Zapísať do zoznamu obľúbených

KDE SKLADOVAŤ TOPÁNKY?

2022-01-26
KDE SKLADOVAŤ TOPÁNKY?

SPRÁVNE SKLADOVANÉ TOPÁNKY SI DLHŠIE UCHOVAJÚ PEKNÝ VZHĽAD. PRÁVE Z TOHTO DÔVODU SA OPLATÍ STARAŤ SA O MIESTO, KDE BUDETE UCHOVÁVAŤ SVOJU ZBIERKU TOPÁNOK. PORADÍME, AKO TENTO PRIESTOR NAJLEPŠIE ORGANIZOVAŤ.

Nábytok na skladovanie topánok


Obyčajne sú v slovenských domácnostiach topánky uložené v rôznych typoch vyhradených skríň alebo šatníkov. Veľmi často na chodbe, pretože práve tam sa obúvajú topánky. Priestor predsiene je však väčšinou príliš malý na to, aby ste doň umiestnili všetky topánky.
Toto miesto je určené skôr pre tých, ktorí ho navštevujú pravidelne. Ostatné by mali byť dobre uskladnené. Pri plánovaní priestoru na tento účel, napríklad v šatníku, sa oplatí jasne oddeliť rôzne druhy obuvi pre rôzne ročné obdobia.

KDE SKLADOVAŤ TOPÁNKY?Skrinka na topánky umiestnená v predsieni nezaberie veľa miesta, ale je veľmi priestranná. To všetko vďaka tomu, že namiesto klasických políc ponúka krídlové dvierka. Vďaka tomu je úzka a zmestí sa aj do úzkych priechodov. Môžete si vybrať taktiež vysoký stojan na topánky, dokonca otočný. Ďalším nápadom na uskladnenie obuvi doma je využitie komody. Niektoré druhy topánok sa dajú dobre uschovať v zásuvkách. Najmä tie, ktoré sú málo používané, ako sú lodičky. Priestranné zásuvky sú dobré na uloženie ľahkých balerínok alebo sandálov. V tomto prípade treba dodržiavať rovnaké zásady ako pri skladovaní v šatníku.

Ukladanie topánok na policiach


Na policiach zaberú topánky najmenej miesta, ak sú umiestnené striedavo, teda jedna topánka vpredu a druhá vzadu. Pri väčšom počte topánok to prinesie citeľnú úsporu miesta. Najvyššie poličky, s najväčším priestorom, sú určené pre zimné topánky s najvyšším zvrškom a je najjednoduchšie ich poškodiť. Dierované police sú najlepšie na sneakersy. Môžu však poškriabať podpätky. Dobrým riešením sú špeciálne stojany na topánky, umožňujúce umiestniť jedny nad druhé. To topánky nielen dobre vystaví, ale zabráni aj ich vzájomnému znečisteniu a zabezpečí cirkuláciu vzduchu.

Skladovanie topánok – dôležitý je poriadok!


Dobre navrhnutý priestor na uloženie obuvi využíva všetky druhy krabíc a organizérov. Samozrejme môžete použiť originálne krabice od topánok. Môžete si kúpiť aj plastové. Tie priesvitné uľahčia hľadanie toho správneho páru. Máte veľa párov topánok a škatule sú naskladané na sebe v policiach? Zaujímavý nápad je buď podpísať každý pár a napísať poznámku na krabicu, alebo topánky odfotiť. Vytlačená fotografia vám umožní rýchlo nájsť pár, ktorý hľadáte.

KDE SKLADOVAŤ TOPÁNKY?


Kde skladovať sezónnu obuv?


Obuv, ktorá sa používa len v určitom ročnom období, treba skladovať obzvlášť opatrne. Po použití ju očistite a naimpregnujte. Správne zvolený prípravok pre typ materiálu umožní na jednej strane osviežiť vzhľad obuvi, no na druhej ju ochráni aj pred dažďom a inými prípadnými nepriaznivými vplyvmi. Je dobré použiť napríklad zrolované noviny a napchať ich dovnútra topánky. Noviny odvedú vlhkosť a nedovolia, aby sa vaše topánky zdeformovali. Použitie obuvníckeho kopyta je obzvlášť dôležité pre koženú obuv. Fungujú ako zatláčadlo, spevňujú celú topánku. Vďaka tomu sa koža nebude ohýbať a dokonca ani praskať, keď sa topánky nepoužívajú.
Po sezóne je možné obuv odniesť do pivnice, pokiaľ v nej nie je vlhkosť a obuv je riadne chránená proti prípadnému znečisteniu. Zabalená v pevných kartónových krabiciach prežije do ďalšej sezóny.
Zobraziť viac záznamov z Január 2022
pixel