Zapísať do zoznamu obľúbených

Čím sa riadiť pri výbere papúč?

2021-06-23
Čím sa riadiť pri výbere papúč?
VIETE, ŽE PAPUČE SÚ JEDNÝMI Z NAJDÔLEŽITEJŠÍCH TOPÁNOK v NAŠOM ŽIVOTE? NAOZAJ! PO VYČERPÁVAJÚCOM DNI V PRÁCI, KEĎ SÚ NAŠE CHODIDLÁ UBOLENÉ OD NOSENIA TOPÁNOK, SÚ TO PRÁVE PAPUČE, KTORÉ IM POSKYTUJÚ YVTÚŽENÝ ODDYCH. AKO SI VYBRAŤ IDEÁLNE PAPUČE NA DOMA?


Dámske papuče, sú domácou obuvou, v ktorej trávime značnú časť svojho času. Jedná sa o obuv, ktorú nosíme hneď po príchode z práce, keď sú nohy unavené, napríklad z vysokých podpätkov. Z tohto dôvodu je také dôležité, aby boli papuče pohodlné a zaistili pohodlie pri chôdzi. V nich by si naše nohy mali oddýchnuť a zregenerovať sa, aby boli na druhý deň v dobrej kondícii.

Výber správnych papúč je dôležitý nielen pre naše pohodlie, ale aj zo zdravotných dôvodov. Podológovia, teda špecialisti na nohy, odporúčajú pacientom, aby si vybrali kvalitnú domácu obuv. Správne vybrané papuče ponúkajú výhody nielen chodidlám, ale aj kolenám, bedrám a chrbtu, čím poskytujú tlmenie pre celé telo.


Tu je niekoľko prvkov, ktorým stojí za to venovať pozornosť pri kúpe domácej obuvi.

VEĽKOSŤ

Aká by mala byť vhodná veľkosť papúč? Mali by sme sa riadiť našou štandardnou veľkosťou chodidla? To sú určite otázky, ktoré si kladie väčšina ľudí hľadajúcich domácu obuv.

Pri kúpe papúč by sme sa mali riadiť veľkosťou chodidla. Oplatí sa však brať do úvahy, že číslovanie sa môže líšiť v závislosti od výrobcu. Z tohto dôvodu je nevyhnutné si pred kúpou papuče vyskúšať. Musíme skontrolovať, či majú naše nohy dostatok priestoru, či dizajn papuče zaisťuje pohodlie prstov, chodidiel a päty. Môže sa ukázať, že v prípade papúč si budeme musieť kúpiť veľkosť väčšiu, ako obvykle nosíme.


buty domowe


MATERIÁL

Papuče sú vyrobené z rôznych materiálov. Najlepšie je samozrejme kúpiť také, ktoré sú priateľské k našim nohám a poskytujú primerané pohodlie a komfort pri nosení. Oplatí sa vyberať papuče vyrobené z prírodných materiálov, v tých syntetických sa noha bude potiť. Z tohto dôvodu sú najlepšie materiály pre papuče:

Koža. Papuče vyrobené z prírodnej kože sú veľmi odolné a poskytujú dostatočnú cirkuláciu vzduchu, vďaka čomu môže noha dýchať.


Papuče frotte. Obľúbený materiál, z ktorého bývajú vyrobené uteráky. Poskytujú dokonalú cirkuláciu vzduchu a sú relatívne ľahké na údržbu. Dajú sa ľahko vyprať a vysušiť.

Bavlna a semiš.Najobľúbenejšie materiály na výrobu papúč. Oba poskytujú pohodlie a komfort nosenia a sú vhodnou ochranou pre chodidlo. Je potrebné sa však vyhýbať vychádzaniu v nich von a namočeniu, pretože sa to môže negatívne odraziť na kvalite papúč a našich nôh.


Zamat je obľúbeným materiálom pre papuče, hlavne zvonka. Je to mäkký materiál, ktorý je veľmi príjemný na kontakt s pokožkou. Zamat je pomerne teplý, takže papuče zo zamatu dobre poslúžia aj v chladnejších mesiacoch.

SPRACOVANIE

V prípade papúč je potrebné venovať osobitnú pozornosť kvalite spracovania a šitia obuvi. Jedná sa o domácu obuv, ktorú nosíme pomerne často, preto je dôležité, aby mala určitú odolnosť. Z tohto dôvodu sa oplatí kupovať papuče od spoľahlivých predajcov, ktorí zabezpečujú zodpovedajúci štandard spracovania.buty domowe


TVRDOSŤ PODLAHY

Podlaha a materiály, z ktorých je vyrobená, majú tiež veľký význam pri kúpe papúč. Ak máte doma tvrdú podlahu (napr. dlaždice), najlepšie je kúpiť si papuče s hrubou podrážkou. V prípade, že je podlaha klzká, budete potrebovať papuče s gumovou podrážkou.


DENNÝ PLÁN A AKTIVITA

Papuče musia byť prispôsobené vašim každodenným činnostiam. Iné papuče si vyberiete, keď trávite väčšinu času sedením, napríklad za pracovným stolom, v práci, a iné, keď trávite čas veľmi aktívne, napríklad prípravou jedál, umývaním alebo starostlivosťou o črepníkové rastliny.


ROČNÉ OBDOBIE

Dôležité je tiež ročné obdobie, v ktorom budete kupovať papuče. V chladnejších mesiacoch si musíte obuť teplé papuče, napríklad papuče s kožušinou alebo plyšové dámske papuče. V lete sú vhodné modely, ktoré zabezpečujú dostatočnú cirkuláciu vzduchu a priedušnosť nohy. V takom prípade budú dámske papuče alebo žabky, napríklad gumené šľapky s kožušinou

Zobraziť viac záznamov z Jún 2021
pixel