Zapísať do zoznamu obľúbených

HNEDÉ ČIŽMY – JESENNÁ KLASIKA V NIEKOĽKÝCH VERZIÁCH

2020-12-15
HNEDÉ ČIŽMY – JESENNÁ KLASIKA V NIEKOĽKÝCH VERZIÁCH

NIEKTORÉ STRIHY A FARBY TOPÁNOK SÚ VÝNIMOČNE ODOLNÉ VOČI VŠETKÝM MÓDNYM TRENDOM. TAKÝMI TOPÁNKAMI SÚ URČITE AJ HNEDÉ ČIŽMY, KTORÉ SA V KAŽDEJ JESENNO-ZIMNEJ SEZÓNE VRACAJÚ V RÔZNYCH VARIANTOCH A ODTIEŇOCH NA ULICE. AKO NOSIŤ HNEDÉ ČIŽMY V TOMTO OBDOBÍ?


Hnedé čižmy – čo je potrebné vedieť predtým, než začnete tvoriť štylizáciu?

Hnedá je farbou, ktorá sa spája s niečím neutrálnym a prirodzeným. Predovšetkým nám pripomína farby prírody, farby zeme, kôru dreva, ale aj oveľa príjemnejšie veci ako teplú čokoládu či ranné kakao. Hnedá je farbou, ktorá sa nám tiež spája s jesenným obdobím. Čas, kedy lístie na stromoch mení farbu zo zelenej na zlatú, aby postupne prešli do béžovej a hnedej farby. Hnedá nepatrí k najviac obľúbeným farbám. Asi iba málo z nás ju má ako svoju obľúbenú farbu. V móde je vnímaná ako univerzálna farba, ktorá má veľké množstvo uplatnení. Celkovo je táto farba málo vyberaná ako základná farba šiat alebo blúzok. Častejšie ju nájdeme v doplnkoch ako sú kabelky, opasky alebo topánky. V jesenno-zimných kolekciách sa väčšinou objavuje ako farba dlhých a krátkych kabátov či dámskych čižiem.Hnedé čižmy – k čomu sa hodia?

Hnedá má niekoľko mien. Má veľa odtieňov, tých svetlejších aj tmavších alebo menej teplých. Na policiach obchodov môžeme nájsť hnedé čižmy vo farbe čokolády, škorice, čižmy camelové, vo farbe orecha alebo svetlejšie béžové. Úspešne si teda môžeme vybrať odtieň podľa vlastných preferencií alebo podľa konkrétnej časti garderóby.


Ako sme už spomenuli skôr, hnedá je veľmi všestrannou farbou a v skutočnosti ju môžeme skombinovať z množstvom farieb. Pri výbere štylizácie by sme mali myslieť aj na to, v akom konkrétnom odtieni hnedej sú naše topánky. Tu je niekoľko overených odpovedí na otázku, s čím skombinovať hnedé čižmy.


Tón v tóne

Hnedé čižmy výborne vyzerajú s oblečením v... odtieňoch hnedej. Topánky v tejto farbe je vhodné skombinovať napr. camelovým kabátom, boho šatám, béžovým nohaviciam a všetkého druhu blúzok, šiat a prešívaných nohavíc.DÁMSKE ČIŽMY


Čižmy s džínsami

Džínsy v rôznych variantoch (tmavá rifľovina, ale aj svetlá či špinavá modrá) s hnedými čižmami je skoro klasické spojenie. Čižmy je možné obuť k vypasovaným rifliam alebo mini šatám. A ak k tomu pridáte hnedý sveter – je štylizácia hotová.


Hnedá a biela

Dámske hnedé čižmy sa dobre cíti v spoločnosti bielej. Spojenie bielej a hnedej je skoro kultový duet, ktorý je perfektný v každom variante. Najlepšie vyzerá v štylizáciách viac elegantných. Na každodenné nosenie je možné si obliecť biele nohavice k béžovým semišovým čižmám na podpätku a hnedému kabátu.DÁMSKE ČIŽMY


S pastelovými

Do jesenných štylizácií s hnedými čižmami je vhodné pridať aj nejaké iné odtiene. Hnedú je možné spájať s tlmenou sivou blúzkou, svetrom alebo elegantným kabátom v púdrovej ružovej farbe.


So sivou

Toto spojenie je veľmi bezpečné a zároveň neobvykle univerzálne. So sivými časťami garderóby lepšie spolupracujú čižmy v teplejších hnedých farbách ako camelová alebo vo okrovej farbe.


Odvážne spojenia

Hnedú ako farbu veľmi stónovanú a univerzálnu je možné oživiť tým, že ju skombinujete s výraznými a intenzívnymi farbami. V tejto úlohe sa výborne cíti červená, najmä tá intenzívna a hlboká. Červenú je tiež možné vložiť do štylizácií ako doplnok napr. k béžovej štylizácii pridať červenú bundu alebo červený kabát. Oživenie tiež zabezpečí žltá farba alebo horčicová, ale tiež intenzívna modrá, ktoré budú kontrastovať s hnedými čižmami.

Zobraziť viac záznamov z December 2020
pixel