Zapísať do zoznamu obľúbených

K čomu sa hodí tylová sukňa a s čím ju kombinovať?

2022-04-28
K čomu sa hodí tylová sukňa a s čím ju kombinovať?

Tylové sukne sú atribútom balerínok a malých dievčat, ktoré majú rady ich ľahkosť a očarujúci vzhľad. Už niekoľko rokov sú však tylové modely obľúbené aj ako doplnok dospelých žien. V akých kombináciách vyzerajú najlepšie?


Tylová sukňa – aký je to strih?

Tylová sukňa je spojená s eleganciou. Ide o obľúbený model outfitu napríklad na svadbu. Súčasná móda však umožnila obliecť si ju aj v bežný deň. Vysoké a štíhle ženy budú v tomto type oblečenia vyzerať najlepšie. To však neznamená, že iné ženy po nich nemôžu siahnuť. V prípade nižších postáv stačí zvoliť model menej rozsiahly, z menšieho počtu vrstiev a viac vypasovaný na postavu.
Výhodou tylovej sukne je jej farebné prevedenie. Môže byť veľmi tlmená, čierna, hnedá, sivá, ale aj pastelová a dokonca aj viacfarebná. Aby ste sa však vyhli jej infantilnosti, musíte farebné modely kombinovať s decentným topom. To platí aj pre topánky.


K čomu sa hodí tylová sukňa a s čím ju kombinovať?

Tylová sukňa môže byť veľmi elegantná, klasická. Hodí sa napríklad k saku, pokiaľ je o niečo kratšie. Dobre vyzerajú aj jesenné a zimné kombinácie so svetrom, ktorý možno prezentovať napríklad odhaleným ramenom. Myšlienka, ktorá vždy funguje, je spojiť ho s obyčajným tričkom. Takáto zostava je vždy moderná. Tylová sukňa vyzerá dobre aj vo výraznejšej verzii, v rockovom štýle s ramoneskou. Koža dobre vyvažuje ľahkosť tylu a uberá mu jemne "sladký" charakter.

Určite by ste však nemali kombinovať tylovú sukňu v čiernej alebo námorníckej modrej s bielymi blúzkami, nieto ešte košeľami. Pôsobí to ako školská akadémia.


K tylovej sukni sa hodí neskutočné množstvo rôznych topánok.


Topánky k tylovej sukni – hrsť inšpirácie

K tylovej sukni sa hodí neskutočné množstvo rôznych topánok. Veľmi klasická, casual kombinácia je s balerínkami s okrúhlou alebo predĺženou špičkou (lordsy)Jej kombinácia s balerínkami s okrúhlou alebo predĺženou špičkou (lordsy). Takúto midi sukňu je tiež dobré skombinovať s teniskami alebo sneakersami. Vybrať si potom môžete nielen jednoliate biele, ale aj farebné a s výraznými doplnkami, akými sú napríklad ozdobné kamienky. Sú pohodlné a ľahké, takže budú ideálne pre každodenné nosenie.

Čižmičky, kovbojky, trapery...

Tylová sukňa je celosezónny model. Dá sa nosiť spolu s pančucháčmi, teda aj s čižmami a kovbojskými čižmami. Vyššia sára by mala byť schovaná pod materiálom sukne. Vyzerá dobre s trapermi a ťažkými workerami. Univerzálnym riešením je vybrať si členkové čižmy k tylovej sukni. Vysoké podpätky sa perfektne hodia k midi dĺžke. Vyrovnávajú proporcie. Vďaka nim je tento typ outfitu vhodný aj do práce. Čižmy sa dajú nosiť takmer počas celého roka.

Lodičky

Aj tylová sukňa môže byť vždy elegantná. Preto je dobrou voľbou kombinovať ju s vysokými opätkami. Úzke topánky spôsobia, že vaše nohy budú vyzerať štíhlejšie. Takisto sa hodia aj k sukniam 7/8 dĺžky. Dôležité je, že takáto sukňa nemôže pozostávať z mnohých vrstiev tylu, ktoré trčia do strán. Bude to mať chaotický efekt.


K čomu sa hodí tylová sukňa a s čím ju kombinovať?


Sandále

Tyl je veľmi dovolenkový materiál, preto ho možno kombinovať s klinovými sandálmi v boho štýle. Pri výbere plochých sandálov treba venovať väčšiu pozornosť vhodnej dĺžke a strihu sukne. Nevhodne zvolená môže deformovať postavu a opticky rozširovať nohy.

Zobraziť viac záznamov z Apríl 2022
pixel