Zapísať do zoznamu obľúbených

Dámske mokasíny – 5 nápadov na pekné štylizácie

2020-05-06
Dámske mokasíny – 5 nápadov na pekné štylizácieMokasíny sú bezpochybne jedny z najviac štýlových, pohodlných a zároveň všestranných druhov obuvi pre ženy. Ako nosiť mokasíny?


Dámske mokasíny

Mokasíny sú pohodlné a elegantné topánky. Odlišujú sa charakteristickým strihom, vďaka ktorému si ich nemôžete pomýliť s iným typom obuvi.
Podrážka mokasín je väčšinou plochá alebo s malým podpätkom. Po boku zvršku okolo celej nohy je našitý polookrúhly fragment.
Horná časť býva väčšinou ozdobená strapcami (pozostatok po indiánskom rodokmeni), korálikmi alebo inou ozdobou, či vzorom. Mokasíny sú nazúvacími topánkami – nemajú šnurovanie a zapínanie.

Mokasíny v priebehu rokov menili farby, strihy, materiály, výšku, ale nikdy nestratili na popularite. Súčasné mokasíny sa dosť odlišujú od tradičných, vychádzajúcich z indiánskej kultúry. Je ich možné kúpiť v rôznych farebných verziách, strihoch a dizajne. Môžu byť vyrobené zo semišu, prírodnej kože alebo eko kože. To, aký druh vyberiete, záleží iba od Vás a jednotlivých častí Vašej garderóby.

Ako by sa mali nosiť mokasíny?


Tieto pohodlné mokasíny sú všestranné, môžete ich nosiť prakticky k čomukoľvek – s nohavicami, šortkami, sukňami a dokonca aj šatami!

1. Dámske mokasíny s klasickými nohavicami

Vkusné mokasíny sa dokonale hodia na nosenie do práce – do biznisových aj kancelárskych outfitov. Ideálna kombinácia je klasické textilné nohavice (k saku), košeľa a mokasíny. Výborne vyzerajú tiež s úzkymi a dámskymi trojštvrťovými nohavicami. Do kancelárskych štylizácií je najlepšie si obliecť čierne lakované mokasíny.2. Mokasíny v duete s džínsami

Mokasíny pre dámy tiež dokonale sedia k džínsam – vo verzii skinny alebo boyfriend. K voľným nohaviciam je možné si obliecť široký sveter a pohodlnú košeľu – štylizácia casual je hotová! K obtiahnutým džínsam ideálne sedia mokasíny s ostrou špičkou alebo klasické mokasíny. V tejto kombinácii sa uplatnia farebné mokasíny so zvieracím vzorom alebo iným charakteristickým vzorom. K tomu pridať tričko s grafickou potlačou a koženú bundu (verzia casual) alebo hladké tričko a sako (verzia viac elegantná).

3. Mokasíny so sukňou

Mokasíny najlepšie vyzerajú so sukňami ku kolenám alebo trošku nad kolená. Dobre vyzerajú s úzkymi sukňami alebo v tvare písmena A. Určite je potrebné zrezignovať z obúvania mokasín ku sukniam midi a maxi. Klasická úzka sukňa, štýlové mokasíny a hore obtiahnutý sveter (alebo golfák) – to je dokonalé spojenie!

4. Mokasíny k šatám

Obliekajúc mokasíny k šatám, je potrebné si dávať pozor. Nie každé šaty dobre vyzerajú v kombinácii s týmto typom obuvi. V tejto situácii stojí za to vsadiť na klasické riešenia. Jednoduché malé čierne šaty a zdobené mokasíny budú ideálne na skoro každú príležitosť. Mokasíny budú tiež dobre vyzerať v spojení so šatami a tunikami s košeľovým strihom.

5. Mokasíny ku krátkym šortkám

Je možné nosiť mokasíny k šortkám? Samozrejme, že áno! Aj keď sa to nezdá, je to často vyberaná kombinácia v letných dňoch. Vhodné trio tvoria voľné šortky (napr. bermudy), košeľa a svetlé mokasíny. Je možné sa tiež inšpirovať pánskym štýlom a obuť si k mokasínam džínsové šortky a tričko.


Zobraziť viac záznamov z Máj 2020

Odporúčané

Červené dámske poltopánky Vinceza

Červené dámske poltopánky Vinceza

23,50 € brutto18,80 € brutto
pixel