uplatní ako v športových (ak nie k teplákom!), tak aj o niečo elegantnejších štylizáciách. Možno ich ľahko nosiť k džínsom alebo legínam v kombinácii s bundami. Dobre poslúži aj ako doplnok štylizácie, ktorej vrchný diel bude tvoriť krivák. V tomto prípade stojí za to zabezpečiť, aby bunda a topánky boli rovnakej farby.

Loafersy možno kombinovať ako s elegantnými nohavicami, tak s dámskymi oblekmi. A ak hľadáme úplne iný štýl, ani to nie je problém. Tužková sukňa a sveter s výstrihom do V priamo žadoní o loafersy.

Zobraziť viac záznamov z Október 2022
pixel