Zapísať do zoznamu obľúbených

K čomu nosiť lodičky na kline?

2020-04-23
K čomu nosiť lodičky na kline?
LODIČKY NA KLINE SÚ DRUHOM OBUVI, KTORÉ SÚ VEĽMI OBĽÚBENÝM TYPOM VEĽKÉHO MNOŽSTVA ŽIEN. SPÁJAJÚ V SEBE POHODLIE S PEKNÝM VZHĽADOM A PRIDÁVAJÚ ŠTÍHLOSŤ CELEJ POSTAVE. TENTO MODEL TOPÁNOK JE POPULÁRNY NA JAR AJ V LETE, AKO ZAUJÍMAVÁ ALTERNATÍVA K PLOCHÝM BALERÍNKAM.

Aké lodičky na kline si vybrať?

Najlepšie, ak výška klinu topánok je v rozpätí 5 až 10 cm. Tento typ obuvi si najradšej vyberajú nie veľmi vysoké ženy, ktoré si chcú pridať niekoľko centimetrov. Lodičky, ak sú správne vybrané, tak zoštíhľujú lýtka. Ženy, ktoré majú o niečo ťažšie kosti a lýtka, by sa mali vyvarovať modelov zapínaných okolo členka. Takéto zapínanie sa hodí iba pre vysoké dámy s dlhými nohami. Kliny sú dobrou alternatívou k vysokým podpätkom, najmä pre ženy, ktorým chôdza na vysokých tenkých podpätkoch robí problémy. Noha má v nich lepšiu podporu, preto chodenie v takýchto topánkach je menej únavné.


Výhody a nevýhody lodičiek na kline

Výhody

  • Tento typ topánok pridáva na výške a pre veľa žien sú pohodlnejšie, než lodičky na tenkom podpätku.
  • Klinový podpätok sa hodí ku každej dĺžke sukní a šiat.
  • Lodičky na kline nikdy nevyjdú z módy.
  • Ocenia ich ženy s hrubšími lýtkami a členkami, pretože opticky zoštíhľujú.

Nevýhody

  • Kliny sú stále iba podpätky so všetkými nástrahami. Naozaj v nich nemôžete behať maratóny.
  • Hrubšie, masívnejšie lodičky na kline môžu vyzerať trochu neohrabane, najmä v spojení s obtiahnutým oblečením.
  • Tento typ podrážky lepšie vyzerá v topánkach v casualovom štýle. Nájdenie naozaj elegantných môže byť dosť ťažké.
  • Vďaka hrubým klinom budú chudé členky vyzerať ešte chudšie.

Do akých outfitov sa hodia lodičky na kline?

Lodičky na kline môžu mať veľmi rozdielny vzhľad a od toho záleží, do akých štylizácií sa hodia. Výhodou je aj obrovský výber rôznych lodičiek na kline. A nejde iba o farebnosť, ale aj o materiál, z ktorého sú topánky vyrobené, a tiež ozdoby, napr. mašličky. Za univerzálne lodičky sa pokladajú tie, ktoré sú vyrobené z kože a v čierne alebo telovej farbe. Je to typ obuvi pre každodenné použitie, ideálne do sukní a šiat, voľných, vzdušných, letných.


Zároveň dobre vyzerajú v duete s obtiahnutými nohavicami. Dobrým výberom k lodičkám na kline sú také nohavice, ktoré končia na členkami. Ak topánky na kline sú viac otvorené, v letnej sezóne ich môžete nosiť aj ku šortkám. Veľa žien berie lodičky na kline ako doplnok elegantnej štylizácie, napr. na svadbu. Predovšetkým preto, že sú pohodlné a môžete v nich doslova pretancovať celú noc.

Keď si vyberáte lodičky na podpätku, všímajte si najmä ich hrúbku. Oblečenie a topánky by mali byť navzájom rovnocenné. Do ťažkých lodičiek si neobliekajte obtiahnuté jemné šaty. Dôležitý je aj tvar podrážky. Jemne zrezaný klin dodáva nohám ľahkosť.

 

Zobraziť viac záznamov z Apríl 2020
pixel