Zapísať do zoznamu obľúbených

Jesenné štylizácie s dámskymi kovbojkami

2020-11-16
Jesenné štylizácie s dámskymi kovbojkami

KOVBOJKY SÚ TOPÁNKAMI, KTORÉ SA NÁM PREDOVŠETKÝM SPÁJAJÚ S DIVOKÝM ZÁPADOM, PRÉRIOU A WESTERNAMI. ČI TIETO ORIGINÁLNE DÁMSKE TOPÁNKY SÚ VHODNÉ NA NOSENIE V JESENNÝCH DŇOCH? SAMOZREJME, ŽE ÁNO!

 

Kovbojky sú topánkami, ktoré sa neodlučiteľne spájajú s americkou kultúrou a westernami. Kovboji, čiže špecialisti na dobytok na amerických prériách, sú jedným z najznámejších symbolov Severnej Ameriky.

Kovbojské topánky zo začiatku boli jedným z druhov topánok pre jazdu na koni. Až v 19. storočí získali formu, ktorú majú dnes. Na začiatku plnili funkciu obuvi pracovníkov na ranči, ktorých volali kovboji. K popularite kovbojok prispel Hollywood a prvé westerny z 30. a 40.rokov 20. storočia, a potom narastajúca popularita rodea. Kovbojky začali meniť svoj vzhľad – z kožených a pracovných topánok sa stali atraktívnymi, elegantnými, zdobenými a farebnými topánkami na nosenie na každý deň v dámskej aj pánskej verzii. 

 

Ako vyzerajú kovbojky?

Kovbojské topánky majú charakteristický vzhľad, ktorý obsahuje kubánsky podpätok, vysoký zvršok a špicatú alebo zaokrúhlenú prednú časť tzv. špičku. Klasické kovbojky nemali žiadne šnurovanie, ale nové verzie môžu byť aj s viazaním. Väčšinou sú vyrobené z hovädzej kože, ale môžu byť vyrábané aj z kože iných zvierat. V súčasnosti veľa kovbojských topánok sa vyrába z umelej kože alebo ekologickej kože.

Samozrejme existuje veľa variantov kovbojských topánok. Tento druh obuvi je dostupný v rôznych strihoch, farbách a vzoroch a tiež s rôznymi výškami podpätku a výškami zvršku.Damskie kowbojki i sukienka boho

Sú kovbojky módne?

Samozrejme, že sú módne a nielen v USA. V poslednom čase sa svet skoro zbláznil do kovbojok, ktoré sa pravidelne objavujú na prehliadkových mólach známych a oceňovaných návrhárov. Kovbojky sa prakticky stále držia na popredných miestach rebríčkov najviac vyhľadávaných druhov obuvi. Sú to tiež topánky, ktoré radi nosia osoby známe zo sveta show-biznisu – hviezdy a celebrity.br /> Dámske kovbojky sú dokonalým spôsobom, aby ste do šatníka vniesli závan sviežosti a amerického štýlu. S úspechom môžu zastúpiť klasické čižmičky alebo čižmy. V správnej štylizácii v nich budete vyzerať výnimočne intrigujúco a originálne. Určite budete vidieť v dave!

Čo skombinovať s dámskymi kovbojkami?  

Napriek obvyklej schéme nemusíte si ku kovbojským topánkam obliekať iba a výhradne kárované košele, hviezdu šerifa, šatky a klobúk z rodea. Táto originálna obuv dáva oveľa viac možností.


Dámske kovbojky s džínsami

Dámske kovbojky a džínsové nohavice sú prirodzeným, skoro kultovým spojením. Túto obuv môžete spájať prakticky s každým strihom rifľových nohavíc. Najlepšie, keby to boli nohavice s ľahkými odrenými miestami alebo dierami. S nohavicami skinny nosíme čižmy na nohaviciach, v prípade rozšírených alebo rovných nohavíc topánky sú schované pod nohavicami. V tejto kombinácii budú kovbojky dobre vyzerať s košeľovými blúzkami alebo dámskymi košeľami napr. kárované alebo iné atraktívne vzory, alebo zvieracie vzory. Na chladnejšie dni si môžete obliecť koženú vypasovanú bundu.Damskie kowbojki

Kovbojky so sukňami

Kovbojské topánky výborne vyzerajú so sukňami rôznej dĺžky, najmä v tvare A. Stojí za to spojiť sukňu v štýle boho alebo koženú sukňu a k nej obtiahnutý golfák. Je možné si ich obuť aj k maxi a midi sukniam a jesennému kabátu. Pri vyberaní kovbojok k sukniam treba brať do úvahy aj dĺžku zvršku. Ak ste si vybrali kovbojky siahajúce do polovice lýtok, noste ich ku kratším sukniam — opticky tak predĺžite nohy.

 

Kovbojky a šaty boho

To je určite najviac populárne a módne spojenie. Ľahké a vzdušné šaty ku kolenám alebo nad kolená s kvietkovaným vzorom bude dokonalým protikladom k topánkam, ktoré sú spájané s mužským zamestnaním. Keď si k tomu oblečiete krátku koženú alebo džínsovú bundu, originálny look máte hotový!

Kovbojské topánky sú originálnu obuvou, pri ktorej stojí za to zakomponovať ju do jesenných štylizácií. Oživí look a vďaka nim už nebude žiadna kreácia nudná.

 
Zobraziť viac záznamov z November 2020
pixel