Zapísať do zoznamu obľúbených

Čižmy vo farbe camel – s čím ich kombinovať?

2022-01-26
Čižmy vo farbe camel – s čím ich kombinovať?

URČITE STE POČULI O FARBE CAMEL ( po angl. CAMEL). NÁZOV POCHÁDZA PRIAMO Z ANGLICKÉHO SLOVA ŤAVA (CAMEL), PRETOŽE ODTIEŇ JE VEĽMI PODOBNÝ SRSTI TOHTO ZVIERAŤA.

Camel – čo je to za farbu?

Aj keď sa to nezdá, je názov tejto farby veľmi starý. Jeho prvé zdokumentované použitie bolo v roku 1916. Navyše v minulosti súvisel skôr s typom vlneného plášťa. Farba ťavy je na palete farieb medzi hnedou a béžovou. V skutočnosti je to celkom chladný odtieň béžovej, ktorý sa hodí k saharským pieskom. Obľúbený na kabátoch si rýchlo našiel miesto medzi ostatnými odevmi, najmä na zimných topánkach. V dnešnej dobe sa tiež stáva, že ťavia farba sa prezentuje aj v teplom odtieni, pripomínajúcom skôr karamel.
Čižmy vo farbe camel – s čím ich kombinovať?


S čím kombinovať topánky vo farbe camel?

Camel farba je stále veľmi módna, dalo by sa povedať, že až klasická. Každý rok sa teda objavuje na obuvi, najmä na jeseň a v zime. Veľmi dobre vyzerajú čižmy ťavej farby vyrobené zo semišu. Na doplnenie takéhoto outfitu si môžete vybrať šatku v odtieni zodpovedajúcom farbe topánok. Najtypickejšia kombinácia ťavej farby je s červenou, horčicovo žltou a oranžovou. Tu je však niekoľko originálnejších farebných kombinácií.


Čižmy vo farbe camel s čiernou a tmavomodrou

Camel v kombinácii s „total black“ outfitom pôsobí vždy veľmi elegantne. Ide o výborný outfit napríklad do práce, kde sa vyžaduje elegantný dress code. Vybrať si môžete napríklad čierne, obtiahnuté nohavice a sako a čižmy voliť so širším zvrškom, ktoré dodajú šmrnc. To, samozrejme, platí aj pre tmavé šaty a čierne pančucháče. Svetlá ťavia farba na topánkach spôsobí, že šaty budú menej smutné a zdôraznia nohy. Podobná situácia platí aj v prípade tmavomodrej farby. Reč nie je len o tmavomodrých šatách, ale aj o klasických slim džínsoch, ktoré v zimnom outfite nemôžu chýbať. Táto kombinácia vyzerá skvele s dlhými čižmami - mušketierkami.
Čižmy vo farbe camel – s čím ich kombinovať?Čižmy vo farbe camel s olivovými odtieňmi

Farba kaki alebo olivovo zelená v kombinácii s ťavými čižmami je dokonalým outfitom v zemitých tónoch. Ľudia s typom krásy “jeseň” alebo “jar” budú v tejto kombinácii vyzerať obzvlášť dobre. Zelené môže byť sako, ale aj sveter či dokonca košeľa. Takéto topánky vyzerajú skvele v kombinácii s kúskami vo vojenskom štýle. Dobre vyzerajú aj v kombinácii so zlatými doplnkami. Nemusia to byť len šperky, ale môže to byť napríklad aj kabelka. Dodá lesk tlmenému outfitu a navyše zvýrazní odtieň prítomný na topánkach. Je to skvelý tip na party.

.

Čižmy vo farbe camel v kombinácii so šedou, bielou a ružovou

Keďže camel je skôr základná farba a celkom neutrálna, oplatí sa ju trochu spestriť. Na tento účel bude skvelá pudrová ružová či staroružová. Vznikne tak veľmi dievčenský hrejivý outfit. Napríklad kabát môže byť ružový. Rovnako je to aj s bielou, ktorá napríklad na nohaviciach skvele doplní takýto zimný outfit. Celok bude živý, no stále dosť neutrálny, takže je ako stvorený pre ženy, ktoré nechcú voliť veľmi intenzívne farby. Podobne je to aj so sivou. Ak máte klasický sivý kabát a už vás nudí jeho vzhľad v kombinácii s čiernymi čižmami, zvoľte camel kabát. Model na hrubom stĺpiku vám dodá teplo a ľahkosť.


Zobraziť viac záznamov z Január 2022
pixel