Zapísať do zoznamu obľúbených

Keď si hostia vyzúvajú topánky – dobré vychovanie alebo faux pas?

2020-02-15
Keď si hostia vyzúvajú topánky – dobré vychovanie alebo faux pas?

Zvyk vyzuť si topánky už roky budí veľa rozdielnych názorov - má veľa priaznivcov aj odporcov. Špecialisti spoločnosti savoir-vivre tiež nemajú jednoznačné pokyny. Aj keď podľa názoru mnohých z nich by sa topánky nemali vyzúvať, zároveň vyzývajú na rešpektovanie hostiteľa a prispôsobenie sa jeho pravidlám. Ako je to u Vás? Očakávate od svojich hostí vyzúvanie alebo si myslíte, že nemusia?Podľa nášho názoru vždy používajte zdravý rozum. Napríklad, keď ideme na formálnu párty, vysoké podpätky alebo balerínky sú súčasťou našej štylizácie. Organizátori by tiež mali počítať s tým, že v oblekoch a krásnych šatách sa nebudeme cítiť pohodlne, ak pri tom budeme chodiť v ponožkách alebo papučiach. Inak je to v prípade, že ideme na neformálne stretnutie s priateľmi. Najmä na jeseň a v zime, v nepriaznivom počasí, môžeme do bytu priniesť veľa nečistôt. Najlepším riešením je priniesť si čistú obuv na prezutie. A najmä preto, že v súčasnosti topánky na doma nemusia byť nudné!


BOTY

Hitom posledného obdobia sú gumové žabky s kožušinou - na výber sú rôzne farby, s možnosťou dlhších alebo kratších štetín. Vďaka hrubšej gumovej podrážke sú ideálne nielen do bytu, ale aj na záhradu alebo terasu. Niektoré sú tiež v pokušení kombinovať ich s neformálnym štýlom a nosiť ich každý deň.


Typickou domácou obuvou na našej webovej stránke sú teplučké plyšové papuče. Mohlo by byť niečo viac očarujúce ako pastelové papuče s motívom zajačika alebo psíka? Určite nie! Verte nám, že keď vyzujete čižmičky a členkové topánky, Vám žiadne iné topánky nezabezpečia väčšie pohodlie.


BOTY

Ak si chcete kúpiť multifunkčné veci, perfektným riešením pre Vás budú gumové žabky so vzormi ovocia. V zime, keď ich nosíte doma, Vám pripomínajú leto, a keď leto príde konečne, budete si ich môcť obuť ku bikinám a ísť na pláž! :)


Pamätajte si, koľko domov toľko zvykov - odporúčame Vám zhodnotiť dôležitosť stretnutia a predovšetkým sa vždy spoliehať na svoju intuíciu.BOTY
Zobraziť viac záznamov z Február 2020
pixel